Zahmlené pred očami

saka90
30. jan 2016

Neviem čo to je, ale občas sa mi to stáva, teda nie nejak často. Aj dnes, pred očami sa mi robi také akoby neviem to opísať, svetielko, akoby sa mi zahmievalo pred očami a a videla som také blikotajúce svetielka. JA viem, že to znie zvláštne... no aj tak ďakujem, ak niekto vie, čo to môže byť... vďaka 🙂

ivec16
30. jan 2016

nizky krvny tlak, je to vacsinou ked vstanes, ked sa z predklonu vyrovnas a pod?

saka90
autor
30. jan 2016

@ivec16 mne sa to práveže stáva aj keď sedím iba..

ivec16
30. jan 2016

@saka90 zmeraj si tlak, asi ho mas nizky, pi viac telutin

janinah
30. jan 2016

potrebuješ očné a neurologické vyš. a neodkladaj to

baby2
30. jan 2016

Technikus - migrenova aura ale bez migreny,len blikot, rozostrenie ... Suvis s mozgom

saka90
autor
30. jan 2016

@janinah až tak, lebo mne to potom prejde po čase... to očné mi aj napadlo..
@baby2 no presne takto nejako to vyzerá, taký ten blikot a rozostrenie..a čo to je to čo píšeš?

katrin21
30. jan 2016

a hlava ta neboli? lebo to byva pri migrene, ale chod na neurologiu radsej na komplexne vysetrenie..

saka90
autor
30. jan 2016

@katrin21 práveže nie, nebolí. Iba to také zahmlenie, akoby rozostreté pred očami, že pomaly nevidím v tej chvíli, iba také akoby svetielka...

katrin21
30. jan 2016

tak rozhodne na neurologiu..

bejusicek
30. jan 2016

Ja som to tak mala ked som mala stresy malo som pila jedla do toho menzes unava z prace... ale ja som mala tlak v hlave pri zohnuti zlakla som sa a utekala k lekarke a ta podla mojho opisuju hned povedala ze migrena s aurou... nikdy som migrenu nemala a nie to este s aurou... ani hlava ma neboli eva nikdy tak som bola vystrasena.. poslala ma domov spat a spankom a oddychom to odislo...

saka90
autor
30. jan 2016

ach ten stres, on je snáď za všetkým...

kamilkax
30. jan 2016

Mala som nieco podobne pred mesiacom,plus som na niekolko mminut nevedela rozpravat.neurologivka mi urobila vysetrenia ako mr,eeg,sono a vsetko negativne,nastastie.aj ocne negativne. Este cakam na vysledky krvi (genetika) a mam este ist na kardio.vysetrenie.ale zaver od neurologicky bol,ze to vyzera na upchatie cievy do mozgu.ze keby to malo subis s migrenou,dostala by som ju ale mala som len trochu tlak v celovej oblasti...a hlavne mi povedala,ze som msla okamzite ist na pohotovost...

jana_eyre
30. jan 2016

Taketo mavam pri migrene, niekedy mi vypadne zorne pole(to sa mi stalo len par krat) vola sa to aura.. Chod k neurologovi..

jankasad
31. jan 2016

tiez ma napadla migrena s aurou, daj si do googlu obrazky maigraine aura a ak to co vidis je take tak je to ono... je to riadne neprijemne ja som to mala na konci tehotenstva niekolko krat denne - najpr blikanie a potom sa rozsiri taky rozostreny flak po celom zornom poli a 20 min som nevidela ni, dost psycho... lekari vobec nevedeli co to je, strasili ma ocni ze mi ide padnut sietnica a potom som nahodou cez net nasla presne obrazok toho co sa mi robilo a dozvedela sa ze je to migrena s aurou... nikdy predtym som migreny nemala... po porode to zmizlo, stalo sa mi to len raz ked som bola extremne vycerpana (niekolko noci som nespala, dcerka bola chora...)

saka90
autor
31. jan 2016

@jana_eyre
@jankasad
@kamilkax vďaka za odpovede. To mi ani nenapadlo, že to môže byť až niečo také. Stáva sa mi to občas. Nie nejako často..teraz sa mi to už dlhšie nestalo a včera ma to opäť prekvapilo, dnes ma aj bolí hlava, ale nie nejako veľmi, teda nie je to neznesitľne.
Len mi prišlo divne prísť k tým k doktorke, ani neviem, akoby som jej to vysvetlila..najmä jej povedať, že stalo sa mi to minule, ale teraz už nie..

saka90
autor
31. jan 2016

@zdstar ale ja mám 25 rokov... do 50-ky ešte daleko...
Ale moja prababka mala len teraz už neviem či zelený či šedý zákal. A dedko mal genetickú šeroslepotu, má ju aj moja sesternica, ale to je niečo iné..

zdstar
31. jan 2016

@saka90 ja mam 35 a uz mi ho diagnostikovali..len tak na okraj.. :D

anos18
31. jan 2016

@saka90 Ja som to mala, ked som bola chudokrvna

kamilkax
31. jan 2016

Radsej chod k dr,aj keby to nemalo nic znamenat.moja drvminpovedala,ze som vtedy mala ist okamzite na pohotovost.

olivia202
31. jan 2016

Je to určite z krčnej chrbtice,ako keby sa zablokovali nervy-cievy a keď to povolí,tak potom sa to stáva...

saka90
autor
31. jan 2016

@zdstar aha, ja som vychádzala z toho článku a tam bolo, že okolo 50- ky, tak preto.

@kamilkax to máš pravdu, radšej preceniť ako podceniť. Už sa mi to veľakrát aj vypomstilo.

saka90
autor
31. jan 2016

@olivia202 tak teraz už fakt neviem, či ta migréna alebo niečo s očami, či chrbtica? :D

certi
31. jan 2016

ak ta aj palia, stipu oci, tak je to syndrom sucheho oka...to uz mame hadam vsetci, chce to kvapky

saka90
autor
31. jan 2016

@certi tak občas aj to, ale to bez ohľadu na to zahmlenie a tie svetielka.

kamilkax
31. jan 2016

Ja som nieco podobne odignorovala minuly rok vo februari a ked sa mi to teraz stalo a hovorila som dr ze uz som nieco take mala tak mi vynadala ze to nemozem podcenit!!! A ked sa mi nieco nebude zdat mam ist okamzite na pohotovost.a mam brat Anopyrin

mamutka
31. jan 2016

ja som to mala, uz som chcela ist k Dr., ked mi niekto spomenul, ze to riesil a bolo to nedostatocnym pitnym rezimom. Tak som si uvedomila, ze je dost horuco, len sa nahanam, aj sportujem, pila som vzdy malo, ale v tom obdobi som to hodne podcenovala. Zacala som poctivo pit a preslo to. Ale vystrasilo ma to vtedy. Skus lekara pre istotu, ale nezabudni poriadne pit 😉

jankasad
31. jan 2016

moze to byt vselico, najma pokial kazdi mozno pise o inych ,,svetielkach''... pozri naozaj tie obrazky ako som ti pisala v googli, podla toho aspon budes urcite vediet ci je to ta migrena...

matafri
28. jún 2021

@saka90 ahoj. Ako sa ta seroslepota u nich prejavovala? Zhorsovalo sa to videnie aj za vidna? Na internete som citala ze hrozi uplna strata zraku? Nevieš v akom veku sa na to prislo? Prosim odpis viac v sukromnej sprave. Dakujem.