Sekcia a jazva po nej

janka3a
4. okt 2012

Ahojte maminky.Viem, ze uz je tu asi vela podobnych tem, na temu, co sa pytam ja, ale, predsalen sa Vas chcem spytat...
Som po sekcii 6 tyzdnov.Najskor sa mi jazva zahojila celkom....avsak, pri namahe a mojimi dvoma drobcami, sa mi cast jazvy nanovo otvorila. Mam asi v strede jazvy dve bublinky(kopceky), su zacervenale, nebolestive a pri ich stlaceni, mi z nich cosi vyteká...niekedy si nájdem aj stopy krvi. Ranu si dodnes umývam repíkom....
Čo by mi pomohlo sa som sa ich zbavila?...

Dakujem...

kvanda
4. okt 2012

@janka3a asi by som s tým zašla radšej doktorovi, čo ti robil sekciu

janka3a
autor
4. okt 2012

@kvanda No, asi by bolo najlepsie..ale, ma to dva haciky...neviem, kto ju robil...a druha vec, nerodila som v mieste bydliska, ale vyse IOO km od nas 🙂.

mayca20
4. okt 2012

@janka3a ja som po sekcii 4mes a nic take som nemala, podla mna by si mala navstivit doktora, po 6tyzdnoch uz patris ku svojej gynekologicke.

rolak
4. okt 2012

@janka3a určite navštív lekára, gynekológa alevo hoc aj obvodného,oni ti poradia,čo s tým... ešte sa ti to zapáli a budeš mať problém...

katren
4. okt 2012

@janka3a je jedno, kto ta rodil a kde si rodila....treba ist ku gynekologovi 😉

andrejkam
4. okt 2012

@kvanda ja som si pred štyrmi rokmi tri mesiace po sekcii vytiahla z rany 19 cm nit 😕 ...chod k lekarovi,mozes tam mat zapal a on uz bude vediet co s tym....mne predpisal Betadin zelený na potieranie

blumka
4. okt 2012

@janka3a rychlo ku gynekologovi 😉

zuzana2000
4. okt 2012

@janka3a presne tak Jani, treba s tým ísť k lekárovi....mne sa stalo po druhej sekcii to isté....normálne sa mi rana otvorila a hnisala....mokvala mi....nakoniec mi to na novo otvárali a zašívali.....potom som asi týždeň chodila na čistenie a doma som si to ešte asi týždeň čistila betadinom a nechávala čo najviac na vzduchu....zahojila sa krásne....a teraz mám len takú jazvičku nitku....

janka3a
autor
4. okt 2012

@zuzana2000 to ti robili predpokladam v nemocnici, nie?

zuzana2000
4. okt 2012

@janka3a áno, mne sa to stalo dva týždne po sekcii....napr ten lekár, čo mi to opravoval....tak povedal, že jednoznačne nebolo dobre odvedené šitie....preto to hnisalo, mokvalo, nehojilo sa to....a mala som to akoby stále otvorené...

bodka70
4. okt 2012

@janka3a - ja som to mala po prvej sekcii, vraj to môže byť aj alergia - neznášanlivosť na šicí materiál 😝 . Tiež som si to "uhnala" namáhaním rany, vláčila som vaničku s vodou 😒 , muž robil na smeny,mal aj nočné, tak sa občas inak nedalo. Resp. dalo, mohla som dcérku umyť v umývadle, len ja ako prvorodička som to robila ako podľa knižky 😝 😀.

Tak či tak, išla som s tým k svojmu gynekológovi, on ma poslal na oddelenie do nemocnice, kde mi tú otvorenú ranku vyčistili a zašili.

inak mala som potom ďalšie 2 sekcie a musím poklopať, všetko bez problémov.

janka3a
autor
4. okt 2012

@zuzana2000 ale ja mam len malinku cast...ai tak 2 cm..to mi budu len tu cast, alebo nanovo cele?? Dost na tom zalezi..ale ja predpokladam, ze podobne, ako bodka70 som sa uhnala a zcasti mi to deti " doliecili"..jeden pri kojeni, ked sa nevedel vpratat do koze, a druhe, pri uspavani..
A este by som rada vedela, to bola otazka jedneho dna pobytu vnemocnici po zakroku, ci si bola viac dni...a to robili v anesteze, ci ti znecitliveli len cast, kde vykon robili...

zuzana2000
4. okt 2012

@janka3a ja som to mala najviac v strede zašívania....asi 5 cm...no celé mi to mokvalo...tak on mi povedal, že mi to šitie prerobí, pretože by sa mi to ,,možno zahojilo,, ale by to dlho trvalo a tá jazva by bola škaredá....pýtala som som sa ho , že či to treba umrtviť...a on že... čo myslíte zvládnete to?? a ja že asi áno.....ešte že mi ležal na nohách, lebo by som ho asi dokopala 😀 , ale dalo sa to vydržať.....ja tým, že som rodila predčasne a malý nepriberal...tak som tam sním bola štyri týždne....takže mne to ešte robili v pôrodnici..hoci som ležala o poschode nižšie.....dva krát za deň som tam chodila na čistenie.... mne tam dal na začiatku len také kovové spony, ktoré mi to držali, no potom zhodnotil, že sa mu to nepáči, tak mi to normálne zašil......určite sa to dá znecitlivieť.....a aj si to daj a keď to máš len taký kúsok, tak ti zašijú len ten kúsok....ja som rada, že mi to prerobil, lebo fakt tam mám len takú čiarku a to som po dvoch cisárskych...

euka210
4. okt 2012

ku gynekologicke, aby sa to nezhorsilo na nejaky hnis

janka3a
autor
5. okt 2012

@zuzana2000 aha..no, dufam, ze nebudem muset lezat v nemocnici, lebo si to dovolit nemozem....mame mesacne a 17 mesacne a o to starsie, by sa nema kto starat, kedze manzel uz nema dovolenku...dnes ideme do nemocnice, som zvedava, co povedia..

bodka70
5. okt 2012

@janka3a , ak máš len malú ranku, tak ti to urobia len ambulantne. Už to bolo dávno, ale nepamätám si, žeby ma to bolelo, ak áno, tak len trošku.

zuzana2000
5. okt 2012

@janka3a podľa mňa tam nebudeš musieť ležať......urobia ti to ambulantne....veď aj mne keď to prerobil, už ma žiadny lekár nevidel.... 😀

janka3a
autor
5. okt 2012

@bodka70
@zuzana2000
Baby, tak, ja uz teda cosi vydrzim, uz len koli detom...len uz aby to bolo posledny krat, co mi cosi robia...a nech sa i to uz nevrati nas5 pri dalsej namahe🙂
Kazdopadne, dam vediet, ako som dopadla..a vdaka za rady

zuzana2000
5. okt 2012

@janka3a ale samozrejme že to vydržíš.....a budeš mať kľud....ono je pravda, že tie prvé týždne by sa nemalo namáhať , nič ťažké dvíhať.....ale čo spravíš, keď máš menšie dieťatko.....nezdvihneš ho? nepritúliš ?? to nejde.....neboj dobre to dopadne.....držkám palce....budem rada, keď napíšeš....

janka3a
autor
8. okt 2012

@zuzana2000
ahoj, nic mi nerobili, natreli dakou mastou, betadine...aj som si ju kupila, mam si to mastit...mam zly krvny obraz, preto sa mi to vraj zle hoji....budem tam mat vraj len hrubsiu jazvu...

zuzana2000
8. okt 2012

@janka3a hmmm aj to je ,,riešenie,, len neviem, prečo ti kázali mastiť, teda neviem akou masťou, keď napr mne ked to lekár prešíval, tak mi povedal, ničím nemastiť, len potrieť betadinom a čo najviac nechať na vzduchu....vtedy to bolo pre mňa jednoduché, keďže som bola ešte v nemocnici a dalo sa mi ležať a nechať ranu na vzduchu....ale presne mi povedal, že keby mi to nechal tak, tak tam budem mať hrubú jazvu.....
ako na jednej starne sa stým mohli pohrať....no na druhej, ak sa ti to zahojí a bude tam len ,,hrubá,, jazva....tak nevadí, hlavne že sme zdravé....no nie???

janka3a
autor
8. okt 2012

@zuzana2000 hej, mas pravdu, ale mne sa nezda, ze by som to mala take dobre, ako vravia, ja mam iny nazor....lebo stale mi to tece, daco vyteka a dnes som si dake cudo odtial vytiahla...ale hlavne, ze to mate dobre, len sa vam to zle hoji...

janka3a
autor
8. okt 2012

@andrejkam dnes som si to zelene doniesla...teda, tu vodicku na potieranie..ale vraj je to len na dezinfekciu...na nic ine

zuzana2000
8. okt 2012

@janka3a jáááj ani neviem čo ti na to napísať, pokial ti odtial niečo vyteká, hnis a tak..., tak to určite nie je v poriadku....tak to bolo aj so mnou, veď len kôli tomu ma z pôrodnice preložili o 6 dní neskôr, takže som odchádzala až na 12 deň....no myslím si, že som mala šťastie na toho doktora, ktorý sám povedal, že to bolo otrasne zašité a že to radšej prerobí, za čo som mu teda vďačná....no aj tak sa mi to ešte viac ako týždeň po novom šití hojilo a vytekal mi z toho hnis....a počítam, že keby sa na to vykašlal, tak dostanem totálny zápal....
Ale uvidíš, skús si to tak najviac aj večer (keď už dáš deti spinkať) potierať tým betadinom a nechať odokryté na vzduchu....daj tomu ešte čas, no pokial by sa ti zhoršovalo, tak naspäť k lekárovi....čo ty vieš, akú infekciu tam môžeš mať...???

janka3a
autor
8. okt 2012

@zuzana2000 sak idem na GY, tomu svojmu, v tyzdni, uvidim, aky bude mat On na to nazor...(normalne by som mala at len ciarku na bruchu...sice mam, ale aj uz len jednu otvorenu bublinku - asi steh, predpokladam...neviem ci to dobre opisem, ale otvorene to mam do O-cka, a vyteka krv a daky hnis, obcas byva krvavy..ale. kedze v nemocnici su mudrejsi, tak hold...)a mesiac a tyzden, si myslim, ze je moc, aby som mala otvorenu ranu, ved, tolko sa ani normalna odrenina nehoji...a co mam jazvu na nohe, sa zahojilaa behom tyzdna..( akurat so vtedy nemohla troska chodit)...ale brucho je ine...

janka3a
autor
8. okt 2012

@zuzana2000 a myslim, ze keby som mala daku infekciu, tak by sa to uz nejako prejavilo, napriklad teplotami, co nemam...hoc, mozem sa v tomto mylit

zuzana2000
8. okt 2012

presne tak....len mu to pekne povedz....ako ja nechápem, to by ich zabilo, keby ti ten kúsok prerobili??? Ja len dúfam, že gyndoš bude normálny a urobí to čo má....alebo by bolo najlepšie, aby sa ti to do budúceho týždňa zahojilo!!!!!! V tom ti držím palce....

andrejkam
9. okt 2012

@janka3a ved prave na to ten Betadin je 😉 ale najlepsie bude ist k lekarovi,pravdepodobne k chirurgovi....drzim palce a daj vediet ako si dopadla

janka3a
autor
9. okt 2012

@andrejkam uz som bola...a odpoved je napisana v sprave pre zuzana2OOO...tak kuk

ivka289
26. okt 2012

Ahoj j som mala daco podobne, sla som s tym ku gyndosovi a ten mi dal najskro antibiotika, brala som ich tyzden a hnis zmyzol ale ajtak sa mi to staale otvaralo, TREBA to vysusit, najlepsie detskym pudrom a casto si to vetraj.... Repik je ok, ale moc to rozmoci a potom nema sancu sa to zcelit....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre