Z prsníka mi vyteká tekutina

lussytalulu
6. aug 2016

Ahojte baby
Som tu nova citala som tu prispeky o vytoku z prisniky len ten moj broblem je trochu iny, po sprche si stale prezeram telo a doslo aj k masazu prsnika ked som ho stalacila vytiekol mi biely vytok ale to len asi 2 kvapicky ale to iste aj z druheho prsnika je to v poriadku ? Alebo mam navstivit lekara a nazaver skoncilo mi M-ko je to bezne vopred dakujem za rady 🙂

seahorse27
6. aug 2016

Moze to signalizovat zvyseny prolaktin. Bezne to nie je, ja som to mala len ku koncu tehotenstva a potom chvilu po ukonceni kojenia. Zvyseny prolaktin moze branit otehotneniu a narusit menstruacny cyklus. Prsniky si nestlacaj, lebo tym ich len budes stimulovat k tvorbe dalsej tekutiny. Ak by to pretrvavalo dlhsie ako jeden mesiac, skocila by som ku gyn., nech ti vezme krv a zisti hladinu prolaktinu.

lussytalulu
autor
6. aug 2016

Tak ten menstruacny cyklus mam iny a moze mi branit otehotneniu tak to som nevedela dakujem krasne 🙂 som kludnejsia mislela som si ze to bude nieco vazne dakujeem 🙂

seahorse27
6. aug 2016

@lussytalulu Ak si mlada baba a nebadas nijake ine zmeny na prsniku (hrcka, zmeny bradavky - napr. vpacenie dovnútra, mokvanie...), tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou ten prolaktin 😉

lussytalulu
autor
6. aug 2016

Ano uz druhy krat sa mi objavila mala biela bublinka 🙂 (nieje to vyrazka )okolo bradavky viem ze sa to nesmie ale vitlacila som to a bola prec ale o mesiac sa mi vratila spat

lussytalulu
autor
6. aug 2016

@seahorse27 a co ak to vpacenie dovnutra a mokvanie bolo je to zle nemam skusenosti no rada sa poucim co to znamena je normalne ak sa mi meni tvar bradaviek raz su napusene a potom akoby splasnute 🙂 (nieviem inac ako nazvat)