Zahlienenie z alergie

ivkav5
25. jún 2023

Ajojte baby, uz asi rok mam caste bolesti hrdla zo zatekajucich hlienov. Vopred pisem- u lekarky som bola, skoncila som na imuno-alergologii, kde mi bola zistena alergia na rozne travy, dokonca aj bylinky a taktiez zacinajuca astma. Predpisali mi klasicke lieky na alergiu, no a poslali ma aj na orl, kde mi nebolo zistene nic. Moja otazka znie: ma niektora z vas alergiu a z nej taketo hlieny? Citim sa velmi zahlienena a neustale sa mi opakuju tie bolesti hrdla z toho a ja neviem, ci to moze byt z alergii. Dakujem za odpovede.

dzulli1980
25. jún 2023

Nadmerné zahlienenie je jedným zo základných prejavov alergie ... lieky od imunoalergológa Ti nepomáhajú? ... ja som tiež bola cca rok takto zahlienená, no mne lieky od alergológa pomáhajú.
@ivkav5

pribinak
25. jún 2023

@ivkav5 jasne, hlieny sú pri alergií úplne bežne. Nemusíš mat sopel, ale plne hrdlo a priedušky hlienu

Trochu trvá kým antihistaminika záberu, cca 5 dni.

Odporúčam doma čističku vzduchu

ivkav5
autor
25. jún 2023

@dzulli1980 vobec 🙈 v pondelok sa chystam k nej, aby mi pripadne zmenila lieky….kazdopadne dakujem ti velmi pekne za odpoved

ivkav5
autor
25. jún 2023

@pribinak Dakujem pekne, cisticku mam, no priznam sa ze som lajdak a nepouzivam😅 idem ju hned aj vytiahnut

dzulli1980
25. jún 2023

Pokiaľ Ti lieky nezaberajú, zájdi za ňou, dá Ti iné ... inak čistička je super vec, aj my máme, pomáha mi.
@ivkav5

babulkomale
25. jún 2023

@ivkav5 lekari zvyknu dat v takychto pripadoch aj normalne ambroxol na zriedenie a lahsie odstranenie hlienu zo sliznic - ako pomocny liek popri tych ostatnych. Pri astme sa pil Solvolan na litre 😃

mishka81
25. jún 2023

@ivkav5 ja mám tiež alergiu a veľa hlienov v hrdle a v nose. A mne tá moja povedala že zahlienene hrdlo môžem mať aj z refluxu a tak mi dala aj Helicid na reflux. A čuduj sa svete ráno už nevykasliavam hlieny tak ako predtým.

kika831
25. jún 2023

@ivkav5 som na tom obdobne- uz asi 10 rokov.

ivkav5
autor
25. jún 2023

Baby ste velmi zlate 👍🏻 dakujem kazdej za odpoved 😊 v pondelok to budem riesit, no ale evidentne mi neostava nic ine len sa a tym popasovat 😃

zuzi56
26. jún 2023

@ivkav5 ja keď si nedám 3 dni tabletku od alergie, tak ma začne tak bolieť hrdlo ako pri angíne, dom úplne k.o.
Začni si preplachovat nos slanou vodou

ivkav5
autor
26. jún 2023

@zuzi56 preesnee to 🙈 dakujeem, dnes som si kupila kanvicku na preplachovanie 🙂

bety10
2. júl 2023

Ja mam taky isty problem uz od aprila,vytery mam ok,len v krvi mi zistili chlamydie pneumonie ,preliecene atb a hlienov sa zbavit neviem,uz som vyskusala kadeco ,uz mi to zacina vadit