Zubné implantáty plus zirkónové korunky

taynee
23. okt 2022

Ahojte, potrebujem si dať urobiť zubné implantáty a zirkónové korunky. Keďže ide o viac zubov, hľadám nejakú dostupnejšiu možnosť, ale aby to nešlo na úkor kvality. Potrebujem 6 implantátov, 7 koruniek. A musím si dať urobiť korunky aj na ostatné predné zuby, čo je ďalších 9 koruniek. Ak som pozerala ceny implantátov - tak sú okolo 500 eur, čiže sa implantáty dám 3.000 eur. A korunky sú okolo 400 eur - čo pri mojom počte 16 ks je 6.400 eur. Čiže ak rátam ešte plus RTG, dentálnu hygienu a anestéziu, bude to 10k, ani sa nenazdám. Neviete mi poradiť niekto nejakú dostupnejšiu kliniku? 10k je dosť veľa a to stále hovorím o prevažne hornej čelusti...

koniarova
23. okt 2022

@taynee zabudni na implantát za 500 eur. 1000 eur a vyššie.

janinka007
23. okt 2022

Ja mam 3 korunky a vyšli ma asi 2100€. Ty nezabúdaj, že ti musia zuby opraviť, obrusit, po každé robiť odtlačky. To nie je len cena za korunku. A implantát počítaj do 2000 s celou prípravou.

koniarova
23. okt 2022

@janinka007 áno. Aj ja korunka cca 750 eur. Implantát 1500. Bez zaratania RTG, dentálnej a pod.

janka1011
23. okt 2022

@taynee implantát za 500 eur Ti na Slovensku neurobí nikto. To kde si videla takú cenu?? Ceny za implantát sa pohybujú okolo 1000 eur za jeden.

dee01
23. okt 2022

záleží to aj od oblasti, kde žiješ, tu u nás v okolí korunky zirkon od cca 270-330€ za kus, TT, GA

lucinka5051
23. okt 2022

@taynee ahoj neviem kde si prisla k takym cenam ale za implantat s koruncov ktora sa na implantat nasadi) som v NO davala 850 eur a to bolo 5 rokov dozadu..teraz chcu okolo 1000 a a v BA co som kukala minule okolo 1500eur a viac za jeden... korunky som davala nedavno robit nejake lebo som mala zlomeny zub a za jednu 400 eur a to bez otlackov, rtg a anestezie.. zuby su velka palka..tych 15 tisic si priprav ;)

zuzinapipina
23. okt 2022

@taynee ja som za implantát,v ba platila 520 euro..

janka1011
23. okt 2022

@zuzinapipina určite nie za komplet aj s korunkou

deniseee
23. okt 2022

O 500 eur implantatoch som nepocula ani nepamatam. Manzelovi minuly rok ponukli cenu za implantat cca 1000 eur. Odvtedy isli ceny vsetkeho raketovo hore.

taynee
autor
23. okt 2022

@koniarova tam mam ratat aj nieco ine? Lebo pozeram demident clinic - implantat 500 eur, zirkonova korunka 450 eur, Stomatologia Aupark Kosice - implantat 500 + zirkonova korunka 350 eur. Denticon - implantat bud 490 alebo 550 eur, zirkonova korunka 330 eur. K tomu vsetkemu mam rarat este nejake ine provizorne implantaty?

taynee
autor
23. okt 2022

@deniseee Len samotny titanovy implantat ho stal 1000 eur? A k tomu mal aku korunku na implantat? Zirkonovu alebo kovokeramicku?

lucinka5051
23. okt 2022

@taynee este by som dodala..ides k zubarovi na konzultaciu ci si pre implantaty vhodna ( nie kazdy je kvoli kosti, ak je zla kost dava sa tam este taka specialna vypln ktora sa tiez plati) za tu sa tiez plati, robi sa rontgen, potom platis za anesteziu-mne davali 3 na poriadne umrtvenie, implantat, taka vec co sa nasadzuje na implantat, dalsi rontgen, korunka..cize k tej beznej sume co uvadzaju treba este tak 300 eur ratat za ukony.. naj mas ist si urobit cenovu kalkulaciu k nejakemu lekarovi a ten ti povie presnu sumu ;)

nikuska412
23. okt 2022

Ja by som na tvojom mieste išla na konzultáciu, kde ti navrhnú riešenia tvojho “nového” úsmevu. Aj s cenovou kalkuláciou.
Toto je len strieľanie “do vetra”. Informuj sa rovno tam, kde to chceš robiť.

janka1011
23. okt 2022

@taynee no veď tak to máš všade čo píšeš implantat + korunka okolo 900 eur. Neviem, či už je v tom zarátaný vhojovací valček, abutment, rentgen. Ak nie, cena sa ešte zvýši.
Provizorne implantáty neexistujú, môžeš si dať dočasnú korunku ale nemusíš. Zasa len musíš priplatiť.

taynee
autor
23. okt 2022

@lucinka5051 uz som bola na konzultacie pred rokom, cize RTG panoramaticky bol urobeny, konzultacie prebehli, uz som mala mat aj termin, len som ochorela. Len si robim market mapping ostatnych poskytovatelov po roku.

taynee
autor
23. okt 2022

@janka1011 hej, docasnu korunku som myslela. Minimalne, ked obrusia existuje zuby, tak budem potrebovat docasne korunky. Chapem, ze este 500 eur zaplatim na roznych inych ukonoch.

nikuska412
23. okt 2022

@taynee Poviem ti úprimne, že ceny idu neustále hore. Mapping v tomto odbore je úplne scestný😂 nakoľko niekomu treba viac/menej implantátov, 3D CT, sinus lift, augemtaciu, vhojovacie materiály, všetko záleží aj od počtu koruniek, od materiálu, z ktorého budú vyrobené, ďalej odtlačky, ošetrenie obrusenych zubov, anestetiká. Niektoré zuby je potrebné ošetriť koreňovú výplňou. Niekto chce dočasne riešenie, niekto vydrží aj bez zubov. Fakt sa rovno informuj tam, kde to chceš potencionálne robiť. Mimochodom všade treba aktuálny RTG nie starší ako 6 mesiacov, pre chirurgov je už aj 6 mesačný RTG starý.

taynee
autor
23. okt 2022

@nikuska412 ok, to je mi jasne, dobre, objednam sa na konzultacie, dik za rady.

nikuska412
23. okt 2022

@taynee kľudne chod aj na viac kliník, aj keď musíš rátať s tým, že 100 ľudí, 100 názorov. Každý ti poskytne svoj uhol pohľadu a návrhy riešenia 🙂 hlavne si to dobre premysli.. A nezabudni na starostlivosť. Lebo aj zuby s korunkami sa kazia, aj pri implamtatoch vznikajú zápaly. Tak v prvom rade investuj do dentálnej hygieny. Drzim palce !

zuzinapipina
23. okt 2022

@janka1011 navrtany srob, a potom implantát, rovil mi to na haydukovej sam docent mracna a veresova, pred 4 rokmi, vyslo ma to na komplet 520 euro.. 260 som platila za navrtanie srobiku a 250 euro za implantát, trojku . U nas v Piešťanoch mi to chceli spravit za 1200 euro... Tqk som isla do ba, lebo ze je tam velka konkurencia, a su tam lacni zubari.

oli18
23. okt 2022

Podla toho, co pises, zubov mas dost. Preto si myslim, ze by sa dali urobit len korunky, bez implatatov. Korunkami sa daju premostit chybajuce zuby.

taynee
autor
24. okt 2022

@oli18 chyba mi 5 zubov v hornom zuboradi a 3 zuby dole. Su to klucove zuby, stolicky a mam uz problemy s tym, ze chybaju, musim to riesit. Nejde len o esteticky problem. Tym, ze som dlho nemala stolicky predne zuby sa mi znicili a musim si dat na nich urobit zirkonove korunky.

taynee
autor
24. okt 2022

@janka1011 ale ved ani ja som nehovorila za komplet s korunkou. Odlisujem cenu implantatu ( 500 - 650 eur ) a cenu korunky ( 350 - 450 ) eur ak hovorime o zirkonovej a nie kovokeramickej. Je jasne, ze cely zub ma vyjde na 1000 eur. Ja budem mat este aj zvlast korunky na zbrusenych vlastnych zuboch.

jannies15
24. okt 2022

@taynee v podstate všetko ohľadom ceny už bolo spomenuté, ja mám však ešte jeden dobrý postreh - keď si budeš dávať korunky na svoje zuby, daj si zaplniť koreňové kanáliky. Áno, ďalších cca 100€/zub, ale vyhneš sa prípadnému zápalu po tom, ako nasadia korunky/mostík.
Vlani som si dala urobiť mostík 10 horných zirkonovych, už po dvoch mesiacoch som mala zápal, že mi musel prevrtat a pritom praskla korunka... Riešila som to takmer pol roka, suma sumarum - mám zaplnené už všetky kanáliky pod korunkami, ale výsledný efekt nie je ako predtým, lebo mi zachraňovali mostík, nanovo robili len jednu korunku a proste to nevyzerá tak, ako som chcela, keď som toľko zaplatila. Čiže odporúčam urobiť zuby mŕtvymi, lebo zákon schválenosti je dosť nevyspytateľný 🙏

taynee
autor
24. okt 2022

@jannies15 ano, bavili sme sa o tom, ze vyberieme nervy a zaplnime korenove kanaliky. Dakujem za skusenost Jannie.

nikuska412
24. okt 2022

@jannies15 To nie je veľmi dobrá rada, áno, treba počítať s tým, že zub môže infikovať zapal, ale nie za každú cenu zaplniť obrusene zuby 🙂

Aj pri plnenom zube môže vzniknúť zapal.

maickamf
24. okt 2022

@taynee doporucujem ist na konzultaciu na dobru kliniku, tam sa vsetko potrebne dozvies.
Lebo takto od oka si povedat co kolko potrebujes a este nacenit...

jannies15
24. okt 2022

@nikuska412 práveže je to veľmi dobrá rada, sama by som za ňu pred rokom bola vďačná

nikuska412
24. okt 2022

@jannies15 ako píšem, aj pri zaplnených zuboch sa môže stať, že vznikne zápal. Chápem aj Vás, že ste do toho veľa investovali. No skratka vaše zuby ten zákrok a prácu nezvládli. To ale neznamená, že teraz všetky zuby, ktoré sa “korunkujú” sa musia ošetriť koreňovou výplňou 🙂

jannies15
24. okt 2022

@nikuska412 čítajte s porozumením, nikde som nepísala o nutnosti zaplnenia (že sa MUSIA zaplniť), radím, že je tu aj tá možnosť.. zápal môže vzniknúť kedykoľvek, preto tiež píšem o zákone schválnosti...
Ďalej sa.k tomu nevyjadrujem, poradila som autorke. Tiež poraďte autorke z vlastnej skúsenosti.