Zapálené oči

jasu90
21. feb 2016

V utorok som bola na očnom so zápalom oka, teda oboch, ráno som ich mala stále zalepené, to už prešlo celkom, ale stále ma pália aj slzia..Dala mi kvapky tobradex a v piatok pridala aj masť, zápal tam vraj je stále a že to sú atb, čiže do utorka to mám brať a až vtedy sa dá povedať, či to zabralo a ak nie, tak sa dá niečo iné... Je možné, že to trvá tak dlho, ako je to lepšie ako to bolo, ale stále to nie je dobré, vravela, že ak to do utorka neprejde mám prísť znova.. Ja viem, že hlúpa otázka amám sa riadiť tým, čo povie, ale tak už je nedeľa a nezabralo to ešte...

seahorse27
21. feb 2016

V prvom rade, ak to neprechadza, mala by urobit ster z oka - aj na citlivost na rozne ATB.

jasu90
autor
21. feb 2016

@seahorse27 aha, tak lebo mne to prišlo čudne, že mi v piatok povedala, že musíme počkať do utorka a až vtedy s adá povedaž, či to zabralo... tak uvidím, ak to neprejdem, pôjdem v stredu, lebo nestíham inak z práce... vďaka 🙂

katka1981
21. feb 2016

@jasu90, Tobradex su nielen ATB ale aj kortikoidy, je to brutal silne, do tyzdna by ti to malo zabrat. Ak nie, tak potom hydrokortizon, ten je zase na zapal sposobeny alergiou. Bolo by fajn keby lekar vedel, co vlastne mas, ci alergiu alebo infekciu. Ja som mala naposledy zapalene hnisave z nadchy, a pomohlo mi koloidne striebro.

jasu90
autor
21. feb 2016

@katka1981 ja som nádchu nemala, aj sa ma to pýtala. Je dosť možné, že to mám zo školy, pracujem aj s rómskymi žiakmi..uvidím do utorka... 🙂

katka1981
21. feb 2016

@jasu90, ja som mala tiez hnisave spojivky bez nadchy pred tym sposobil mi ho hemofilus influenze, chytila som ho od malej. Romske deti s tym nemaju nic, ja som to chytila od mojho bieleho 🙂 Pokial nie si alergicka, bude to bakterialna infekcia.

jasu90
autor
21. feb 2016

@katka1981 alergicka nie som. Jasné, veď ja nevravím, že to je od nich, len celkovo v škole to môžeš chytiť od hocikoho a vlastne ani nemusíš v škole, stačí ísť v autobuse napr. Ja som sa len čudovala, že to ešte úplne nezabralo a už je skoro pondelok a to viem, že tie kvapky sú dosť silné..

katka1981
21. feb 2016

@jasu90, ako si ich davkujes? Aj ti hnisaju? Bolia ta? Lebo ono velmi rychlo zaberaju, hnis mi zmizol do dna, dvoch.

jasu90
autor
21. feb 2016

@katka1981 3 krát denne 1 kvapku aj dve a na noc masť. Nehnisajú mi. Len ma ešte pália aj jedno mi zvykne slziť..v piatok mi vravela, že zápal tam je stále a že až v utorok môže povedať, či zmeníme liečbu alebo ako..

katka1981
21. feb 2016

@jasu90, zo zaciatku sa maju kvapkat tusim castejsie, nie som si ista, ja som isla podla navodu. 7 dni ti bude urcite stacit, dlhsie sa ani tusim nesmu.

jasu90
autor
21. feb 2016

@katka1981 jj, v utorok je siedmy deň, práve preto povedala, že ak to neprejde mám prísť v utorok..