Závislosť na liekoch

9. nov 2022

Zdravim.. pisem anonymne nakoľko ma tu poznajú pod mojim menom…
Chcem sa spýtať, muž zavisli na liekoch (xanax, neurol) musí mat liek inak nevie fungovať, berie to dlho cez 5-6r minimalne, ak nie viac.
Otázka znie, dá ss prestať doma s tým alebo treba už liecenie? Je to tazke pozerať sa na vlastného muža ako trpí depresiou…
A ešte otázka, je v poriadku brat dvoje antidepresíva naraz?

savanna
9. nov 2022

Tak zalezi, v akych davkach to berie. Ak velke davky a neustale potrebuje zvysovat, tak musi ist na odvykacku. Ak dlhodobo berie nizke davky, ktore nikdy nezvysuje, tak by to mal zvladnut aj doma postupnym znizovanim davky.

h2o2
9. nov 2022

Xanax a Neurol je to isté... zvyčajne sa berie dlhodobo.

pribinak
9. nov 2022

Treba konzultovať s lekárom ktorý mu tie lieky dlhodobo predpisuje

deti95060810
9. nov 2022

neviem či to je také jednoduché....
koľko tabl. berie denne? čítala som článok - príbeh o Slovákovi, ktorý bral Neurol roky min. 10 a raz keď išel na služ. cestu do zahraničia si lieky zabudol. a dostal epi záchvat.

1andrea111
10. nov 2022

Záleží koľko toho berie a či tie lieky zvyšuje? Kto mu ich predpisuje?

1andrea111
10. nov 2022

Ak chces, napíš ss

juliet86
10. nov 2022

kto mu ich predpsiuje dlhodobo? treba pomalu postupnu liecbu v spolupraci s psychiatrom pripadne hoapitalizaciu liecenie.

3009
10. nov 2022

No ja som brala Lexaurin 6 týždňov 2x za deň a nevedela som to sama vysadiť, musela som pomocou psychiatra. Mala som silné absťáky.

janulka182
10. nov 2022

@h2o2 xanax a neurol sa neberie dlhodobo. berie sa najkratsi mozny cas. dlhodobo sa uzivaju antidepresiva.

1andrea111
10. nov 2022

Ak muž trpí depresiou, vysadenie uvedených liekov pravdepodobne nebude mať vplyv na zlepšenie jeho duševného stavu

sonoio
11. nov 2022

No ja som brala bzd dlhodibo,v neuveritelnych davkax.uz rok stahujem,a som konecne na minime.stahuju sa postupne,ale vacsinou treba k tomu ad,a tiez antepileptikum.nie je to zo zac.lahke,treba najst spravneho lekara,ale potom to uz ide.

lucka38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz