Zápal žalúdka a bolesť pod rebrami

nikuskaakolarova
18. aug 2022

Dobrý večer chcem sa opýtať mám opakovaný zápal žalúdka bola som u obvodnej stále má páli v žalúdku a občas sa mi zdá že má už aj škriabe v hrdle bola som u obvodnej dala mi nejaké lieky na kyselinu ale chcem sa spýtať či má môže z toho zápalu žalúdka boliet raz na ľavej strane raz na pravej strane pod rebrami a aj medzi lopatkami občas a pichá má aj pod lopatkami chvíľkami dr som vravela že ma to bolieva pod rebrami no teraz to začalo aj pichat pod lopatkami ďakujem za odpovede ♥️

nikuskaakolarova
autor
18. aug 2022

@alexnina777 neviem teraz má viac boli ten pravý bok

alexnina777
18. aug 2022

@nikuskaakolarova ked je tam zápal tak to može vystrelovať rozne.čiže smer gastro a dovtedy protizápalová strava.prečítaj si Medical medium - zelerová sťava..mne velmi pomohla pri zápale žalúdka ako som písala

nikuskaakolarova
autor
18. aug 2022

@alexnina777 určite pôjdem no vystreluje mi to kade tade inak som zabudla spomenúť že sa mi aj opakujú zapáli močového mechúra za mesiac dvoje ATB takže ma dnes aj ľadviny pobolievali

alexnina777
18. aug 2022

@nikuskaakolarova treba sa troška zamerať na tú životosprávu, ono tie vnútorné zápaly znamenajú vždy niečo , oslabený organizmus minimálne určite..pri žaludku som už písala čo sa dá robiť a používanie ATB dvoje za mesiac veľmi zle posobia na žalúdok , tam je velmi doležitá strava aj probiotika dlhodobo užívať..

nikuskaakolarova
autor
18. aug 2022

@alexnina777 no ja som probiotiká neuzivala možno aj to som chybu spravila tým som si to asi len zhoršila keď som mala prvý zápal žalúdka tak to som ani nevedela že mám zápal az kým som sa raz nepozvracala a išla zo mňa tmavá tekutina neviem asi to bola krv

alexnina777
18. aug 2022

@nikuskaakolarova to myslíš vážne toto? to vobec neni sranda, pretože zápal žaludka neliečený smeruje k tým najhorším diagnozam, to ta nejdem strašiť ale ked som ho mala tak som si to trocha študovala..to keď berieš atb je bez probiotik uplna katastrofa..no to gastro budeš potrebovať asi rýchlo, len neviem aké termíny sú , pokial viem tak 2-3 mesačné..treba si zistiť

nikuskaakolarova
autor
18. aug 2022

@alexnina777 no ale ja som brala lieky ja som vtedy bola na urgente a teraz mám už asi krát zápal teraz beriem ten omeprazol

alexnina777
18. aug 2022

@nikuskaakolarova atb bez probiotik zdevastujú črevnú mikroflóru..to nesúvisí s tým čo berieš..to je fajn že máš omeprazol..ak máš zápal žaludka treba riešiť aby si ho nemala..napísala som ti čo pomohlo mne..

nikuskaakolarova
autor
18. aug 2022

@alexnina777 ďakujem krásne za odpovede 😊

taktotedanie
19. aug 2022

Chodite na gastro? Alebo to stale len riesite cez obvodnu a pohotost??
Ak nie treba si najst gastroenterologa a chodit k nemu na kontroly!!

texik1
19. aug 2022

@nikuskaakolarova ja som bola na gastre stými problémom ako ty. Tenké črevo ok zápal nie žalúdok pekny reflux nie histamin nie lactoza mierna helicobacter pozitívny už 4 rok. Antibiotika nesmiem silna alergia na ne. Tak verdikt prírodnou cestou liečiť. Záver stredná chronická gastritida. Kontrola o 4 roky. Mierne nezatvara zvierac. Chodím psych nasadené lieky a bolesti žalúdka prestali po liekoch. Ukludnili sa nervy 😊. A mam6aj provlemy veľké chrbát atď a to je spojené stým všetko 🤔

on00
19. aug 2022

Ahoj. Na gastroskopii si bola ?

nikuskaakolarova
autor
19. aug 2022

@on00 ahoj nie nebola

on00
19. aug 2022

@nikuskaakolarova momentálne riešim podobné ťažkosti. Pichanie pod rebrami, v chrbte, zvieracie v hrdle občasne, vyčerpanie, únava. Diagnóza Helikobakter. Bež na gastro. Pokiaľ si budeš dávať iba nejaké lieky čo ti tu kto poradí tak pravdepodobne potlačia len príznaky.

texik1
19. aug 2022

@on00 helicobacter ma jazdy človek nie kazdemu robí problémy. Moja suseda to ma 20 rokov. A není vylueveni6. A už nebude do seba pchať ATB povedala nikdy.

djpetricius
21. jan 2023

@nikuskaakolarova Ahoj mna 2 roky posielal môj lekár na sono brucha asi 4 krát. Nakolko ma bolelo aj teraz aj v lavo aj v pravo pod rebrami aj v hrudníku aj vzadu medzi lopatkami a pri pravej lopatke ma po jedle začne páliť a bolieť mám svrbenie pichanie aj na bruchu aj na chrbte, žlčníkové kamene nemám ale pred týždňom som bol na gastro a lekár mi potvrdil chronický zápal žalúdka a vraj som mal v minulosťi dvanástorníkové vredý a mám ho vraj zdeformovaný dostal som lieky ozzion a costi, a o 3 mesiace mám ísť na kontrolu no tiež som úplne odstavený neviem či to prejde a možno od lekára ne gastre nemám všetky informácie o tejto chorobe bral nás tam ako na páse

mariynka
10. apr 2023

@nikuskaakolarova prosim, ako na urgente diagnostikovali zapal zaludla? Pod rebra striela aj pankreas...

mariynka
10. apr 2023

@texik1 hadica, ci z krvi? Diku

agon1111
22. jan 2024

@alexnina777 aké prosim esenciálne oleje ste užívala na zaoal žalúdka ?ja mám chronickú gastritidu plus helocobaktera

agon1111
22. jan 2024

@nikuskaakolarova zdravím , ako ste sa potom dokončili ? Ako keby som citala svoj vlastný príspevok mám podobne problémy ako vy

alexnina777
22. jan 2024

@agon1111 na zápal žalúdka som nepoužívala esenciálne oleje, napísala som že zo zápalu som mala tetániu a panické ataky, na tie som používala na rozdýchanie a ukludnenie tie oleje, to je velký rozdiel. Na zápal žalúdka je najdoležitejšia protizápalová strava a zelerová šťava na lačno mne pomohla , velmi velmi prísne dodžiavať tú stravu treba, to je základ

agon1111
22. jan 2024

@alexnina777 a koľko si pila zelerovej stavy ráno nalačno a potom si sa najedla ?myslim ale obdobie ako dlhoval pila zelerovu sravu,ja už neviem ani čo jesť ,na raňajky kúsok chlebíka s maslom ledva zjem ,káva a sladkosti vôbec som vysadila ,nejem mastné koreniste jedla proste nič a dokonca uzivam mastichu asi tri mesiace a nevidím rozdiel

alexnina777
22. jan 2024

@agon1111 o protizápalovej strave je vela kníh a vela článkov na internete, pozri si to a dodržiavaj to velmi striktne.. zelerovu šťavi som pila asi pol roka, ja som si kúpila knihy od Medical Medium, všetko je tam vysvetlené, ja som si kúpila vsetky jeho knihy, a tam som to študovala aj stravu aj tú zelerovú šťavu

agon1111
22. jan 2024

@alexnina777 dakujem práve som si obkednala knihy , viem že pri zápale a helocobakterovi sa nesmie biela múka a ja každý deň na raňajky jeden rohlik zjem s maslom a to zrejme nie je dobre na zaludok

mariynka
24. jan 2024

@agon1111 u mna to bol nakoniec histamin.tenke crevo. Ako som po vysledkoch z medirexu vysadila vsetko vysokohistaminove, mliecne, bolesti prestali..

agon1111
25. jan 2024

@mariynka a ako vám to zistili z krvi ?

mattuliatko30
26. máj 2024

@zero_hero ahoj preliecili ti toho helikobaktera. Uz nemáš žiadne ťažkosti,?

mattuliatko30
26. máj 2024

@agon1111 to som nevedela ze sa nesmie múka.. ja stále jem múčne a hlavne pecivo,chleba..kde to je prosím písané,?

mattuliatko30
26. máj 2024

@mariynka ahoj co si si dala vyšetrovať v tom medirexe

mariynka
26. máj 2024

@mattuliatko30 intolerancie na potraviny a histamin