Zápal dutín

iveta71
19. dec 2014

Od začiatku jesene mám už piatykrát zapálené dutiny. Riešila som to samoliečbou, potom som sa to pokúšala vyležať, nedávno som dobrala 4-dňové antibiotiká a cítim, že zase to na mňa lezie. Na ORL mi povedali, že dutiny mám v poriadku. Môže to by alergia na chlad a hlavne na hmly?

monci78
17. jan 2015

@bubuhlohovec skús si nájsť súkromnú kliniku kde majú jednodnovú chirurgiu, tam ťa pustia ešte vten den domov. A myslím že by si sa dostala na rad aj skôr. No mne trpne celá polka hlavy, ale po operácii ma hlava teda nebolela a aj ja som to mala všade. Aj nad očami aj v tvári. A teraz už aj pri eustachovej trubici, čo mi spôsobuje bolesti ucha. Ale Ti poviem, že radšej prežijem ešte raz operáciu, ako prepichovanie a čistenie bubienka, vživote som takú bolesť nezažila! A ani nechcem! 😒

bubuhlohovec
17. jan 2015

Tak si drzme palce aby to bolo rychlo za nami🙂)

monci78
17. jan 2015

@bubuhlohovec veru držme, iné nám nezostáva bohužial, mna len trápi, že táto choroba sa nezaobíde nikdy bez operácie! A po operácii určite budem kupovať ten lievik na preplach dutín a budem ho používať, veľmi ho každý chváli..

monci78
17. jan 2015

@bubuhlohovec @latvia dievčence ešte by som sa chcela spýtať či je aj vám tak zle, tak divne ako keby na vás niečo liezlo a predsa nie. Taká slabá som, nič ma nebaví, ale v krvi pritom zápal neukazuje..môžu to tie dutiny spôsobovať?

bubuhlohovec
17. jan 2015

@monci78 presne tak sa ja cítim uz 2 roky, tiez dufam že to je z dutín a že to po zákroku zmizne,lebo to je hnus tieto stavy, priateľ je zo mna uz hotový,že tieto moje stavy nie su normáln-((

latvia
17. jan 2015

@monci78 ja som pred 2 rokmi bola na septoplastiku, prepazku som mala krivu, z toho tie zapaly dutin. teraz sa chystam ste na turbinoplastiku, popal mi sliznicu na nosovych muslach, ktora mi opucha a preto nedycham

luccija
17. jan 2015

Cely december som chodila so synom od pediatra k orl
Niekolko ATB od pediatricky nakoniec nas poslala na rtg dutin a mal zapal pritom nadcha uz ustupila.Tam ho vysetril aj sondou, pozrel ucho dostal Trifed a Pamycon a za usnym bubienkom mu nasiel sekret.Po Trifede zmizol a tiez nam velmi doporucil kanvicku na vyplachy.Dutiny su svinstvo treba vyter z hrdla, nosa ....u nas to je asi alergiou este mame ist k alergologicke na testy

monci78
17. jan 2015

@latvia @bubuhlohovec no baby môžme si ruky podať ako fakt! Latvia ja mám za sebou tu plastiku, bola som navyknutá na nasivin, 7 rokov, ale teraz mi na to stačili tri mesiace zápalu a už je závislosť na svete, takže asi tak. Len teraz to mám v horšej forme, lebo to prešlo aj na ucho. @bubuhlohovec, tak veru len dúfajme že je to ztoho! Lebo ani u nás doma to nie je ružové, furt mi je voľačo, no des! @luccija sa čudujem, pri dnešných lekároch, že mu to ucho nechceli prepichnuť. To je asi nejaká záľuba dnes!

latvia
18. jan 2015

@monci78 od vcera som bez nasivinu 😉 najprv som sa cely den trapila s polopriechodnym nosom, potom som este kvapla do nosa olivovy olej a od vecera uplne priechodny celu noc az do rana. teraz preventivny preplach nosa, zapojila som do toho aj syna, taky soplisko sa mu vyplachol 😅 ale zapacilo sa mu to, co som rada, budeme preplachovat spolocne 🙂

luccija
18. jan 2015

@monci78 uz som dlho nezazila takeho super doktora Mudr.Kulich Ruzinovska poliklinika
Pacil sa mi jeho nazor, ze s castymi soplami treba k ORL a nie stale detom Pamycon davat od pediatricky.Nas syn ma cervenu sliznicu v hrdle pediatricka mi uz rok hovori, ze to je taky typ a netreba to riesit, ale podla ORL je alergik a ma chronicky zapal a treba alergologicke vysetrenie.Ked bol mensi bol na Aeriuse, ale z krvi bol na hornej hranici a na kozi ho netestovali

monci78
18. jan 2015

@latvia to je teda super!!! A ako dlho si bola na nasivine? No možno obijdes a operáciu! @luccija tak to je dobré, že ste natrafili na takeho dobreho doktora. U nás je stym trošku problém.. ale už aj ja rozmýšlam, že zájdem k inému.. 😒 Ani nehovoril, že mu to ucho treba prepichnúť? Aj slabšie počul?

monci78
18. jan 2015

@latvia kupila som konvičku!!! 😀 A vyskúšala som ju na mužovi 😀 Co sa našomral, ale vraví že nič necíti, ale ani nemal upchaté, len z jednej dierky mu nešla tá voda..ja sa to teraz bojím robiť aby mi to neostalo v tom uchu zapálenom, tak až po kontrole v utorok skúsim.. 😉

latvia
18. jan 2015

@monci78 😀 tak to mas dobreho testera 😀 myslim ze vincentka by ti s uchom nemala nic spravit, ale ako chces. teraz som bola na nasivine asi 5 tyzdnov, stale ked chytim infekciu tak sa viac ako mesiac neviem zbavit nasivinu. neviem ci budem odkladat operaciu, zakazdym zase mesiac trapenie po infekcii nie je nic moc...

katka183
18. jan 2015

ahojte.píšete o dutinach.
neviete poradiť?
Malý má 8 rokov.dobral atb.do školy nastupil doliečený.
a v piatok rano sa zobudil s príznakmi na laryngitídu.
som už zúfala,už fakt neviem,ako z toho vyjsť.stale ten istý kolobeh.už ani neviem,čo mu dat.je velmi zahlienený

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pedroma
18. jan 2015

@katka183 necitala som prispevky...skúste konvičku na preplachovanie. S morskou solou, himal. solou alebo aj obyč. kuchynskou. Aj vincentka je fajn. Chce to trošičku cviku, ale u nás to zvláda aj devatrocny syn 😉 . Tiez ho moment. trapia zanesené dutiny. Plus dávam suché teplo - infra lampu, dva/tri krát do týždňa infra saunu.
Nie ste aj alergici? Tam vedia bývať často podobné problémy, večný kolotoč s dutinami, nádchami, zdurenou sliznicou...

katka183
18. jan 2015

chodíme na alergologiu,mame zniženu imunitu

latvia
18. jan 2015

@suzzi_ jaska, do ip.

pedroma
18. jan 2015

@katka183 detto u nás. Najskor zistena zniž bunkova imunita, a s nou ide ruka v ruke aj nejaka ta alergia. My máme potravinové plus roztoče a plesne.

monci78
18. jan 2015

@katka 183 výter mu brali? My sme boli s malým v nemocnici pred vianocami s laryngytídou a našli mu bacil haemophilus influenzae. Ten mu to spôsoboval..

monci78
18. jan 2015

@latvia ja sa len toho bojim, že mam teraz zuženu trubicu pri uchu, a ak sa mi tam dostane voda nebude vediet vytiecť. A zasa mi musia ucho prepichnuť. A to už nechcem. Ináč ma to strašne láka, už mi chytá aj pravú stranu, no des! Ale že čo je toto? Vírus? Alergia? Výtery sú ok.

ajka555
18. jan 2015

Moze to vsetko suvisiet s reakciou na potraviny! Pozri histaminova intolerancia..

milaniv
20. jan 2015

Tto doporucujem kazdemu precitat, kto mava v tele nejake zapaly.....http://www.webnoviny.sk/zdravie/na-co-pomaha-en...
tato cena je bezkonkurencna.... http://zdravie.bazar.sk/8425085-predam-serrapep...

monci78
20. jan 2015

@latvia ahoj, no dnes som bola u doktora, neni mi lepšie, rtg dutín otras, už na oboch stranách, piata krabicka atb, a nič! Pozrel mi to kamerou a v dutinách mám zápal, ani sa tam nedostal, je tá sliznica úplne zdurená zo zápalu, v piatok idem na ct idú mi pozrieť aj nejaké dutiny na záhlavý, ani som nevedela že aj tam sú. Kedže ma bolí hlava práve tam. A vo februári urobia operáciu, vraj tie dutiny treba otvoriť chirurgicky, aby tam šiel vzduch, spriechodniť ich. Mám strach, aké to bude, či to bude potom bolieť. Vraj mi nedá ani tamponádu, nechajú to hneď tak otvorené. Na otázku, prečo? mi nevedel odpovedať, jednoducho sa mi prechladnutie tam zaseklo, a tie dutiny to uzavreli. Dúfam, že to pomôže.. 😒

latvia
20. jan 2015

@monci78 v zahlavi dutiny? 😕 nemysleli skor za uchom? lebo v zahlavi nie su 😝 ja na tvojom mieste idem za inym dr. aspon teraz do operacie poriesit ten zapal. a urobila by som si ten preplach s vincentkou s tymto postupom: najprv by som nastriekala poriadne nasivin, najprv by som si lahla na lave ucho a striekla poriadne do lavej dierky, po 5. minutach to iste s druhou stranou, lahnut na ucho a do dierky na tej strane do nosa strieknut poriadne nasivin. po 5 minutach by si uz mala mat sliznicu odpuchnutu. tympadom slanu vodu, alebo vincentku prehnat poriadne konvickou aspon 2x, uvidis, ci nieco vytecie , hnis.

jeennyv
20. jan 2015

ja mam problemy s dutinami, ale zakazdym to liecim pod lekarskym dohladom, mozno sa ti vracia hlavne preto, ze si pouzivala samoliecbu, ak je tam zapal nic ine ako lieky nepomahaju, a neliecene zapaly sa len opakovane vracaju...viem, ze lieky su ake su, ale v niektorych situaciach pomoze iba to...pripadne kamoska vyskusala liecitelku a jej doplnky, vitaminy, lebo mala toho uz nakopene tolko, ze ani lekari nevedeli co uz s tym....

monci78
20. jan 2015

@latvia tak niekde tam za uchom. 😀 ten zápal nevedia poriešiť, a ani ja ono sa tom tam uzavrelo a neide to von. Nemám to zanesené ale je to zdurené od zápalu a nijaké lieky mi to nedajú dole. Práve tam vzadu v hlave začali tie bolesti, a tak to prešlo dopredu..uvidíme čo povie ct. @jeennyv už som 4 mesiace pod lekárskym dohladom, vybraných 5 krabičiek antibiotík a nič nezničí ten zápal. Zato to chcú otvoriť chirurgicky.. 😒

jeennyv
20. jan 2015

tak by som potom skusila tu liecitelku a alternativnu medicinu, kamoske to velmi pomohlo, lebo jej sa od dutin pridruzovali aj ine problemy, liecitelka ju akoby zoskenovala, povedala co ma asi za problem, plus jej len odporucila co by si mala kupit a brat a ze nech skusi upozornit na to lekarov, do nicoho ju nenutila, ona len vyjadrila svoj nazor a zvysok necha na danom cloveku...

monci78
24. jan 2015

@latvia @bubuhlohovec tak mam po ct. Na pravej strane licna dutina úplne na 100 percent vyplnená niečím, čo nevie identifikovať, uplne zablokovaná celá predná strana. Lava je krasne priechodná čistá. Zaujímave je že ja mám aj som mala problémy bolesti prepichnutie na ľavej strane, na pravej vôbec. Vravel že v ojedinelých prípadoch sa to stáva že na druhej strane pociťuju problémy. No prečo by som ja nebola jedinečný prípad, však! 😖 10 februára mám termín operácie, a na druhý den vyberú tamponádu. @latvia tebe to už robili, bolí to ked to vyberajú?

bubuhlohovec
24. jan 2015

@monci78 to uz tak skoro máš termín? Na tej súkromnej ? To je super