Zoškrabnuté znamienko

smile31
15. dec 2018

Ahojte baby, vcera vecer som si nahodou nasla taketo znamienko, nevedela som o nom vobec, ze ho mam. Vyzera ako keby som ho zaskrabla-ma drsny povrch ako chrasta. Najskor som si myslela, ze je to chrasta od vyrazky az ked som sa lepsie pozrela zistila som, ze je to asi znamienko, je malinke max 3mm, aj menej. Neni som si vedoma toho, ze som si ho zaskrabla. Dost ma to znepokojilo. Muz mi vravel ked to pozrel, ze aj jemu ked sa znamienko zaskrablo vyzeralo ppdobne. Samozrejme pojd3m k dr ono neni ani makke ako znamienko ale take drsne. Nemalo ste niektora nievo podpbne? Dakijem

renatka100
15. dec 2018

Takychto mam na tele tak 100. Pravidelne mi ich kozny kontroluje ale su dost vacsie. Neviem presne ako to mas velke, vezera to dost malicke. Sleduj to a v pripade ze by sa to zvacsovalo, svrbelo alebo menilo farbu, prip. Krvacalo vyhladaj kozneho.

kittykat22
15. dec 2018

@smile31 kožná - hneď v pondelok. Pravdepodobne to nič nebude, ale akonáhle si znamienko zaškrabneš, tak to lekár necháva hneď ostrániť. Melanom sa lieči ťažko alebo sa nedá liečiť vôbec. Moja dobrá kamarátka má melanom, a má okolo roku a pol ešte pred sebou. Prišla neskoro.

janulka2811
15. dec 2018

To nevadi,znamienko si zoskrabla iba z 1/3 jeho velkosti 😉 iba z povrchu.
Teraz ti akoby zacne cerniet - uschne a obnovy sa a zacne rast opat.Takze ziadne strese 😉

smile31
autor
15. dec 2018

@renatka100 je malinke max do 3mm al3 som vy0lasena ako neviem co....to znamienko je ako chrasta na povrchu...ako po vytlaceni vyrazky vacsej...ale to tmavsie co vidis ma tak 1mm

smile31
autor
15. dec 2018

@janulka2811 myslis ze je zoskrabnute? Lebo som si neni vedoma ze som ho skrabla ... ale bojim sa ako des

renatka100
15. dec 2018

@smile31 ozaj to nic nie je ziadny strach - je to uplne malicke - ked chces mat ale dobry pocit chod koznej, ja by som ho iba pozorovala.

janulka2811
16. dec 2018

@smile31 vyzera ze je.

arcticcode
16. dec 2018

Znamienko su len pigmdntove bunky. V podstate neskodne. Problem nastane, ked nejakym sposobom zmutuju (zmenia dna) a zaskrabnutim sa to urcite nestane

smile31
autor
19. dec 2018

tak nakonic to bolo znamienko, dr ho pozrela a hodnotila, ze je zaskrabnuté, no pekne zahojene tak ho ani netreba davat von...

lila396
9. feb 2019

daj si ho vybrat ....elektrokauterom je akoby vypukle len ho zrezu..ja mam vybranych 20 znamienok tak sa vyznam toto je na hlupom mieste roznymi spôsobmi ho poranis casto zaskrabnes s nechtom a tak...len ti to tam zavadzia

arcticcode
10. feb 2019

Ja mam vybratych 7. Ale normalne klasicky u chirurga vyrezane a zasita koza. Aspon clovek drsnejsie vyzera 😀