Zmena všeobecného a očného lekára

tiper24
16. feb 2017

dobry den, viete niekto mi povedat ci sa nieco plati byvalej lekarke vseobecnej ak prejdem k inemu vseobecnemu lekarovi.......a ako je to so zmenou ocneho lekara? vdaka za odpovede

magmolatus
16. feb 2017

@tiper24 Neplati sa nic, len musis mat papier od noveho ze ta vezme aby ti stara dala kartu. Ak si dobre pamatam, co sa tyka vseobecneho lekara.

tiper24
autor
16. feb 2017

@magmolatus karta sa vraj nemoze davat pacientovi do ruk, to si vyziada asi novy lekar od stareho a ten to posiela alebo tak nejak

sykorkauhliarka
16. feb 2017

:D je to tvoja zdravotna karta....ziadne taabu info v nej niesu...ak sa chce doktorovi tak nech ju posle o starost menej..pre teba..ale riesit stratenu zdravotnu dokumentaciu nieje bohvie co ....videla som ze sestricka od gynekologa posiela nejake karty...ale mne nemal problem dat lekar moju kartu...ani jeden ..len by skusil mat s tym problem

magmolatus
16. feb 2017

@tiper24 Tak ako pise @sykorkauhliarka

Ja som kartu dostal rovno od neho. Žiadne obštrukcie obvodak nerobil.

magmolatus
16. feb 2017

@tiper24 Neviem preco sa na to pytas, ked tam mas teda cely postup a aj odpovede na tvoje otazky
viz citujem z článku "Niektorí lekári si za vyradenie z evidencie pýtajú poplatok. Podľa D. Resutíkovej to robia neoprávnene."

tiper24
autor
16. feb 2017

no ale pisu tam ze pacient nema opravnenie manipulovat s kartou

alex49
16. feb 2017

ale niektorí lekári ju dajú do rúk a ty ju zanesieš novému doktorovi, alebo ju pošle poštou

tiper24
autor
16. feb 2017

ok, vdaka za info 🙂

sykorkauhliarka
16. feb 2017

vies co na co to tu rozoberas tam chod ku svojmu doktorovi a jeho sa popytaj.....ja by som si nikdy nedovolila falsovat a nejako upravovat tieto dokumenty ale iste sa najdu aj dementi ....ja som mala kartu dlho u seba.. takisto aj moja sestra ktora je v zahranici nema kartu u doktorky lebo ziadnu nema...na niektore vysetrenia treba aj kartu ;) napriklad ORL tak hadam budes cakat kym si vymenia doktory z rucky do rucky ? to su len bludy uradnikov v praxi casto nebrane do uvahy.. a ked uz tu zdravotnu dokumentaciu posielaju obycajne postou ? kto ju najde ked sa strati? uz ani svaty dindy....

tiper24
autor
16. feb 2017

no ved preto som sa pytal tu ze kto s tym ma skusenosti, lebo ine sa pise a ine je to v praxi, mudrejsi budem po navsteve noveho lekara 🙂