Zelená stolica u dospelého

yokralovnayo
7. máj 2012

Ahojte! Už 2 dni ma trápi tmavo zelená stolica!! 😒 prvý krát v živote.. Stále to hladám na nete.. nejedla som nič zelené, žiaden špenát atd. Bojím sa čo to je...
nevie niektorá poradit?? zažili ste to už? za každý názor a skusenost som vďačná... dakujem !! 😔

yokralovnayo
autor
8. máj 2012

vdaka za odkaz 😉 ten som už pozerala a práve z neho sombola taká vyplašená... ale dnes to prešlo!!!! 😵 😵 som nenormálne neskutočne rada.... opať je to normálna farba... 🙂 asi som naozaj len niečo zjedla... i ked netuším co... ale vraj to može byt aj z červeneho víno .. a toho sme s kamoškou cez víkend vypili dost 😀
@janinah

omnia23
10. máj 2012

@yokralovnayo pricinou zelenje stolice je predovsetkym rychly prechod potravy cez crevo-mozno si len zjedla nieco co ti nesadlo a hnilobne bakterie to enstihli spracovat,mozno mas v tele virus(teraz je ich dost) a podobne.Netreba hned mysliet na najhorsie 😉

yokralovnayo
autor
10. máj 2012

@omnia23 dakujem... určite to tak bolo... 😉 lebo sme boli cez víkend v aquaparku a tam som toho dost pojedla...
a tá polievka sa mi zdala trochu kyslá.. možno to bolo aj z toho.... vďaka 😉 ani nevieš aká som bola rada, ked to prešlo!!! som hned volala mm do roboty 😀 😀 😀 😀 ja somskoro ani nespávala kvoli tomu... 😅

omnia23
10. máj 2012

@yokralovnayo vsetko to suvisi so zlcou,fakt ti len mozno nieco nesadlo 😉

To ti verim,aj ja som taky hypochonder mensi,ze hned stresujem 😀

yokralovnayo
autor
10. máj 2012

@omnia23 😀 ja som tiez taká.... 😀 stále sa sledujem... a potom hned myslím na to najhoršie.. ale teraz som si povedala že ked mi to zelené zmizne tak už sa nebudem stresovať 😉 😎 budem sa snažiť....
mm som hovorila že mne stále niečo je a jemu nikdy nič... on sa vobec nesleduje... povedal že aj keby mal zelenú stolicu jemu by to bolo jedno... kdež to je som na druhý den volala doktorke 😅 tak pre istotu 😀

omnia23
10. máj 2012

@yokralovnayo ja zdravotnictvo este aj studujem tak si vies predstavit ako sa citim na predmetoch Onkologia,radiologia a podobne 😖

Netreba sa prilis sledovat ale ani podcenovat urcite priznaky.To si myslim ze je spravna cesta 😉

yokralovnayo
autor
10. máj 2012

@omnia23 nechcela som to tu hovoriť ale ja mam tiež zdravotnú školu!!! 😀 😀 takže už vieme z čoho to máme.... 😀 som to vysvetlovala mm že ja mám v hlave tolko informácií zo školy, že hned si predstavujem príznaky choroby.... a mám stresy... potom si naordinujem v hlave liečbu, predstavím oddelie v nemocnici.. čo ma všetko čaká.. a celé noci nespím 😀 😀

omnia23
10. máj 2012

@yokralovnayo a aku skolu mas ako to nie je tajne?

Vies co,ale ja co sa rozpravam s lekarmi,oni mi stale hovoria ze v tomto pripade je to normalne.Lebo mas vedomosti o tom co vsetko to moze byt a ze bolest hlavy nesposobuje len unava alebo malo tekutin

yokralovnayo
autor
10. máj 2012

@omnia23 ja som zdrav. asistentka.... a ty si robíš akú Vš?
a tú bolesť hlavy ani nespomínaj.... tá ma tiež občas boli 😀
ja chcem ísť tiež niekam do školy ešte... len plánujeme druhé baby tak potom.... a ty máš nejaké dietatko?

omnia23
10. máj 2012

@yokralovnayo ja Verejne zdravootnictvo-odbor epidemiologia,hygiena 😉

Nie,nemam zatial babo...

korn1211
22. feb 2016

Zdravím.. Pred rokom som mal hlien v stolici bol som s tým u lekára a poslala má lekárka na kolonoskopiu kde mi zistila ze mam kus zápal. Teraz sa to zase opakuje.. + mám zelenú stolicu. V škole som jedol len rizoto zeleninové. . neviem ci mam ísť do lekára alebo co robiť. myslíte si že pomôže keď začnem jest ovsené vločky? . Ďakujem za každú odpoveď 🙂 alebo mi dajte dajaku radu.