Zubný mostík nalepený dočasne

19. nov 2022

Máte skúsenosť ako dlho môže byť takto nalepený? Že na dočasnom cemente? Totiž zubár mi ho dal na dočasný cement že mám skúšať a ak niečo, dá ho prerobiť. Po mesiaci som tam prišla že OK aby ho nalepil nastálo. A on že dobre drží že ho nejde ťahať nasilu dole a že mám prísť keď sa začne kývať, keď aj o 2 roky. Je toto správny postup? Čo ak sa mi za ten čas zuby pod ním pokazia? Alebo mi spadne v najmenej vhodnej chvíli? Mali ste to niekto takto?

evitka83
19. nov 2022

Moze Ti poskodit zuby, ked ho bude davat nasilu dolu, musel by Ti to obvrtat

sabca_m3
19. nov 2022

Kľudne aj rok ked vydrzi docasne lepidlo

sabca_m3
19. nov 2022

@sabca_m3 postup je dobry , zuby by sa nemali nejako pokazit len preto ze tam mas docasne lepidlo. Ono sa moze kľudne stat ze ti drzat bude a zrazu hops, z nicoho nic -padne to. Takze toto je taka vec. Ale zasadne zubár tvrdí dobre. Ako nadomnou spominali, poskodit ti moze ak by to daval nasili dole. Mozes byt v klude, cosi som si zo zubami uz prešla 🙂 to odlepenie neovplyvnís

domuska11
19. nov 2022

Ja mám mostík na dočasnom cwmentw u skoro 1,5, stále čakám kedy už začne povoľovať a nič.

autor
19. nov 2022

@domuska11 1.5 roka?

amelie2017
19. nov 2022

Znama tak mala mostik vyse 10 rokov.

autor
19. nov 2022

@amelie2017 10 rokov na dočasnom cemente? To vážne? Ja som si vážne myslela, že sa to dočasne lepí len na skúšku, na pár týždňov, nie na roky....ja na tých zuboch ani nehryziem čo sa bojím, že sa mi to odlepí...

amelie2017
19. nov 2022

Ano, ak nie aj viac. Ja mam napriklad zubnu nahradu robenu len na svadbu - riesila som implantaty a nestihli by sa urobit. Vraveli, ze to mi tak pol roka max vydrzi a uz drzi 6 rokov. Nebolo kedy dat spravit implantaty 🤦‍♀️ tehotenstvo, covid, tehotenstvo..