Aké prvé lyže pre 3-ročného chlapca?

geegee
19. okt 2009

Chcela by som skusit 3 rocneho syna postavit tuto zimu na lyze. Budem rada, ak tie, co to uz mate za sebou, poradite: ake lyze - nove, pouzite? Kupovat ich vobec, ci poziciavat? A cokolvek co suvisi so zaciatocnickym lyzovanim deti, privitam.

Ja mam v plane naucit ho stat, trosku sa spustit a sup k instruktorovi, nech ho nauzi lyzovat poriadne.

lila75
19. okt 2009

ja mam s tym skusenosti: syna sme stavali na lyze ked mal 3 a pol roka a musim povedat, ze nespolupracoval absolutne vobec 😝 nebol ochotny na nich ani stat. Tak sme to nechali tak a dalsiu zimu,ked mal 4,5 sme ho supli do lyziarskej skolky, pretoze s nami zase nechcel spolupracovat (je dost tvrdohlavej a svojskej povahy). Musim povedat, ze hodina v skolke urobila zazrak a syn nielenze stal na lyziach ale dokonca vedel zist aj velmi mierny kopcek a aj pluhovat!!! Samozrejme, ze sme ho tam este znovu dali a potom to uz islo aj bez skolky. Teraz jazdi super ale to uz ma 10 rokov. 🙂
Dceru sme prvy krat postavili min. rok, to mala 3,5 roka a bola nadsena, bavilo ju to, nechcela si lyze ani vyzut - boli sme na miernom kopceku pricom hore som ju ja tahala za palicu a dole isla sama, len sme ju dole vzdy odchytili. Pluhovat zatial nevie, ale boli sme s nou na lyziach len 3x.
co sa vybavy tyka, ak mas moznost, kup ojazdene,alebo si pozicaj od znamych. Je dolezite, aby to boli kvalitne lyze a primerane velkostou, cize ziadne väcsie -ze ved do nich dorastie - to sa nebude vediet v tom hybat. Nezabudni na prilbu-ta je velmi dolezita.
a na zaciatok uz syna lyzovat bez paliciek! tie mu budu len zavadzat a este si moze aj ublizit.

katy1979
19. okt 2009

nemam s tym skusenost na vlastnom synovi to ma este len caka, ale na sestrinych dvoch chalanoch. obaja zacinali v troch rokoch. prvý v pohode, druhý nechcel spolupracovat nechcel lyze na nohach. takze dalsia skuska bola o rok. ucili sa rovno v lyziarskej skolke. clovek sa vyhne chybam a decka maju vacsi respekt.
najprv by som lyze urcite len pozicala a uvidite podla toho ako sa toho chyti ci sa bude chciet ucit a ci to bude zvladat. a zavisi ako casto na tých lyziach stat bude. ak chodite akurat na tyzdennu lyzovacku tak to radsej pozicat a kupit az ked bude vacsí. ceny detských lyzi su sice nizke ale kazdý rok potrebuju nove

geegee
autor
19. okt 2009

no stihla som najst pozicovnu lyzi, na celu sezonu pozicaju detske lyze+lyziarky+prilbu za 50 euro, co sa mi zda fajn. Takze aspon to uz mam vyriesene 🙂 Nam sa oplati pozicat skor takto, na sezonu, kedze 3 minuty cesty autom mame Malino Brdo 🙂

tilly
20. okt 2009

geegeee, ja som tu mala minulý rok takú tému, že lyže a lyžovanie, skús kuk 😉

my sme chodili dosť lyžovať pred rokom, domčo už aj krásne oblúčiky robil, aj brzdil... celé to závisí od toho, či to dieťa baví, ak baví, tak sa to rýchlo naučí 😉 a keď máte svah tak blizučko, tak určite bude super lyžiar z neho na konci sezóny
my sme chodili na zochovu chatu pri pezinku, ale máme to nejakých 50 km, čo je dosť dlhá cesta na hodinku lyžovania, viac dieťa nezvládne