Zbabraná operácia

rambutan
22. feb 2015

Pozdravujem MuDr.Cvika,ktorý dúfam za 2 mesiace vyberie mojej manželke stent a už bude v poriadku.Je po zbabranej operácii-hysterectomii,operoval ju MuDr.Dečkov.Takže,veľa zdaru pánovi Dr.Cvikovi od "akčného manžela". 🙂

zeriempizzu
25. feb 2015

@dionyzka ono ani ked vyhras obciansko pravny / civilny spor - na Sk je to odskodne stale velmi velmi smiesne. Neda sa to s odskodnym v inych krajinach EU ani porovnat. Proste strateny ci pokazeny zivot je v nasej krajine skoro bezcenny.

gagik
25. feb 2015

@zeriempizzu to je v poriadku na to je urad pre dohlad a nie diskusne fora s tym ze nejaky anonym tu menovite ociernuje niekoho.

zeriempizzu
25. feb 2015

@gagik nevsimla si si v akej dobe zijeme? Kazdy ma pravo na nazor a moze si pisat po forach co len chce. Ziadne ociernovanie sa tu nedeje, iba nespokojny clovek napisal nazor. Tak ako ked si nespokojna s nakupom v Bille - kludne mozes napisat ze si nespokojna s tym co urobil lekar. Za zdravotnictvo si tiez platime, mame narok na nazor a tiez mame povinnost upozornit inych.

janinah
25. feb 2015

Nie každá komplikácia znamená,že chybu urobil lekár,je to zložité a laikovi niekedy ťažko vysvetliteľné.A nepáčio by sa mi,ak b yma niekto menoval na nete a nemala by som možnosť sa k tomu vyjadriť.

dionyzka
25. feb 2015

@zeriempizzu ... no zial. Vyhrat sud v tejto oblasti na Slovensku su tahanice na niekolko rokov, pokazeny ani strateny zivot to nevrati ale moze zachranit zivot niekomu inemu, tym, ze poniektori lekari prestanu k lekarskym vykonom pristupovat "nasadime pre istotu taketu liecbu, operaciu, skusime toto tamto a uvidime.... ".
Ja mam v rodine tiez pripad, ze pani doktorka neurobila zakladne vysetrenia, nasadila liecbu, ktora znicila pacientovi slezinu. Zdravie mu nikto nevrati a detom otca tiez nie. Nepovedala ani "je mi to luto". Urad priznal, ze jej kroky neboli spravne a tym to skoncilo.

zeriempizzu
25. feb 2015

@janinah pacit sa ti to nemusi, ale tvoji pacienti na to narok maju, aj ak by slo o komplikaciu za ktoru lekar nemoze.

janinah
25. feb 2015

@zeriempizzu v spore je fér vypočuť aj druhú stranu,tu sa to nestane,druhá strana nemá vedomosť,že je tu menovaná....o tom píšem,nie o tom,že pacient nemá právo sa sťažovať,to máavýznam má sťažnosť ,na príslušnom mieste..

zeriempizzu
25. feb 2015

@dionyzka a ake sankcie dal urad? Toto zistit mate pravo, len urad casto uz viac nepovie bez opytania.
Riesit dalej to musi potom rodina po pozostalom ci ten poskodeny - samo sa to nevyriesi - to je tak vsade na svete, musis si za tym ist. Ak budeme ticho, nic sa nevyriesi, nikto nebude potrestany, ludia ostanu stale hlupi o tomto.
Pomalicky sa to uz i na Sk meni a ja verim ze vyhratych sprov v tomto bude stale viac a viac - len nam ako narodu treba lepsie pravne povedomie, menej strachu a choreho az neprimeraneho respektu ktory voci lekarom mame. Byt lekarom je praca ako kazda ina - ked to niekto pokazi ma za to i platit.

zeriempizzu
25. feb 2015

@janinah toto nie je spor, toto je forum. Tak ako ked ty sa medzi kolegynami bavis o tom ze kadernicka u ktorej bola tvoja suseda je na nic, v dome internetu sa mozeme na webe bavit o tom ktory lekar na na figu. Druha strana ak je bez chyby a nespravila nic zle nema sa preco o taketo "diskusie" trapit.

dionyzka
25. feb 2015

@zeriempizzu ... plne s Tebou suhlasim. Ale tu sa casto dostavame do zacarovaneho kruhu: rodina nema silu ani peniaze to dalej riesit lebo ma problemy sama zo sebou, s obzivou deti atd. Takze lezi to ladom a nic sa nehybe. A pani Dr. si ordinuje dalej s usmevom na tvari.

zeriempizzu
25. feb 2015

@dionyzka tak to ano, sila a peniaze casto zmorenej a utrapenej rodine chyba. I preto je urad pre dohlad fajn vec - podavatela podnetu to nic nestoji a ked pride pozitivna odpoved ze lekar nieco zanedbal otvaraju sa dalsie dvere - prokuratura hned lahsie akceptuje trestne oznamenie a zacne konat (toto tiez obcana nic nestoji) a na zacatie obciansko pravneho sporu sa tiez skor najde pravnik ktory pripad vezme lebo uz su nejake tie dokazy v prospech poskodeneho - teda sanca na vyhru rastie.

Preto sa netreba bat. V tomto fandim kazdemu. 😘

rambutan
autor
26. feb 2015

Tak ešte raz,podnet na Úrad...som podal,dokonca už mi prišla práve včera odpoveď,že to zaregistrovali a bla,bla,to,že so menoval lekára,ktorý pokakal manželku pri hysterectomii je pravda,predsa viem,kto ju operoval a to,že som menoval aj lekára,v tomto prípade MUDr.Cvika,tak ten je v tom nevinne,on len napráva to,čo ten predchádzajúci pohnojil.A mimochodom,ak manželke pri tej hysterectomii zašili močovod tam,kde nemali....to jej povedali následne po cystoskopii už na Urológii,tak asi ťažko sa to dá považovať za pooperačnú komplikáciu,ja to nemôžem považovať za nič iné,len že zašili niečo,čo nemali a na to nepotrebujem byť lekár.Takže len tak na margo mojich príspevkov.

aristka
26. feb 2015

@rambutan hysterektómia bola na základe niečoho robená ,tj tumor ,myómy alebo niečo iné ,neviem o klinike choroby tvojej ženy nič ,ani o anatomických pomeroch ,v ktorých operovali ,o stavbe tela tvojej ženy ,čo zohráva tiež dôležitú úlohu ,nevieme nič ,len to ,že sa niečo udialo a vraj skúsený lekár ,čo menovaný gyn.je, niečo spôsobil ,bez toho aby sme vedeli prečo sa to mohlo stať tj okolnosti a klinika choroby ,všetko treba brať na váhu ,čo som menovala a potom robiť závery ,dr.cvik je tiež veľmi dobrý lekár a buď si istý ,že tiež ako každý lekár alebo zdr .sa mu niečo nepodarilo ,keďže nepracujú z číslami ,ale z ľudským telom a potrebovalo to nejakú nápravu ,ale to nerobí z toho lekára zlého lekára ,je to veľmi mylné si myslieť a dupľom ak často musia na operačkách robiť doslovne zázraky ,improvizácie ,aby človeka zachránili ....takže bohužiaľ ,tvoj príspevok nie je nič ,len čisté očierňovanie lekára ,keďže my o prípade ,o chorobe ,priebehu operácie,anatomických pomeroch ,zotavovaní tvojej ženy nevieme nič ....a myslím si ,že @admin by mal túto tému uzamknúť ...

zeriempizzu
26. feb 2015

@aristka myslim ze ak @admin tuto temu zamkne, mozme zakyvat slobode slova dovidenia. Ak autorovej zene zasil lekar mocovod, na to netreba byt studovany chirurg s 25 rokmi skusenosti aby bolo jasne ze to nie je OK.

inull5
26. feb 2015

Áno aj v našom pripade realizovala veľká odborníčka tzv.konzervativnu metódu vyprazdnovania môjho syna a takmer mu prasklo hrubé črevo..a ta konzervativna metóda spočívala v násilnom vytláčaní stolice u 6 mesačného dieťaťa s diagnózou že to prejde lebo ma blok v hlavičke..

aristka
27. feb 2015

@zeriempizzu vieš ,často som bola svedkom toho ako sa nahliadlo do brucha a bohužial tam neboli knižné tj.ako na obrázku anatom pomery bruchá plné zrastov,obrastené orgány tukom,nádorom a pod.sú to ťažké situácie pre operatéra a preto treba brať každý prípad vysoko individuálne a hlavne sa má vyjadriť odborník tu z gyn. a urológ,ktorý stav posúdia nezávysle...
@inull5 išlo o digitálne vybratie stolice ,ak je ak je stolica moc tvrdá a nemôže ju telo prirodzene vylúčiť,vyzerá to drasticky,ale lepšie ako skončiť na operačke

inull5
27. feb 2015

@aristka ja viem co to je.trochu aby si bola v obraze tak syn mal VVV konečníka a ona mu robila inciziu mimo zvierac a fistula bola veľmi úzka čiže operacia bola viac ako nutná lebo na zadocku boli trhliny z hegarov.a bolo viac ako jasné že to nejde konzervatívne.to vyberanie nebolo raz ani dva krát ale ráta sa to na desiatky..a na operacke skončil a bohužiaľ ako si tu spomínala jeden lekár tvrdil že je ok a druhý ked otvoril dutinu brušnú črevo vyzeralo hroooozne.

rambutan
autor
3. mar 2015

@zeriempizzu presne tak,ako si napísala....a vždy bude rozdiel v debate ľudí,ktorých sa problematika týka a tých,ktorý niečo podobné ešte nezažili.Ešte raz,za chyby sa v živote platí,prečo by to nemalo platiť u lekára-operatéra....aristka je trochu mimo....alebo nielen trochu.. 🙂

aristka
4. mar 2015

@rambutan nie som absolútne mimo a my si tu vôbec nemôžeme overiť či je vôbec niečo pravdy tj či sa vôbec niečo stalo a či vôbec bola nejaká žena operovaná daným dr...tj.ide o čisté očiernenie lekára a duplom medzi ľudmi tj. väčšina ,ktorý sa zdr. a medic problematike absolútne nevyznajú....

anomylka
5. mar 2015

aristka bude urcite jedna z manzeliek tych dokonalych lekarov, primarov, atd. , ktory len chabru do vackov uplatky, ale ked maju za svoje ciny platit, tak vtedy je ten zly pacient. bravo aristka, inak by si si ich tu tak neobhajovala.

janinah
5. mar 2015

@anomylka nemáš právo niekoho urážať,@aristka je človek z operačnej sály,ja tiež a vidíme veci z iného uhla pohľadu,za 20rokov praxe som videla komplikácie,ale nikdy som nevidela lekára,ktorý by schválne urobil chybu

rambutan
autor
5. mar 2015

tak ešte raz.....za chyby sa v živote platí,ja netvrdím,že lekár urobí chybu schválne /to by mu už len chýbalo/ a keď to tu tak čítam,hlavne zaručene "úprimné" diskuzie napríklad "ľudí z operačnej sály",mám sto chutí nečakať na odpoveď z Úradu pre dohľad,ale zmosta doprosta podať na pána doktorka trestné oznámenie!!!! Ozvala sa tá pravá!!!! Všetci z tejto branže si kryjú chrbáty,či je to lekár,alebo jeho asistentka,dokonca som z tajného zdroja počul,že oni si platia poistky!!!!...to pre prípad,že by musel platiť za niečo zbabrané,aby chudáčik pán doktor neklesol na príjme!!!! lebo oni sú zvyknutí na poriadne veľký príjem....vidíme,aké majú postavené domy,na akých autách sa vozia,ako obyčajní ľudia,čo vstávajú ráno o štvrtej,aby boli o šiestej v robote a potom im nabehne výplata 500 eur!!!!!!!som nasratí,lebo proti nám,čo máme problém,vystupujú hlavne ľudia zo zdravotníckej branže,takže treba sa občas aj zamyslieť,vážení.. 😒

aristka
5. mar 2015

@rambutan platia si poistky ,pretože majú aj hmotnú zodpovednosť,tj pracujú z drahými strojmi,aj na gynde ,nikto tj žiadna poisťovňa nepoistí zbabranú operáciu a ano ,máš pravdu ,namiesto očierňovania doktora ,čo tu robíš ,máš právo ako občan tohto štátu podať trestné oznámenie na políciu ,plus aj medializovať napr na markíze,ktorá po tom len chňapne a možno si vypočujeme aj druhú stranu tj odbornú verejnosť....a ak im závidíš tie platy ,postav sa na 5 hodín pred šušku nejakej ženy a nechoď sa napiť ,ani vycikať ,ale hrab sa jej tam alebo v jej bruchu a oblečený v sterilnom habite a samozrejme s komplikáciami ,nech sa páči medicína je vekovo neobmedzená a môžeš mať aj ty tie veľké domy a autá
@anomylka neviem či je dr ženatý ,ale ja som šťastne vydatá za nedoktora a tvoj príspevok je hrubá urážka mojej osoby a ak toto dokážeš napísať ,tak pre mňa si veľmi chudobná duchom a inteligenciou a preto tvoj príspevok nenahlásim ,nech tu svieti ......možno by bolo zaujímavé vedieť kto sa skrýva za nickmi ,ktorý sa snažia o očiernie daného dr....

janinah
5. mar 2015

@rambutan skľudni sa....píšem zo svojej praxe,máme desiatky výborných lekárov aj sestier a kopu spokojných pacientov..ako v každej práci aj v tejto sú ľudia bez charakteru,nikde nepíšem,že nie ....ale hrdo píšem,že som človek z operačnej sály,lebo viem čo a ako tam robíme.....nepíšem za všetkých operatérov Slovenska,to je hádam jasné a nikomu nekryjem chrbát,nemám to zapotreby,ty si tu jednoducho očiernil človeka,ktorý sa k tomu nemá šancu vyjadriť...ok,je možné,že máš pravdu a že sa stala chyba,ale v tom prípade ti toto diskusné forum pomôže ako? že si ponadávaš na doktora,všetkých zdravotníkov a celý svet a budeš kľudnejší?...a čo keď ti onen lekár chodí za ženou,dcérou alebo ťa neštval,lebo ti nabúral auto a ty sa tu chceš pomstiť? pritiahnuté za vlasy? možno....chápeš,čo chcem napísať?...ak sa stala chyba,tak sa sťažuj na príslušnom mieste,nik ti nebráni a rob čo považuješ za potrebné....a k tým majetkom-mám ti popísať dom ,auto a dovolenky mojej kaderníčky?alebo moju 14ročnú Fabiu súcu do šrotu?ale ešte ju mám,lebo o.i. sa vozím v noci k úrazom,keď ma zavolajú na sálu? a že idem na vlastné náklady je škoda písať,ale to sú maličkosti,to neriešim....takže si láskavo vyrieš svoj problém s pánom doktorom a nenadávaj na všetkých zdravotníkov republiky,nezaslúžia si to.....

maciatkolulu
5. mar 2015

@rambutan no neviem, ci maju az take platy.... su podla mna aj lepsie platene prace a ti ludia, ktori ich maju nemuseli studovat 6rokov, dost narocnej skoly a potom roky dalsieho studia, atestacie, takze podla mna platy si vyssie urcite lekari zasluzia, rovnako aj zdravotne sestry, ktore su u nas nedocenene. No ako krasny priklad je moja stara mama, lekarka, pneumologicka, cely zivot pracovala vo vysoko rizikovom prostredi a radsej nenapisem aky ma dochodok. Myslim, ze je normalne, ked niekto studuje, pracuje na sebe a robi naozaj neuveritelne narocnu pracu, ze ma vyssi plat, auto, dom a dovolenky, je samozrejme, ze taky clovek ma aj obrovsku zodpovednost a naozaj si myslim, ze ziaden lekar nezbabre naschval svojho pacienta, ale je samozrejme aj na druhej strane, ked je podozrenie na zanedbanie starostlivosti, ze to treba presetrit, ale nie hned ociernovat,

zeriempizzu
5. mar 2015

@rambutan ingnoruj tie dve. Janinah ma muza lekara ta druha - no obranuje si svoj svet. Vela stastia tebe i manzelke!

janinah
5. mar 2015

@zeriempizzu úbohá poznámka.....čo s tým má môj manžel? presne toľko ako tvoj....

inull5
5. mar 2015

@janinah ahoj.môžem sa spýtať,aj si teda z operačky, ako prebieha uspavanie malinkych detí na sále?dakujem

janinah
5. mar 2015

@inull5 napíš mi do IP vek a o akú operáciu ide

rambutan
autor
6. mar 2015

@zeriempizzu Neboj,stávam sa rezistentný voči tým výlevom...ale ešte niečo...viete,o čom som presvedčený?že lekári,učitelia a kňazi sú najrizikovejšia skupina povolaní..každý z týchto spomínaných vám môže "posrať"život! Je tu niekto,kto neverí?...lekár,ak sa mu nezadarí....vás pochová....učiteľ..ak si na vás "zasadne",urobí z vás niekoho úplne iného,lebo bude tvrdiť vašim rodičom,že ste sprostý a tak sa dostanete na výhybku,ktorá vedie na učňovku...a kňaz...ak ho zle pochopíte,tak vás odoženie od kostola a možno aj od viery...takže moja úvaha má logiku,si myslím.A už sa tu nebudem vyjadrovať k lekárom....mám svoj názor,stretol som v živote aj dobrých a teraz bohužial aj zlého,inak to nevidím...len škoda,že si to odniesla zrovna moja manželka....howgh...dohovoril som.... 😒