Žihlavka v tehotenstve

endyslumpfova
24. júl 2018

Ahojte maminky 🙂
V 38 tyzdni sa mi vyhodili na chodidlach (hlavne po prstoch a medzi prstami) a takisto aj na rukach (na prstoch a medzi) male extremne svrbive vyrazky... vyzera to ako zihlavka. Trva to uz par dni a idem sa zblaznit. Dnes som bola u gynekologicky a doporucila mi na to Jarischov roztok a k tomu mi v lekarni poradili pouzivat bepanthen mast. Robila som si prvy obklad, ale mam pocit, ze mi skor uskodil nez pomohol. Mate tu niektora prosim skusenost s tymto problemom?
Idem sa z togo svrbenia a palenia zblaznit, okrem toho sa mi este viac zvacsili uz teraz opuchnute nohy :(

tinuska11111
25. júl 2018

@endyslumpfova
@endyslumpfova Dobry den.poradim vam aloe vera sprej prvej pomoci zastriekat.gel a kremik s aloe na potieranie.super skusenosti a v pohode aj v tehotenstve aj male deticky mozu.je to kvalitna nemecka kozmetika.info vam dam do spravy.vsetky produkty na www.lr-slovak.com kuknite

19radka96
26. júl 2018

Momentálne mám to isté :D v lekárni mi dali mastičku Cicaplast od LaRoche a trochu mi to ukľudnilo, po pár dňoch sa to zasa vrátilo, ale už bez pľuzgierikov, zato s väčším svrbením, tak už len trpím a čakám, kedy to prejde, skús pár dní vydržať, mne to ustupuje, pravdepodobne to bola reakcia na stres 🙂 najhoršie je to večer, hlavne neškrabať, to bola moja osudová chyba v noci a viac som nespala :D

19radka96
26. júl 2018

Alebo ešte namočiť do studenej vody pomáha 🙂

endyslumpfova
autor
26. júl 2018

@19radka96 presne ako pises, cez den sa to da vydrzat, ked beham alebo daco robim, nemyslim na to, ale vecer, ked si lahnem a nedajboze trosku poskriabem a potom viac a viac 😂 hroza... teraz som skusila obycajny aloe vera gel z lekarne a zatial to vyzera, ze to trosku pomaha... stresom sa neviem vyhnut, kedze termin mam o tyzden a este dokoncujeme izbu, chystame veci a tak 😁 ale snad to hned po porode prejde 🙂
A ta voda ano, vcera som skonstatovala, ze ostavam spat v sprche alebo v nejakom bazene 😂

tinuska11111
26. júl 2018

Babule tehulky, aloe vera kozmetika od LR super pomôže s tým svrbením a výsypom, sprejom sa zastrieka gélom sa potrie a máte pokoj, ale keď radšej budete trpieť to nepríjemné svrbenie, ako chcete. Keď si budete chcieť pomôcť, napíšte mi, pošlem vám sprejík a 2 krémiky a máte po probléme 🙂

94miva
30. júl 2021

@tinuska11111 no ja som to skúsila a nič, ale možno niekomu pomôže

tinuska11111
30. júl 2021

@94miva V prvom rade treba nájsť príčinu a odstrániť ju čo vyvoláva žihľavku a kožné problémy ale aloe vera vždy pomôže ukľudní neurobí zázraky žiadna masť ani sprej ale určite pomôžu, treba hlavne riešiť zvnútra a príčinu