Urobí mi nejaký zubár zuby po jednom tak, ako mi to bude vychádzať po finančnej stránke?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

mám 24 rokov a nemám kartu u zubára pre dospelých. Mám strach zo zubára a nikdy som nechodila na prehliadky. Problémy som vždy riešila iba na pohotovosti. Chcem si dať poopravovať zuby. Hanbím sa aj usmiať

Myslíte si, že nejaký zubár mi urobí zuby po jednom tak, ako mi to bude vychádzať po finančnej stránke?

Koľko by ma stáli vrchné zuby?

Robíte to aj vy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

až si budete zakladať novú kartu u zubného lekára, odporúčam vybrať si takého, ktorý má zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou.

Nakoľko ste doteraz zubného lekára nemali a nechodili ste na preventívne prehliadky, v tomto roku si budete v plnej miere hradiť komplexné vstupné vyšetrenie a potrebné ošetrenia, ale v budúcom roku budete mať nárok na čiastočnú úhradu ošetrenia zo zdravotného poistenia.

So zubným lekárom sa treba pozhovárať o vašich potrebách, predstavách, či finančných možnostiach a dopredu sa na pláne liečby dohodnúť. Je dôležité, aby sa liečba dodržala. Teda ak sa nejaké viackrokové ošetrenie začne, aby ste na termíny chodili, nerušili ich a neodkladali na neskôr, pretože to môže mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie aj celkový výsledok ošetrenia.

K cene sa vám neviem vyjadriť, pretože každý poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má svoj vlastný cenník.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská