Zub múdrosti a bolesť oka

11. sep 2022

Dobrý deň chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosť že pri raste zubu múdrosti vás bolelo oko, spánok a dutina na tej strane? Nie je to veľká bolesť skôr taký tlak nepríjemný . Ale chytilo ma to len pár krát za týždeň ale hlavne večer? Stále zaberie Ibalgin. Zub už ani necítim no toto ma stále trápi ... Ďakujem za každú radu

xena0
11. sep 2022

Áno, môže sa stať že od bolesti zuba to vystreluje inde

autor
11. sep 2022

@xena0 ahoj no ale zub už necítim vôbec, akoby sa prestal tlačiť ale to oko ma znepokojuje ... myslím že zápal trojklanneho nervu to nebude,, mám troška aj dutiny chytene tak skor myslím že to má s tým súvis

danielskater
22. sep 2022

Ja som kvôli tomu na psychiatrii skončil.Stále ma bolelo oko asi 3 mesiace v kuse.Očne vyšetrenie,neurológ nikde nič všetko v poriadku.Uz som sa bál že mám niečo važne.Raz som bol na RTG kvôli hornej šestke a tam som si všimol že mi rastu osmičky tak som zo zvedavosti zatlačil na ďasno pod ktorou bola osmička a bolesť mi vystrelíla do toho bolaveho oka.Tak som sa ukludnil a nechal to tak bolesť prestala asi na polroka a zas sa objavila a takto to trvá už 4 roky zub je už vonku a stále sa ešte niekedy ozve ako keby rástol.

danielskater
22. sep 2022

Ale zub som pri tom necítil vôbec som zabudol dodať.

ivette1223
18. nov 2022

Dobrý deň, mňa presne trapi toto asi 2 mesiace, neviem este ci to robi horna osmička, je zcasti vonku uz nejaky ten rok, mam bolesti oka, liica a lavej strany, kazdy druhy týždeň, potom tyzden-dva pokoj... Prosím ako ste dopadli? Bol to zub nakoniec? Ja uz myslim na vsetko mozne 😒😒😒

danielskater
18. nov 2022

@ivette1223 bol to zub jak sa vytlačil von bol pokoj ale aj tak sa niekedy ozval raz za pol roka a teraz ho mám extrahovany a je to v pohode oko má už nebolelo z neho. Ale urcite to môže vyrážať ako keby za oko môžte cítiť tlak alebo bolest oka.Samozrejme aj na očné radšej alebo neurologiu.Pre istotu len.Ja som bol aj na očnom aj na nerologii a nikde mi nevedeli povedať z čoho to je prišiel som sám na to po čase.A teraz mám zas bolesti očí ale to uz je z niečoho úplne iného to nech vás nezaťažuje.

danielskater
18. nov 2022

@danielskater A hlavne nemyslieť ne všetko možné,mňa to stále prestalo bolieť to oko keď som si to nevšímal mal som 4 mesiace kvôli tomu depresie a keď som si povedal že kašlem na to nech boli tak o dva tyzdne už ani nebolelo.

ivette1223
19. nov 2022

@danielskater ďakujem za odpoveď, pôjdem si dat spraviť aj rtg k zubarovi, poprípade skusim aj spomenutých dr nech som kludnejsia