Výtok z prsníka

26. aug 2022

Prosim Vas,mala ste tu niektora vytok z prsnika aj ked nekojite? Pobolieva ma par dni aj lavy prsnik,s tym ze po stlaceni mi vyjde taka zltozelena hustejsia tekutina🙄ano,k doktorovi pojdem,len sa potrebujem trocha ukludnit do utorka😕 podotykam ze 5r dozadu som bola u gynekologa s tym,ze mam vytok z toho jedneho prsnika,zlty hustejsi.sono bolo ok,dalej to neriesil. Dakujem za kazdu radu.

dilino
26. aug 2022

no to nieje v poriadku ak si neni tehotna tak by si to nemala mať.Treba urýchlenie navštiviť lekára.

emily_666
26. aug 2022

Ja mam diagnozu, ktoru standardne sono ani neodhali. Len sa objednat a dat vysetrit. Drzim palceky.

nikpa
26. aug 2022

A na sone si bola naposledy pred tými 5 rokmi? Výtok z bradavky nie je dobré znamenie, neodkladaj návštevu lekára.

tata1401
26. aug 2022

@emily_666 prosím ťa aká je to diagnóza?

emily_666
26. aug 2022

@tata1401 oficialny nazov je granulomatozna mastitida. Zapalove ochorenie, som v sledovani uz 5 rokov. Mne sa to prejavilo hrcou, ako ma dcera buchla laktom do prsnika. A na sone nevidela vobec nic, ze to je len buchnutim. O mesiac mi chceli jeden uz odobrat.

tata1401
26. aug 2022

@emily_666 ďakujem za odpoveď

autor
26. aug 2022

@nikpa ano,ked dobre ratam tak uz to je 6rokov.velky strach mam,doma 3.5r chlapec( s dg.PAS pravdepodobne),ja si neviem predstavit co by tu bezomna robil😪

nikpa
26. aug 2022

Neviem prečo si to takto zanedbala a nechodíš každy rok alebo aspoň každý druhý ako máš nárok, ešte k tomu, keď máš takýto problem a vieš o ňom. No tak ale keď si mala sono predtým v poriadku tak snáď to bude dobré aj teraz. Nestresuj prosím ťa a nepochovavaj sa už.

mijunik
26. aug 2022

Počuj, do riti Ťa nakopať je málo. Prepáč, že takto zostra, nerobievam to, ale Ty máš malého synčeka a ešte si nebola na vyšetrení? Áno, pôjdeš k lekárovi, napísala si to, ale kde v prdeli si bola doteraz? Nedostala sa Ti ešte informácia, že výtok z prsníka, pokiaľ nekojíš, treba konzultovať s lekárom? Vieš o tom, že onkologické ochorenie prsníka je jedným z najlepšie liečiteľných, pokiaľ sa zachytí VČAS? Čo vyriešiš tým, že na preventívne sono nejdeš? A prečo vlastne si si dala 6-ročnú pauzu? Je Ti jasné, že synček by to mal bez Teba ťažké, tak, kurnik, okamžite na vyšetrenie, nedaj sa odbiť, z prsníka okrem materského mlieka nemá čo vytekať. Nemusí to vôbec nič byť, možno zápal a vyteká hnis, ja neviem, ale ak je to niečo vážnejšie, tak nesmieš strácať čas. A ak sa ukáže, že je to niečo neškodné, prosím Ťa, odteraz nepodceňuj preventívne prehliadky. Rodina Ťa tu potrebuje v plnej sile. Ak by sa Ti videlo, že som na Teba hnusná a drzá, tak áno, som. Lebo mám osobnú skúsenosť, v roku 2015 som podstúpila radikálnu mastektómiu pravého prsníka. A predpokladám, že práve neodkladné vyšetrenie a operácia mesiac od nahmatania si ložiska mi umožňuje Ti tu teraz písať. Nechcela som Ťa vystrašiť, ale popohnať a tiež načrtnúť následky svojich rozhodnutí. Držím palce. 🍀

autor
27. aug 2022

@mijunik dakujem Ti za Tvoje riadky,nehnevam sa,prave naopak.na sono som nebola tych 6r,ale o tom prsniku lekar vie,naposledy som tam bola pred 1r,kde som mu to zas spomenula.vtedy pozrel do papierov,skonstatoval ze sono bolo ok a ze niekedy sa nenajde pricina vytekania.takze nie take ze vobec nechodim ku gynekologovi,to nie.ale nasla som vela clankov ze treba skontrolovat prolaktin,za tie roky mi krv nebrali ani raz. Dakujem este raz❤️

mijunik
27. aug 2022

Tak potom sa sa Ti ospravedlňujem za tvrdšiu reakciu. 🙂 Ono to pre mňa vyznelo, že máš výtok z prsníka mimálne pár dní a že si okamžite nenabehla do ambulancie, ale si sa snažila vyšetreniu vyhnúť, lebo čo ak by niečo našli…Sú takí ľudia - “ja nejdem s tým problémom k lekárovi, lebo čo ak by mi niečo našiel…” 🤦‍♀️ Tak OK, lekár po piatich rokoch od posledného sona skonštatoval, že vtedy to bolo v poriadku, takže je všetko v poriadku aj teraz (pred rokom)? To je pre mňa “trošku” dlhá doba. Za ten čas sa predsa môžu veci zmeniť. Verím však a dúfam, že si úplne zdravá. No tak, či tak by si na sono mala zájsť aspoň raz za rok, možno aj raz za pol roka a to i za cenu, že si to zaplatíš. Za ten kľud to stojí. Netuším, či máš nárok aj na iné vyšetrenia a viem, že nie sú lacné, ale mohol by Ťa poslať aj na MR alebo CT prsníkov, aj na mamografiu, plus zobrať krv, ako si spomínala, aby boli urobené všetky dostupné vyšetrenia a ak bude aj podľa tých všetko OK, potom máš výtok z prsníka len tak, bez príčiny a nemusíš to riešiť. Krásny večer Ti prajem. 🙂🍀

sarah96
5. nov 2022

Ahoj aj ti nakoniec niečo našli prosím ťa ? Ja som si dnes tiež našla tak sfarbený výtok , v pondelok letím k dr

kuko55
5. nov 2022

Menštruáciu máš?

Je dosť pravdepodobné, že máš zvýšený prolaktín, ktorý robí v tvojom tele stav podobný ako po pôrode-výtok z prsníkov, strata MS....spôsobuje to kadečo najmä nezhubný nádor na mozgu.

Skoč na endokrinologiu.....