Zubár - umŕtvenie okrem ihly

ratka800
17. máj 2022

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, keď idete k zubárovi dá sa umrtviť aj niečím iným ako je ihla? Moja dcéra má panicky strach z ihiel a vždy odpadne keď jej nejakú pichnú. Kvôli tomu som ju 4 roky nedostala k zubárovi. Až teraz to rieši keď ju zub boli. Ale stále rieši len tu ihlu. Povedala mi že ona zas nechce odpadávať...Neviete či sa umrtvuje aj niečím iným? Neviem čo jej mám už na to povedat. Nikdy som si toto nezistovala, keďže som taký problém nemala. Ďakujem

77daniela77
17. máj 2022

@ratka800 Je gel ktorym povrchovo moze umrtvi sliznicu tak ze vpich ihly nebude citit.

pribinak
17. máj 2022

@ratka800 tak nech si zub dá ošetriť bez injekcie. Niekedy tá injekcia boli viac ako samotné ošetrenie zubu

ratka800
autor
17. máj 2022

@ratka800 ďakujem. Bude musieť už ísť veď ju už bolia dva zuby pri jedení :/ veď sa neumiera na návštevu zubára, hádam to nejak zvládne.

evica17
17. máj 2022

@ratka800 mne minule strekla taky sprej na umrtvenie a potom dala injekciu, a tu som ani necitila. Tak treba poziadat o to dr.

evica17
17. máj 2022

@ratka800 a skus jej to najprv len povedat ze dostane taky sprej, ze ziadna ihla nebude a len z drcsa dohodni ze jej da ihlu a bude vsetko ok
A az potom jej to povedz ked bude po tom, ze dostala ihlu a ani nevedela, necitila.

janka_266
17. máj 2022

@ratka800 nikdy mi neumrtvovali zub pri oprave 🧐 keď sa viac boji ihly, ako opravy, tak nech ide bez umrtvenia