Zvýšená teplota bez príčiny

10. feb 2023

Ahojte dievčatá už asi 3 týžden mam zvýšenú teplotu bez príčiny, tak 36,9 37,2 stále sa to tak opakuje celé dni. Krv som mala branú začiatkom januara všetko som mala ok, ešte aj železa som mala viac. Neviete čo to môže byť? Covid som nemala, chorá nie som, iba tu teplotu mam. Zažili ste niečo také ? Ešte dodám mám 36 rokov.

autor
10. feb 2023

@scorpionflower1 Pred mesiacom som bola na preventívke, krv som bola ok, a CRP som mala pod 5 čo je dobré. Ale neviem či som v tom čase mala zvýšenú teplotu.

biankaaaa
10. feb 2023

Tiež som mala také obdobie, pár rokov. Podvečer som vždy mala teplotu 37,3-37,4, aj som to cítila. Akurát to bolo aj vtedy, ako prišiel covid a všade merali teplotu a ja furt zvýšená 🤦🏻‍♀️
Potom som otehotnela,porodila a nejak sa to upravilo 🤷🏻‍♀️
Doktorka to nejak veľmi neriešila, také úplne základné testy mi spravila, na nič špeciálnejšie ma neposlala. Trpela som vtedy viacerými úzkostnými poruchami a zápchou. Neviem či to súviselo, myslela som si, že áno, no trpím nimi doteraz a teplota nič

autor
10. feb 2023

@elizabet173 no veď moja teplota je bežne 35,5 a teraz čo mam tých 37 tak cítim takú únavú. Najprv som myslela že som unavená pre železo ale to mam v norme, tak to bude tou teplotou, že ma to oslabuje. Tiež som si nikdy teplotu nemerala ...

autor
10. feb 2023

@biankaaaa a ako dlho si mala tie zvýšené teploty? Ale aj tak neverím tomu, že úzkosti môžu spôsobovať teplotu. Síce žiadne nemám, ale proste neverím tomu. Skôr sa bojím, či to nesignalizuje rakovinu...

autor
10. feb 2023

@biankaaaa Dnes poobede som mala už teplotu 37,4 a ku večeru sa bojím zmerať ...

alienkami
10. feb 2023

Pokiaľ máš bežne 35,5°C, tak táto teplota pre teba môže byť naozaj zvýšená. Ale to môže byť aj z únavy, možno nejaká slabšia viróza. Ak sa ti dá, zbehni k dr. daj si urobiť CRP, kúp si test na kovid a urob si.

autor
10. feb 2023

@alienkami test na covid som si robila, negatívny je.

elizita
10. feb 2023

Ja som mala 3mesiace zvýšenú teplotu po prekonaní infekčnej mononukleozy

alienkami
10. feb 2023

pomeraj si! Čoho sa bojíš? Veď ak ti stúpla, vezmeš nejaké antipyretikum (paracetamol alebo ibuprofen), zníži ti teplotu, a ak je v tele nejaký zápal, tak tiež pomôže. Ja som teraz 3-4 večery po sebe brala pred spaním paralen + 500mg celaskon s postupným uvoľňovaním (jeden večer a jeden ráno). Cítila som, že čosi na mňa lezie. Nič mi nebolo, teplotu som nemala, len som bola akási unavená a mala som citlivú kožu. Tie 4 noci som sa poriadne vypotila a teraz som OK.

msnesquik
10. feb 2023

No ja som mavala uzkosti velke a este obcas mavam, ale teplotu som nikdy nemala...
Ja som mala teplotu len dve noci, zacalo ma triast, z nicoho nic, ja som mala bohuzial onko ochorenie krvi, ale mala som aj ine priznaky, unava, bolest hlavy, samovolne tvorenie modrin, nechcem ta v ziandom pripade vystrasit, je to malo pravdepodobne, ze mas nieco take, ale treba zistit pricinu, este som nepocula, ze bt niekto mal zvysenu teplotu bez priciny

mishach
10. feb 2023

Tehotenstvo? Ja som mala zvýšenú teplotu na začiatku tehotenstva dva týždne

majamat
10. feb 2023

@simsalabim nie je uplne idealne to takto hodnotit z jedneho dovodu.
ako vieme, ze tam nie je nejake ochorenie? to, ze niekto nema priznaky neznamena, ze je vporiadku, mnnohe dg hlavne na zaciatku mozu prebiehat bezpriznakovo.
je aj otazne, ze aj u ludi, u ktorych sa nic nenaslo, ci u nich neprebiehalo nieco kratkodobe, kde si organizmus poradil sam. kludne len infekcia, ktoru imunitny system zvladol tak dobre, ze sa to vyrazne neprejavilo, pripadne neico,c o moze dlho zostat skryte - ako u mna, polyp v prinosnej dutine, borelioza, chlamidie a kto vie co este.

v tom screene nie je jasne, ako dlho taku teplotu ma. skor mi to vychadza, ze to bola mozno aj jednorazovka, to sa moze stat kldune aj pri dehydrataciii, z prehriatia, po chorobe je organizmus vycerpany, moze zlyhat termoregulacii. ved aj pri unave moze byt problem, je dokazane, ze unaveny clovek si tazsie udrziava stabilnu teplotu. ked sa nehybe, je mu zima, ked sa hybe sa prehrieva. cize tam ta teplota mala pravdepodobne nejaky patologicky dovod a teda nemozeme ju zahrnut do skupiny medzi normlane hodnoty.

zuzana76
10. feb 2023

@autor mojnsyn mal dlhodobo zvýšenú teplotu okolo 37.3 asi rok - dva a potom zistili celiakiu, keď už mal aj hnačky

majamat
10. feb 2023

@zuzana76 veru mi napadla aj takato dg.

a teda su aj ine zapaly creva,a le tam vacsinou su priznaky, no nevyhnutne nemusia byt vyrazne.

shee11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svokrinjazykmonika
11. feb 2023

Ja som raz takto mala týždeň či dva teploty a skončilo sa to brutálnou žalúdočnou chrípkou.

scorpionflower1
11. feb 2023

@simsalabim mne bezdotykovy ukaze aj 35.3 :D

msnesquik
11. feb 2023

@scorpionflower1 s dietatom som zistila, ze bezdotykove teplomery su uplne nanic 😃 resp,este som nenarazila na taky, ktory by meral presne

majamat
11. feb 2023

@msnesquik presne, ani digotalne teplomery nie su uplne presne, aj ked rozhodne presnejsie ako tie bezdotykove.

scorpionflower1
11. feb 2023

@msnesquik Presne nemerá ani jeden bezdotykový, ale približne sa dá, aspoň viete, či stúpa alebo klesá :D v noci si neviem predstaviť jej merať teplotu iným ako bezdotykovým. Pri tom našom som sa naučila, kde meria najpresnejšie (na spánkovej kosti) tam nameraná teplota sa zhoduje s obyčajným teplomerom.

alienkami
11. feb 2023

@scorpionflower1 tiež to mám tak odsledované. Uprostred čela mi ukazuje bludy, najmä pri teplote nad 38,5. Vidím aj cítim, že dieťa horí, a bezdotykový teplomer ukáže 73,5°C
Na tej spánkovej kosti, resp. na tej žilke, čo je na pomedzí čela a spánku, mi to meria najpresnejšie.

kp7333
11. feb 2023

Stitnu zlazu ti vysetrili? Aj pri jej poruchach moze byt unava, zvysena teplota, potenie...atd.

alienkami
11. feb 2023

@scorpionflower1 Chybička se vloudila 🙈 37,5 nie 73,5

suzane7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzane7
26. feb 2023

@shee11 jaam s týmto problém už vyše roka
Večer vždy klesne. Cez deň únava, malátnosť, slzave oči a mávam studené ruky a nos. Iba tvár a hruď horúca. Tiež vyšetrenia za sebou a že psychika. A takisto asi plus oslabená imunita k tomu. Prešlo vám to?

shee11
26. feb 2023

@suzane7 ahoj, ano mne to preslo samo od seba. vyšetrenia tiez nič neodhalili. iba streptokoka v nose.

suzane7
26. feb 2023

@shee11 a môžem sa spýtať, tiež ste mali večer teplotu normálnu do rána? Mne je stále zima, studené ruky a často bývam chorá.

shee11
26. feb 2023

@suzane7 mne stúpla doobeda (37.2-3) a vecer klesla ( pod 37). Studené ruky nohy si nepamätám, ale imunitu som mala určite oslabenú . Každú chvíľu som mala nejakú virozu .

martinsimona
17. dec 2023

Dobrý deň,ako sa máte? Problém s teplotou pominul? Mám podobný problém.

autor
17. dec 2023

@martinsimona Viete čo, o pár dni na to som dostala covid, neviem či to nebolo tým.