Čo sa dá urobiť s kývajúcim sa mostíkom?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

vo februári som si dala urobiť nový mostík. Pokým som ho mala so skúšobným cementom, tak bolo všetko ok. Keď mi zubárka nasadila mostík napevno, tak sa mi už trošku kýva. Pri jedení niečoho tvrdšieho je jeden zub aj citlivý.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam kontaktovať vašu zubnú lekárku a požiadať o kontrolu.

Ak sa mostík hýbe, mal by sa dať z pilierových zubov zložiť, zvyšky cementu sa potom odstránia a mostík sa nanovo fixne nacementuje.

Je možné, že na jeden z pilierov úplne nedosadol, a preto je zub aj pri jedení citlivý. Nenechávajte to v takomto stave dlho, aby ste si druhý pilierový zub nepreťažili.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská