Ako vybrať trojkolku pre trojročné dieťa?

mravvcek
3. aug 2015

Ahojte maminy. Chcem sa opytat. Ci mate pre svojich drobcov trojkolky. A ak ano ako ste spokojne. Podla coho vyberat? Uzke kolesa,siroke,gumene,pedale v strede alebo vpredu? Potrebujem to pre trojrocneho synceka. Mali sme dve zlomeniny stehennej kosti a potrebujeme rehabilitovat cvicit trenovat. Nozinky su vychudnute a slabe.

idris
4. aug 2015

skôr by som šla do odrážadla . Trojkolka u nás zapadala prachom nikdy na tom nechcela dcéra jazdiť prípadne by som šla do bickykla s malými kolesami 10 či sú menšie neviem 😅

irresistible
4. aug 2015

Uplne klasicky typ trojkolky s pedalmi normalne v strede ako sme mali my, ked sme bi deti. Trojkolka je super, lebo nauci dieta pedalovat a na bike presedla ako nic, ked na to bude vhodny cas. Nejaki Cesi ich vyrabaju, respektive ja som kupila z druhej ruky - lepsie nedavat do toho vela penazi, ak to neuspeje 🙂 Nasa mala 30 rokov a stala 4 eura 🙂

mravvcek
autor
4. aug 2015

@idris pytam sa na trojkolku. Mam na to vazny dovod. Maly mal zlomene v priebehu 6mesiacov obe stehenne kosti tak by som bola blba keby som ho posadila na odrazadlo. Otazka znela trojkolka.

1177
4. aug 2015

Podla mna je trojkolka pre babatka, nosnostou, dizajnovo, aby sa v tom necitil hlupo.. Co tak popozerat nejake slapacie auticko? Nozky spevni, rovnovahu neriesis a este aj bude frajer.. Ved si zasluzi po 2 zlomeninach..

idris
4. aug 2015

@mravvcek prepáč nemyslela som to zle Ale aj malý bicykel má v zadu pomocké kolieska tak je to ako 3 kolka , majú aj tyč na tlačenie , aj operadlo na chrbat. Ale ak trojkolku tak aby sa šlapalo pod seba nie do predu lebo ono to posilňuje celkom iné svaly .

mravvcek
autor
4. aug 2015

Take nieco som myslela 🙂 nie tie pre male deti

mravvcek
autor
4. aug 2015

@1177 auticko by bolo tazke pre nozicky ja som myslela s tycou nieco ze keby nevladal tak ho potlacim.

mravvcek
autor
4. aug 2015

@idris a nemas nahodou link kde by som taky nasla? Aby pevne sedel.

sardinka32
4. aug 2015

@mravvcek Tuto mame my, je skvela...vyborne sa na nej jazdi malej, je stabilna, pevna.

adelusha
4. aug 2015

My sme tiež zháňali pre druhého syna klasickú trojkolku, potom co sme pri prvom synovi zistili ze všetky tie moderne trojkolky s pedalmi na prednom kolese su uplna blbosť. Presne sme pozerali na tu cesku, no neviem o tom ze by sa niekde na SVK predávala. Nakoniec sme nemuseli kupovat nič, lebo ľudia na dedine majú všeličo podkladane v starých stodolach a sopach a jedni dobrí susedia nam požičali takú este komunistickú zelenú, malú, akurát preňho. Takze odporúčam skúsiť zohnať možno na bazosi, alebo ak máte nejakú rodinu na dedine, tak popýtať či niekto neskladuje starú trojkolku. Mimochodom my sme s druhým synom tiež chodievali na rehabilitácie a aj sestrička na cvičeniach hovorila ze jednoznačne trojkolku s pedálmi v strede 😉

sardinka32
4. aug 2015

@adelusha Na SVK takuto staru dobru trojkolku veru nekupis...ja som ju objednala z Ciech a nemali najmensi problem mi ju doviezt.

adelusha
4. aug 2015

@sardinka32 tak ja som to riešila uz tri roky dozadu, tak som nevedela či sa medzitým situácia nejak nezmenila. Môj manžel ma na Morave rodinu, vtedy sme zvažovali, ze by nam ju oni kúpili a poslali, no nakoniec nebolo treba 🙂

mimik79
4. aug 2015

@mravvcek my sme kupili tuto, konkretne cez www.tpd.sk, maly ma 2 roky aj 8 mesiacov a uz nejaky cas na nej trojkolkuje, dvojkolesovy bicyklik s pomocnymi mu kupime buduci rok, chceli sme prvu trojkolku, ma aj tyc na tlacenie, ktora sa da samozrejme aj odpojit a pedaliky normalne v strede ako na beznom bicykli, pedale na prednom kolese su hlupost...take som nechcela po vyskusani, vedel aj na takej no je to taky neprirodzeny sklon, je to ozaj len pre malicke ktore su vsak v takej trojkolke viacmenej len tlacene a nepedaluju, pridam este link na tu nasu, no kukam ze na tpd to uz nemaju :-O http://www.najhracky.sk/index.php?s=detail&id=4431

mravvcek
autor
4. aug 2015

@mimik79 presne tuto mam ulozenu v zalozkach 🙂 super a sedi sa dobre drobcovi? Kolko ma cm maly? Moj ma cca 100cm. Myslis ze by mu bola? Da sa dvihnut sedanka?

mimik79
4. aug 2015

@mravvcek no nas ma teraz tiez presne 100, som ho akurat merala predvcerom a sedadielko ma este na tej takmer najnizsej polohe, myslim ze len centimetrik je zdvihnute ale mozno este o nejakeho pol cm by som ho zdvihla, teraz uz pedaluje ako divy, bez tyce, zo zaciatku sme mu pomahali a stalo sa aj ze nozicky sa mu sem tam zosuchli s pedalikov lebo su plastove ale sice take protismykove bodky su tam no bolo to len v tom ako to vidim casom ze musel len nabrat cvik ako na to

mimik79
4. aug 2015

@mravvcek ano, je to ta. a ma este aj moznost prepnut si to tak ze ked dieta tlacis tak ma len nozicky polozene na pedalikoch a nekrutia sa, no to sme zatial nikdy nepouzili

cannella
4. aug 2015

Pre troj rocne dieta je trojkolka zbytocna. Kup mu cykloodrazadlo, tam si nozicky potrenuje a fakt ho viac vyuzije. Navyse, na trojkolke sa tazko taha, takze po zlomenine mu to pojde len velmi tazko ak vobec. Skus si nejaku trojkolku v obchode a sama uvidis. Ja som za cykloodrazadlo (mam 3,5 rocnu dceru) tak mam moznost aktualneho posudenia 😅

mimik79
4. aug 2015

@cannella no len na cykloodrazadle robi ine pohyby nozickami ako na trojkolke a nieje pravda ze sa na nej tazko taha, maly ju ma uz niekolko mesiacov, mal 2,5 roka ked sme mu ju kupili a nema problem prebicyklovat cele mesto krizom krazom

mravvcek
autor
4. aug 2015

@cannella mame podozrenie na vaznu diagnozu,kde nesmie byt ziadny pad. Asi si necitala vyssie prisoevky. Nepotrebujem odrazadlo. Mali sme strider,predala som ho. Hladam trojkolku!

mravvcek
autor
4. aug 2015

@mimik79 diky moc,idem to asi hned objednat 🙂 zaujimave je,ze ked my sme boli male tak sme mali trojkolky a normalne sme presli na bicykel. Teraz su cykloodrazadla top,mne a ani mojmu malemu nevyhovuju ale ze absolutne.

cannella
4. aug 2015

@mravvcek Tak potom ano a mas pravdu, vyssie prispevky som necitala.

mimik79
4. aug 2015

@mravvcek a prilbicku samozrejme kupit tiez a urcite skor s tou tycou chodit, je to predsa len poistka kvoli bezpecnosti, drzim palce, nech sa malemu paci a dobre sa mu vozi🙂

mravvcek
autor
4. aug 2015

@mimik79 prilbu mame este z odrazadla a motorky 🙂 tesim sa a nozicky budu silne 😉

de_monka
5. feb 2017

@mimik79
@mravvcek
Viete mi dat nazov, pripadne obrazok tej trojkolky? Tiez nieco tske hladame, ale linky su uz bohuzial neaktivne.
Dakujem 🙂

mimik79
5. feb 2017

@de_monka my sme kupovali cez tpd e-shop,no uz ju nemaju v ponuke,skus si vygooglit obr podla naz u Trojkolka Smoby-horsky bicykel a tie prve obr to su

de_monka
5. feb 2017

@mimik79 dakujem 🙂

domca444
25. apr 2017

@mravvcek ahoj, mozem sa spytat, aku ste nakoniec kupili? a co by si mi odporucila, dakujem 🙂