Ako vybrať trojkolku pre 2-ročného syna?

erika434
14. okt 2023

Pekný deň prajem. Idu Vianoce a uvažujem nad kúpou trojkolky pre syna (2r). Odrazadlo zvládol tento rok pekne, naučil sa ho šoférovať. Mali sme najmenšie pukilino. Stále však mám mnoho otázok,ktoré mi možno zodpoviete.
1. Je vhodné mu vôbec kúpiť uz trojkolku? Nie radšej väčšie odražadlo? Pukylino mu je už totiž nízke. Mame v dokedy veľkú chodbu,kde by mohol v zime trénovať riadenie trojkolky, len neviem ci to nie je veľmi veľký skok z Puky rovno na trojkolku...
2. Ak aj kúpim trojkolku...pedále sú buď na prednom koliesku alebo klasicky na reťazí,ako má bicykel. Co je lepšie? Aký je v tom vlastne rozdiel? V obtiažnosti pohonu?
3. Je nejaký typ trojkolky, ktorá je tichá? Okrem Puky, to poznáme,má super kolieska. Nechcem aby o nás vedela celá dedina keď pôjdeme na uličke. Isto poznáte ten hrkotavý zvuk keď sa dieťa "motorkuje" na ulici...Katastrofa
4. Poraďte prosím, s akou konkrétnou trojkolkou mate skúsenosti a ste spokojní...najlepšie aby mala nejakú tyč, čím ho budem istit, aby mi neušiel, pripadne kosik bud predný alebo zadný.

Dodám ešte,že malý je pohybovo zdatný.

Ďakujem za rady vopred.

nwnw
14. okt 2023

@erika434 oboje z vlastnej skusenosti. Aj vacsie odrazadlo aj trojkolku

simona20201309
14. okt 2023

@erika434 nekupuj trojkolku ale cykloodrazadlo- dvojkolesove. Ak je pohybovo zdatny tak trojkolkou ho len zabrzdis. Dnes sa už trojkolky vôbec neodporúčajú. Na dvojkolesovom sa naučí držať rovnováhu a o rok kupuješ rovno bicykel bez pomocných.

zuzana247
14. okt 2023

@erika434 za mna cyklodrazadlo(nauci sa drzat rovnovahu) a aj bicykel s pomocnymi kolieskami byvu aj take s pomocnou tyckou🙂

simona92101
14. okt 2023

@erika434 cykloodrazadlo urcite,trojkolka mi pride krok spat