Zvýšený tlak

essinna1
15. dec 2022

Ahojte v poslednom čase ale nie často mávam k večeru zvýšený tlak 130/90 140/98 potom keď premeriava tak 130/88 som skôr nízko tlaková napríklad dnes ráno tlak 109/88 po chvíľke keď som premerala tak 105/78 . Tlakomer mám 5 ročný tensoval duo . Baterky sú vymenene . Neviem či ja zle meriam alebo tlakomer je zlý alebo som vadná ja . Potom keď mi ukáže taký tlak tak sa tak vystresujem že neviem každé 2 minúty . Môže sa tlak dvihnúť aj keď vám niečo zle sadne na žalúdok alebo keď nejdete pravidelne ? Teraz som dosť v strese a veľmi mi nechuti jesť niekedy sa pristihnem pri tom že sim cely deň o jednom rožku . Dakujem

irusa
15. dec 2022

No včera mi v práci vybehol na 160/98 .. schôdza trvala päť hodín...bola som veľmi hladná a samozrejme psychika urobila svoje...také myslím,že môže aj od hladu

essinna1
autor
15. dec 2022

@irusa mávaš problém s tlakom ?

irusa
15. dec 2022

@essinna1 s tlakom nie ..skôr s tepom

essinna1
autor
15. dec 2022

@irusa ja na tep beriem concor cor

liv1
15. dec 2022

Tlak mas vyssi pravdepodobne zo stresu, ale je dobre si ho merat a zapisovat. Ked sa vystresujes, ze je akoze vysoky (pritom to vobec nie je zas tak vela), tak ten stres ho este viac vyzenie hore. Takze klud, merat v rovnakej polohe, nic protom nerobit, nehovorit.
Ak mas vela stredu snaz sa robit pre seba maximum a kludne si daj magneziovu kuru. Stres totiz velmi spotrebuva horcik a telu potom chyba. Pravidelne a aj teple jedlo je dolezite pre tvoje telo, nielen kvoli tlaku 😉

essinna1
autor
16. dec 2022

@liv1 a magneziova kura je aká prosím ? Dakujem