Za akým lekárom mám ísť, keď mám opakované afty?

7. aug 2022

Dobry vsetkym.
Prosím vas mam vzdy opakovane afty uz som vsetky lieky gely kloktadla atd. vyskusal nic mi to vobec nepomaha.
Prosim o radu ze na ake oddelenie ist s tym?
Vopred dakujem vsetkym za rady. ❤

viestta
7. aug 2022

Ústna dutina patrí na ORL, ale nasmeruje ta tvoj všeobecný lekár, ktorý vystaví výmenný lístok.

3nikus30
7. aug 2022

Dobrý deň,
Skúšali ste aj cmúľanie chlorelly? Zaberá perfektne. Tým,že má veľmi vysoký obsah chlorofilu,zaliečuje zápaly,perfektná aj na imunitu,zmení pH v ústach,z čreva odstraňuje nebenefitné baktérie..Ak ste ešte neskúšali dajte tomu šancu.Okrem toho výborne pôsobí ešte M33+ probioticky sprej striekať do úst,ktore kupite na abczdravia.sk.

lauha21
7. aug 2022

Aj ja s tým mám problém vždy to trvá aj týždeň kým sa jeden zahojí niekedy aj viac… lekárka mi povedala že je to genetickou predispozíciou - aj moja mama máva ale ona aj herpesy… kamarátka si nejak vydupala antivirotiká u imunológa ale bolo to drahé a pomohlo tak na polroka-rok potom sa jej začali znova… mne pomáha celkovo zamerať sa na posilnenie imunity a črevného mikrobiomu vtedy sa mi nerobia alebo s menšou pravdepodobnosťou sa mi spravia😊

ninka99865
7. aug 2022

Kamoskin manžel to mával a zistili mu extrémne nízku hodnotu vitamínu D… dali mu niečo na predpis a už je ok

katzed
7. aug 2022

Ahoj,nám pomohlo dlhodobé užívanie AMP Care je to Echinacea ešte s nej. zložkou, možno kúpiť v lekárni cca do 20e,k tomu na vytieranie úst tinktúra gingivalis - zarábana vodička z lekárne,ale neviem či to majú v každej. Občas na konci choroby sa vyhodia, ale inak už bez.

pukanec123
7. aug 2022

Ja som z aftami, ktorými trpim od malička opakovane, bola u imunologa🤷🏻‍♀️

anjelok
7. aug 2022

Ak je to dlhodobejsie a opakovane, tak po zakladnych odberoch sa tiez priklanam k imuno...zvyknu sa tak prejavovat autoimunitne ochorenia, napr. celiakia, u mojej dcery to bolo reumatolog.ochorenie. Odkedy berie na to ochorenie lieky, afty nemava.

medica88
7. aug 2022

Môže to byť prejav oslabenéj imunity. Ísť na imunoalergologiu...vyšetriť imunostatus. Alebo najprv vyskúšajte nejake volne dostupné imunopreparaty+ zvýšiť ústnu hygienu aspon2-3x denne+ zubná voda antibakt.

miskamicha
7. aug 2022

Chod k zubarovi..zisti v akom stave mas chrup
Dobre by bolo urobit aj rtg / mala som kazy pod krckom ktore navonok nebolo vidno/ trpela som aftami asi polroka a ked mi opravil zuby vsetko sa dalo donormalu 🙂

janickacrazy
7. aug 2022

Skús užívať vitamíny B a D, ale dlhodobejšie. Ak nepomôže, tak potom skús ísť na imunológiu.

fiafia
8. aug 2022

Rada by som napísala ss

zuzu586
8. aug 2022

mne na afty zaberá najlepšie zinkorot, ja ich mávam z HIT, tiež sa na to prišlo po potravinových testoch, takže najlepšie na alergo-imunológiu, poprípade gastro

sabinkanovak1
9. aug 2022

Ahoj napis mi ss 🙂