Zarastanie chĺpkov - vyrážky

mischell0110
4. mar 2017

Možno to sem nepatrí,no skúsim,snáď mi niekto poradí.Posledné mesiace mi začali dosť zarastať chĺpky na nohách,aj v oblasti bikín.Žiletky kupujem myslím,že kvalitné od Gilette tie 3či 4čepielkové pánske,mením často,takže vydratou žiletkou to nie je.Skúšala som rozne peny na holenie,aj klasicke mydlo.Rovnako aj depilačným strojčekom,no chĺpky mám tmavé a hrubé a nejak zvykli viac a viac zarastať pod kožu a nelen,že to dobre nevizerá,svrbí ma to a keď sa potom zas oholím,mam akoby miniaturne pupienka a tie krvacajú a potom mám nohy samá chrasta.Neviete poradiť niečo?Ide leto a mám z toho nervy!ďakujem

sida456
4. mar 2017

Ja pouzivam penu na holenie od gillette Satin care a ziletky mam tiez od gillette ale damske. Urcite bysom nepouzivala panske ziletky.

mischell0110
autor
4. mar 2017

@sida456 skusala som ajdamske aj tu penu,no to iste :(

sida456
4. mar 2017

Mozno sa holis casto ?

mischell0110
autor
4. mar 2017

@sida456 nie,praveze,ked sa dlhsie nie,tak vtedy najviac,ale co uz

awina
4. mar 2017

Mne sa osvedčil po holení použiť detský púder,oholené miesta posypem púdrom a vždy to pomôže. Potom to zvyknem ešte urobiť na druhý,prípadne aj tretí deň a vyrážky nemám.

chupakabra
4. mar 2017

alebo detsky sudocrem, mne pomaha celkovo aj ked depilujem chlpky na tvari

lilu7
4. mar 2017

Tiez mam dobru skusenost s detskym kremom bepanthen care.

klawdy
4. mar 2017

@mischell0110 ja som sa docitala ze ked su taketo problemy holit sa castejsie aby chlpok nemal sancu zarast.... Mam to iste ziletku pouzijem vzdy iba raz a po holeni si nohy natriem indulonou a holit sa najlepsie vecer.

jjuliaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dvojickychalani
5. mar 2017

Ja chodim raz do mesiaca na Brazilskudepilaciu a som nad mieru spokojna. Ziletky ani vidiet nemozem a ked som aj davno v minulosti pouzivala tak asi na treti den mi uz rastli zniva a znova vykujali vonku. Brazilska depilacia je TOP

miskatomy
5. mar 2017

@dvojickychalani a ake partie davas depilovat?

blahowoman
5. mar 2017

Ja si po holeni miesto potriem dezinfekcnym. Postipe,popištím 😂 a je to ok.

dvojickychalani
5. mar 2017

@miskatomy cele nohy,cele bikiny,zadok tiež a horna pera. Davala som si aj pazuchy, ale tam mi to nerobilo dobre a to z toho dovodu, ze sa mi casom urobili flaky z depilacie respektive asi z vosku. Prestala som a flaky zmizli. Cize jedine ziletkou si holim pazuchy.

miskatomy
5. mar 2017

@dvojickychalani premyslam nad tym ist ...voskom alebo tou cukrovou pastou?

sarita20
5. mar 2017

mam ten isty problem ale zarasta mi aj brada a uz som skusala aj laser aj depilaciu a nic nepomohlo musim to holit a ide ma z toho porazit uz

nickneznamy
5. mar 2017

Rovnaký problém aj u mňa. Zatiaľ sa mi osvedčil pravidelný peeling, prípadne tá drsná rukavica (neviem presný názov) kludne aj každý deň v sprche a potom nejaký telový olej/mlieko. Koža je jemnejšia, podporuješ týmto spôsobom jej obnovu, tá stará tvrdšia ide preč a tým pádom chlp jednoduchšie vyjde na povrch. Toto určite pomáha, no žiaľ, na 100% to u mňa problém nevyriešilo.

dvojickychalani
5. mar 2017

@miskatomy cukrovou pastou som nemala vobec iba voskom

renata147
5. mar 2017

@mischell0110 ja som sa takto dogabala s epilatarom z holenia ziletkou ma strašne svrbeli nohy tak som si kupila epilator zo začiatku to bolo fajn robila som pravidelne aj peeling ale potom mi zacali chĺpky zarastat pod kožu nic iba vytlačiť a dezinfikujem 100% australskym olejom moje nohy sa ako tak po roku spamätavaju

mucilienka
5. mar 2017

Kocky, ja mam rovnaky problem. Mne to robi aj po epilatore, vosku, cukrovej paste....sko tak je to so ziletkou...
Koza vytvara prilis vela keratinu, som sa prave docitala, ze treba umyvat samponom proti lupinam tie partie. Skusim... lebo peeling na to nestaci

chantalka86
5. mar 2017

Ahoj, mala som tento problem. Zacala som sa holit v smere rastu chlpkov. Zmyzlo to. Je pravda ze sa treba holit castejsie, pretoze ich tak nezholis ako v protismere, ale pomaha to.

lilu7
11. mar 2017

A nemate niektora skusenost s laserom od philipsu?🤔