Zvýšená teplota a bolesť v hrdle

javi37
13. okt 2012

Ahojte babenky, chcem sa poradit, boli ma hrdlo, snazim sa vsetky domace recepty, ale dnes mi uz vystupila teplota na 37,4 a neviem, co robit. Ist na pohotovost? Do kolko mozem mat teplotu bez tabletky? Acylpirin alebo Paralen? V jednej lekarni mi poradili tak, v druhej inak.

sorciera24
13. okt 2012

@javi37 ak sa chces z choroby, co najrychlejsie dostat, tak do 39 sa teplota neznizuje...takze ziaden paralen, panadol, nic.....kloktat....slavia alebo slanou vodou....prestreknut koloidnym striebrom, cibula...caj, sirup, vrecusko.....med s olejom a citronom...

bibistec
13. okt 2012

normalne ak uz mas 38 bez paralen, v navode mas po akej dobe mozes dalsi a pod. a podla toho ako sa citis, a + tie domace recepty, ale kludne brnkni tvojmu lekarovi aj sestricka ti poradi a bude vediet aj co je prave vo vzduchu aky virus aby si sa zbytocne netrepala.

silinka10
13. okt 2012

mne pomahala studena sprcha, tiez som nechcela davat do seba paralen 🙂 vela tekutin a klud na lozku 🙂 drzim palcee

luciferkax
13. okt 2012

Jaaaaaaaaaaj, Acylpirin určite nie 🙂 🙂 pri teplote 37,4 sa iba leží, ved to ani nie je teplota. Ak budeš mať vyššie od 38,5, potom si daj paralen, načo chceš chodiť na pohotovosť 🙂 🙂 🙂
Ak by ťa hrdlo dlho bolelo, tak mne pomáhal Bioparox sprej 🙂

javi37
autor
15. okt 2012

Už mám zvýšenú teplotu štvrtý deň a som z toho unavená. Dnes som bola za gynekológom a ten len sucho prehlásil, že to nie je jeho "parketa", nech idem na krčné. A že mi nevie zaručiť, že zvýšená teplota 37,3 neublížila plodu. Na krčnom robia len zajtra, tak neviem, či ísť, či neísť, či je tá teplota OK, či čo mám vlastne robiť...alebo ísť za obvodnou? Fakt by som nechcela nič zanedbať ☹. Táto neistota je najhoršia.

ellahop
15. okt 2012

@javi37 prepac, ale mas zvysenu teplotu a boli ta hrdlo a ides ku gynekologovi? to hadam nie, vsak chod k obvodnej a ta ti poradi,, ani na krcne sa koli tomuto nechodi. co si nikdy nebola chora????

javi37
autor
15. okt 2012

@ellahop Som v prvom trimestri a to mi poradil môj gynekológ ísť na krčné.

ellahop
15. okt 2012

@javi37 myslim, ze to nieje treba, treba to iba vylezat a hotovo.. nic vazne ved, si len trosku prechladnuta,, urcite si unavena, ale cajiky, s citronom a medom, lezat 7 dni v kuse,,, oddychovat a uvidis, budes o chvilu fit... drzim palce.. ale ak chces byt kludna, tak k tomu krcnemu chod,, za to nic nedas.. ale toto je asi skor bezne prechladnutie,,