Zápal stredného ucha

30. sep 2022

Prosím zo skusenosti .. pomohli Vám lokálne antibiotika (Pamycon kvapky do ucha), alebo ste museli brat aj antibiotika v tabletkovej forme ? Ako dlho trvala liečba, kedy ste sa cítili už fit?

lienka875
30. sep 2022

Mne mne pamykon nezabral, skončila som na antibiotikách, s ukrutnou bolesťou ( radšej pojdem 3x rodiť ako toto zažiť este raz), hlucha na ucho som bola 3 týždne ale uplne. Najhoršia bolesť prešla po 48 h od začatia užívania antibiotík. Teraz som 4 mesiace po a stále ten sluch nieje taký 100% ako pred zápalom. Buduci týždeň mám opäť kontrolu tak uvidim čo mi povedia ☹

jaskolka
30. sep 2022

Pri už rozvinutom zápale stredného ucha lokálne ATB nestačia, vždy sa dávajú aj celkové. Bolest by mala ustúpiť po 2-3davkach ATB, tablety prostú bolesti sú úplne normálne, že sa vtedy užívajú, hlavne na noc (ucho boli najmä v noci, je to skutočne silná bolest) Cca do týždňa to obvykle ustúpi, sú aj prípady kde sa davaju aj na dva týždne ATB.
Zalahnutie môže pretrvávať aj dlhšie.

ejjja
30. sep 2022

Kvapkali sme uniflox myslím týždeň

nikdenikto
1. okt 2022

Pamycon nepomohol, Uniflox + antibiotiká (neviem názov) áno, ešte mi predpísali Clarinase na dutiny a stále som si musela čistiť nos

autor
2. okt 2022

Mne predpísala Zinnat antibiotika a Pamycon kvapky.. už som 3. deň chorá, tak snáď to prejde čím skôr.. uši stále bolia