Aký je postup pri zmene všeobecného lekára?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela som si vyzdvihnúť zdravotnú kartu u mojej všeobecnej lekárky a ona mi povedala, že jej mám dať meno môjho nového všeobecného lekára. Vraj ona mu kartu pošle. Mala som pocit, že mi ju nechce dať do rúk.

Bol jej postup správny?

Platí sa poplatok za to, keď si zoberiem kartu od lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete zmeniť lekára, tak mali by ste ísť za novým praktickým lekárom, u ktorého chcete byť zaevidovaný. Následne s ním podpíšete dohodu a na základe tejto dohody sa stávate pacientom u nového lekára.

Váš nový praktický lekár si vyžiada od predchádzajúceho lekára Vašu zdravotnú dokumentáciu a predchádzajúci lekár Vás vyradí zo svojho systému. Toto je postup, ktorý je ustanovený v zákone a poplatky by nemali byť žiadne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková