Zvýšená teplota bez príčiny

10. feb 2023

Ahojte dievčatá už asi 3 týžden mam zvýšenú teplotu bez príčiny, tak 36,9 37,2 stále sa to tak opakuje celé dni. Krv som mala branú začiatkom januara všetko som mala ok, ešte aj železa som mala viac. Neviete čo to môže byť? Covid som nemala, chorá nie som, iba tu teplotu mam. Zažili ste niečo také ? Ešte dodám mám 36 rokov.

shee11
10. feb 2023

Aj psychika - stres, úzkosť to môže robiť. Nedostatok spánku, vyčerpanie, vyhorenie...

autor
10. feb 2023

@shee11 vážne psychika môže spôsobiť zvýšenú teplotu? Tak mňa praveže ta teplota oslabuje a pôsobi mi to na psychiku.

ninka297
10. feb 2023

Ano, kludne aj psychika..ale aj predcasny prechod to moze sposobit 🤔 vzhladom k veku..

shee11
10. feb 2023

100percent môže. Je to bludný kruh, pretože teplota stále nahlodáva psychiku. Nemáš iné príznaky? Nespavosť napr? Bolesti brucha, hnačky.... To všetko môže byť psychosomatické. Teplota ti vystúpi počas dna a večer klesne?
Ja som mala tento problém a boli mi robené testy na boreliozu, mononukl., reumatické markery... už ani neviem, mala som všetko neg.

autor
10. feb 2023

@shee11 ono sa to strieda celé dni tak na 36,9 potom 37,2 a ku koncu večera tak isto 36,9.

autor
10. feb 2023

@ninka297 prechod v 36 rokoch? Niee ...

shee11
10. feb 2023

Ja by som ti radila vysoké dávky magnezia, napr. aj na predpis (Magnosolv) + prestať merať teplotu. Lebo je to bludny kruh.

autor
10. feb 2023

@shee11 nie žiadne príznaky nemám, iba tu teplotu.

shee11
10. feb 2023

Ono dr. to moc neriešia, do 37.5 nie je pre nich teplota. Ale nejaké špeci testy spraviť môže. Aj napr. výtery z hrdla, môže tam byť aktívny streptokok. Nepoprieram, že to môže byť aj niečo iné. Ale v drvivej väčšine to prejde samo 🙂

autor
10. feb 2023

@shee11 vieš čo som si ešte všimla, že veľmi studené ruky mám, ale to môže byť z tej teploty. Tebe nič nezistili? A prešlo ti to samo?

majamat
10. feb 2023

psychika dokaze urobit divy,a le teda kedze na to nie je ziadna diganostika metoda, treba vylcit telesny problem,
dr by mohla porobit nejake dobery - napr aj CRP, reumatoidny faktor, skotrolovat rozne infekcie - borelioza a pod, pripadne nejake vytery.

ja som mavala zvysene teploty pri chrnickom kasli. mavala som to dobrych 6m.
no napr mavala som zvysene CRP, ale len velmi mierne , do 15 s nakoniec som mala polyp v prinosnej drutine, dr ked videla rtg, tak sa zhrozila, ze mam masivny zapal dutin, a mne nic nebolo, iba ma alergologicka poslala dat sa prekontrolvoat koli kaslu.

h2
10. feb 2023

Raz mi môj otec rozprával, že mal to isté, dlhodobo veľmi mierne zvýšená teplota. Bol s tým aj u lekára. Nič iné mu nebolo. Napíšem ti tu odbornú lekársku radu, ktorú vtedy od neho dostal: "Prestaňte si to merať." 🙂

ninka297
10. feb 2023

ale ano..su take pripady aj od 35

msnesquik
10. feb 2023

@shee11 no ani by som nepovedala, ze do 37.5 nie je pre doktorov teplota...ja mam 37.3 a citim to dost...nikdy sa mi nestalo, ze by som mala teplotu bez priciny, vzdy to bolo s niecim spojene, u mna konkretne zavazne ochorenie
Autorka, tu teplotu si mala uz ked ti brali krv?

moni106
10. feb 2023

Tehotna nie si?v tehotenstve zvyknu byt mierne zvysene teploty

simsalabim
10. feb 2023

37.2 predsa nie je zvysena teplota 🙈

autor
10. feb 2023

@simsalabim je zvýšená...

autor
10. feb 2023

@msnesquik no a to práveže neviem, objednám sa zasa k lekárke len momentálne má dovolenku.

simsalabim
10. feb 2023

Ako teenagerka som bezne mavala telesnu teplotu nad 37 a dr mame jasne povedala, ze to nie je zvysena teplota, ze v roznych obdobiach mavaju ludia roznu teplotu. A samozrejme, vecer vyssiu. Nemyslim si, ze to je nieco, co treba riesit… a teplota 36.9, co ty uvadzas ako zvysenu teplotu… to teplota vobec nie je. Navo si ju vobec stale merias? Mas nejake problemy?

majamat
10. feb 2023

@simsalabim neviem co to je,a le na nete najdes aj inu tabulku, kde sa uvazda zvysena teplota nad 37°C. a aj sa to tak ucilo na skolach.

vzdy sa trdovalo, ze norma je do 37°C.

scorpionflower1
10. feb 2023

@simsalabim u mna, ked je teplota nad 37 mam zdravotny problem, vzdy to tak bolo. Mozno, keby to tak mala dlhodobo, tak nepoviem, ale píše, ze to trva tri tyzdne a predtym mala normalnu teplotu.

scorpionflower1
10. feb 2023

U dospeleho som nepocula, ale moj synovec, ked mal 7 rokov tak mal rok zvysenu teplotu vzdy rano, behali po doktoroch a na nic neprisli, preslo mu to same. Mal ale anemiu, no nevedeli, ci to ma z toho. Skôr mal asi nieco s prinosovymi dutinami. Inak nemas ziadne priznaky? Robili ti aj CRP a vysetrili ti moč? Psychicku pricinu by som zvazovala az ako poslednu, najskôr velmi podrobne vysetrenia.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
10. feb 2023

@scorpionflower1 v sucasnosti aj u mna je 37 uz zaciatok choroby. Ale uz s inymi priznakmi - hrdlo, sopel…. Bezne mavam teplotu pod 36 😅
@majamat ano, ale uz som citala aj pocula z viacerych stran, ze aj mierne nad 37 je normal, hlavne vecer a bez inych priznakov. Autorka nech skusi sa poradit aj tu v Zdravotnici na MK.

simsalabim
10. feb 2023

Inak len tak zbezne so nasla podobnu odpoved, aku som kedysi dostala aj ja

alienkami
10. feb 2023

A ako si meriaš tú teplotu? Lebo napr. bezdotykové teplomery majú odchýlku aj 0,5 stupňa (čo je podľa mňa dosť veľa)... takže nemusíš mať zvýšenú teplotu.
Ono je to veľmi individuálne. Vo všeobecnosti sa berie za normálnu teplotu 36,5°C, ale u niekoho je norma 36 a u niekoho 37. Ďalší má pri 37,5°C zimnicu a je chorý jak pes.

autor
10. feb 2023

@elizabet173 no napadlo ma to tak, že som bola v kontakte s osobou ktora na druhý deň, žistila že ma covid, ale stretli sme sa iba na chodbe v bytovke. A keď som sa to dozvedela, že ma covid tak som si zmerala teplotu a prišla som nato. Inač už dlhší čas som bola unavená, lebo chodím do práce, do školy a k tomu mám menšie dieťa. Ale kto v dnešnej dobe nie je unavený nie? Moja teplota bola stále 35,5 preto som spozornela keď som uvidela teplotu 37,2 alebo 36,9.

autor
10. feb 2023

@alienkami mam ortuťový teplomer.

autor
10. feb 2023

@elizabet173 inač ja mávam problémy so žalúdkom mám šťavy...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz