Má moja dcérka ešte žihľavku?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť názor iného pediatra ako je ten náš. Tomu nášmu dôverujem, avšak možno budete mať aj vy inú skúsenosť.

Dcéra mala minulý týždeň žihľavku (bola 14 dní pred jej vypuknutím očkovaná Bexserom a cca 2 dni pred žihľavkou mala hnačku, bez bolesti brucha a iných potiaží, ktorá trvala cca 4 dni).

Prvý deň žihľavky bola opuchnutá a fľakatá v tvári, typické lézie mala až ďalšie dni. Dostala Fenistilové kvapky, avšak symptómy sa zhoršovali. Preto mala aj dva dni Pprednisonovy čípok. Spolu cca 9 dní brala Fenistil (doužívala ho v nedeľu). Typické žihľavkové fľaky a vyrážky už následne nemala, avšak na zadočku jej hneď na druhý deň vyšiel pupáčik, ktorý vyzerá ako štípanec. Zo dňa na deň sa vyrážky násobia.

Som si na 99% istá, že to nie je štípanec od komára, keďže jej to pribúda aj cez deň. Keď spí má plienku, zastrčené pyžamo a ešte aj spáči vak, čiže sa tam nemá ako dostať.

Môže to byť ešte stále žihľavka?

O dva týždne má byť preočkovaná Bexserom, avšak mám obavy.

Ďakujem za odpoveď

PS: Fotku prikladám v druhej otázke, prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

nie. To, čo je na fotke, tak to nie je žihľavka. Ak nebude koža pokojná, Bexsero sa presunie.

Nemusíte mať z toho obavy - zaočkuje sa vtedy, keď bude po rekonvalescencii ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas