Zlatý stafylokok v rane po sekcii

dorotka66
27. aug 2015

Ahojte som 7 tyzden po bezproblemovej sekcii. jazva sa krasne zahojila, ale na bruchu vyrastla hrca. zistili zlateho stafilokoka a 2 x ranu otvorili, drenazovali, nasadili silnu intravenoznu antibiotikovu liecbu a na 3x mi opuchlo brucho este agresivnejsie. Teraz maju podozrenie aj na alergiu na jod, peroxid a zdr. Material. Robia co mozu no nic nepomaha. Ak mate podobnu skusenost, pripadne lekara, ktory vam pomohol budem rada ak date vediet. Zn. surne som v nemocke a babatko doma...

alka1980
27. aug 2015

@dorotka66 ahoj.kamaratka to mala po vybrati maternice.Rana sa jej zrastla a na jednej strane stichov sa jej to ako keby otvorilo a vytekal jej z toho hnis,v ktorom nasli tohto koka.Pchali do nej konske davky ant,cistili a nic nepomahalo.Az to dopadlo tak,ze ju nanovo otvarali a sili vsetky vrstvy koze.Robila jej to daka chirurgicka v Banovciach.Bola zhrozena ako ju pozosivali a ake nite pouzili,ze z toho to mala.Potom uz bol pokoj.

dorotka66
autor
28. aug 2015

@alka1980 dakujem alka. Dnes bola velka vizita a pri troche stastia by som mohla ist cez w domov. Urcite vsak idem robit vyplachy repikom a dubovou korou. 😔

alka1980
28. aug 2015

@dorotka66 no snad toto tv pripad nebude a vsetko sa bude dat vyliecit bez opatovneho rezania.Ale vravim ,ze jej ant nezaberali,vyplachovali jej to kade cim-stale bez vysledku.az nasledne otvorenie a zositie pomohlo.Ty sup domov nech si uz s babatkom.Takto od seba.Musi to byt narocne.

adidika
1. sep 2015

Ahoj maminky, tiez som dva tyzdne po sekcii, po prepusteni domov na piaty den mi zacala rana hnisat a krvacat, boli sme na pohotovosti a od vtedy chodime na prevezy a vyplachy, maleho kojim, mam atb ale vraj mozem kojit dalej, comu som rada, len horsie je, ze v nedelu ked mi chcela sestricka vytlacir hnis cez rez stlacila brucho a hnis zacal vytekat aj cez posvu, toho som sa zlakla, dr vravel, ze rana sa pekne hoji a ten hnis si nasiel inu cestu von, je to moja druha sekcia, maminky tie co ste mali podobny problem neohrozilo to bbatko alebo niekoho ineho z rodiny?

karinuska22
18. sep 2015

Ahojte, tu je moja skusenost : Ja som vyse 2 rokov po sekcii. Cast rany sa mi od zaciatku nechcela hojit a aj ked sa zahojila, tak potom koza znova praskla a otvorilo sa to. Islo o otvor do 1 cm. 2 roky som s tym chodila na Kramare. Po roku mi urobili kultivaciu a zistili zlateho stafylokoka, ktoreho mi tam zaniesli pri sekcii pravdepodobne. A potom pri cisteni rany mi tam nasli aj nevstrebany steh. Po jeho vybrani som si myslela, ze uz bude vsetko ok. Avsak rana mokvala dalej. Tak mi v lokalke kusok vyrezali, pozreli ci tam este nemam nejaky steh a zasili. Znova som sa tesila, ze uz bude koniec trapeniu. Avsak po 5 mesiacoch mi navrela v rane hrca a znova to prasklo. Uz som bola zufala a znova som zacala kazdy tyzden chodit na cistenie. Lekari uz nevedeli co so mnou, tak sa rozhodli pre operaciu v narkoze. Nastastie mi tu operaciu kvoli malovaniu zrusili a poslali ma k chirurgovi, ktory sa specializuje na chronicke rany. Ten bol vsak na dovolenke. Tak som zo zufalstva medzitym hladala na nete, co by mohlo este pomoct dostat stafylokoka prec z rany. Nasla som prirodne antibiotika (citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, NAC) a zacala ich uzivat. Pravdepodobne im mozem vdacit za uspech. Rana sa po tyzdni zacala spravat inak, dovtedy mi mokvala ale potom zacala hnisat. Prirodne pripravky som brala 2x po 1 tyzdni a potom som isla k chirurgovi, ktory sa medzitym vratil z dovolenky. Asi po 30 sekundach ako sa mi zacal vrtat v rane, vytiahol dalsi nevstrebany steh. Potom mi to este 15 minut cistil a povedal, ze ak sa rana do vecera zavrie, tak som vyliecena a tak aj bolo. Uz som nedufala, ze to niekedy skonci. Je pravdepodobne, ze vdaka prirodnym antibiotikam zacal moj obranny system vypudzovat steh von blizsie k rane a preto ho chirurg hned objavil.

sampo
18. sep 2015

@karinuska22 taketo nieco sa stalo aj mne 😝 teda uz je to skoro 6 rokov, ale 10 mesiacov som sa s tym trapila, tiez mi to znova otvarali, stehy mi vyliezli snad vsetky 😖 ta jazva bola hrozna... nastastie mi ju pri druhej SC trochu opravili 🤐 A stafylokoka som tam mala dvakrat, este aj ked mi to druhykrat "cistili", tak sa mi tam dostal... 🙄

adidika
19. sep 2015

maminy mna caka to iste, chcu mi to rozrezat znova zasit

karinuska22
19. sep 2015

@adidika Drzim palce, nech Ti to dobre dopadne.