Bicykel pre štvorročné dievča

dena30
17. nov 2014

Naša dcerka ma 4 roky a chceme jej kupit bicykel,no neviem vobec vybrat.Prosim o radu...dakujem vopred

tamia
17. nov 2014

http://www.insportline.sk/5407/detsky-bicykel-r... my sme mali takýto. bic. treba, aby si ho malá vyskúšala.

jantato
17. nov 2014

my sme mali od 4 rokov už velkost 16, taketo niečo http://www.insportline.sk/7825/detsky-bicykel-k... , najskor ledva dočiahol ale rychlo sa naučil aj bez kolesiek, a ma ho doteraz, akurat aj my rozmyšlame že ježiško donesie vačši už 🙂 ten uplne maly dvojkolesovi sme ani nemali.

alusha
17. nov 2014

popozeraj znacku Harry, je to cesky vyrobca, kvalitne a aj konstrukcne dobre bicykliky.

elienka
17. nov 2014

@dena30 moja bude mať 4 roky v máji, Ježiško prinesie bicykel Puky, 16" (bol v akcii a cenov sa vyrovnal aj "lacnejším bicyklom"

aaaaandrea
17. nov 2014

Mi sme na 3 roky kupovali 14' mali jedine v intersporte a vydrzal nam az do 5.5roka... takze skvele ... 3 sezony .. samozrejme v 3. sme vyuzivali najmenej a len s pomocnymi ...
12' sa nam zdala malá a 16' velka a tá 14 bol taky skvely stred .. 🙂

manila421
15. jan 2015

@elienka Ahoj prosim ta mozem sa spytat kuoili ste tu 16tku Z6 puky bicyklik? kolko mala meria, vladze natom pedalovat? Gregor ma 103 cm takze by to teoreticky sedelo, ale ta 12tka sa mi zda mala 16 velka ale 14 nemaju...

tana2278
15. jan 2015

@manila421 Tento problem sme riesili na jesen. 14ka je trochu atypicky rozmer. Vyraba ho iba jeden cesky vyrobca, tak nam povedali v specializovanom cyklistickom obchode. Syn, 3,5 roka, mal od jesene 16ku a meral 100cm a teraz 105 cm a je super. Predtym mal 12ku, ale na tej sa mu zle bicyklovalo, lebo mal male kolesa. Na 16ke "uz vali ako blesk". Z mojich skusenosti urcite 16 a mate vystarane aj do buducnosti, kym nebude chciet bicykel s prevodom.

manila421
15. jan 2015

@tana2278 Dakujem a ktory ste zobrali? ten Z6 ci ten zl16 alu?

tana2278
15. jan 2015

@manila421 My mame 16ku Specialized.

manila421
15. jan 2015

posli mi prosim link....dakujem

tana2278
15. jan 2015

@manila421 Bol to darcek, takze specifikacie moc neviem. Je to v principe takyto bicykel, ale ine farebne prevedenie.
http://cyklomarket.sk/bicykle/detske/16-3-5-rok...

alex21
15. jan 2015

@manila421 vela zálezí od toho ci sa dieta bude vozit s pomocnymi kolieskami alebo bez pomocnych. Dcera dlho nevedela bez pomocnych tej sme kupovali 16-tku ked mala 3. Ak bude mat pomocne kolieska tak by som brala rovno 16-tku, ktora vydrzi dlho. Dcera bude mat teraz 7 a az teraz jej budeme k narodeninam kupovat vacsi.
Zato syn je opak. Pre toho sme museli riesit mensi lebo on sa isiel bicyklovat rovno bez pomocnych a to este nemal 3 roky. On prvy krat videl pomocne kolieska po pol roku byciklovania v obchode a cudoval sa co to je. 12-tka sa nam zdala mala tak sme mu kupili 14-tku od ceskeho vyrobcu a je super. Zo zaciatku mal problem nasadnut a vysadnut (kvôli vyske bol malicky) ale teraz jazdi ako blesk. Teraz sme ho skusali posadit na dcerinu 16-tku, ze ma vacsie kolesa a pojde este rychlejsie ale je mu este velka a tazka, kedze si bicykel musi sam drzat ked nasada aj vysada. Teraz meria 102 cm.

manila421
15. jan 2015

@tana2278 aha ja som si myslela ze puky ste kupovali

elienka
15. jan 2015

@manila421 moja dcéra isto nemá 104 cm, má troška menej, sedačka sa dá dať dosť nízko na to, aby mohla šlapať. Vášmu synovi je 12 určite už len tak tak, škoda kupovať. rovno by som kúpila tú 16tku

inak ja som kúpila len tú Z6, lebo bola vtedy v akcii, cca 135e aj s pomoc.kolieskami. Takže sa tesne vtesnala do rozpočtu. Ak by som mala neobmedzený rozpočet, asi by som brala tú Z6 alu, ale zasa je to len na pár rokov, tak som až tak nechcela investovať.
Bicyklík má u nás obrovský úspech, strašne sa jej páči aj ten nosič, že si tam môže všeličo pripnúť a teší sa aj z toho pravého zvončeka. ja som spokojná, že to má aj pedálovú brzdu a celý bicyklík vyzerá tak prepracovane.

manila421
16. jan 2015

@elienka dakujem ano budeme brat tu 16tku..prosim vas viete mi povedat aky je tam rozdiel medzu tou Z6 a tou 16alu verziou?
prosim vas nahodou nemate foto ako mala sedi na tom bicykli? ze si to viem predstavit asi aky je velky..kde ste objednavali bicykel za taku dobru cenu?
ja do toho nemam problem investovat, mame druhe dieta a chceme aj tretie tak sa vyuzije u nas naplno

jasminet
16. jan 2015

my mame znacku dema, 16tku - tuto http://www.dema.bike/723/products/2014/child/ag...

pallacinka
16. jan 2015

@tana2278 Ahoj, my tiez prave riesime bicyklik pre 4-rocne dieta, jedine co vieme, ze nechceme puky 🙂 Ten vas specialized sa mi paci, nevies, kolko cca. vazi? Na tej stranke som to nikde nenasla a toto je pre nas jedna z najdolezitejsich veci. Dakujem!

elienka
16. jan 2015

@manila421 ten alu je ľahší, a celkovo mi pripadá, že novší model ( a drahší), kúpila som tuším na rozumnehracky.sk, len to bolo v septebri, náhodou bola akcia -30% ale len ružový 16tka. na foto pozrem či mám, len som v práci, tak neskôr. Na tom bicykli vyzerá taká maličká, ale odrážadlo má 12tku a viem, že ako bicykel by to mala len na 1 sezónu

manila421
16. jan 2015

dakujem ak by bol kus lahsi to je len dobre... Gregor ma to odrazadlo lr1 puky to dvojkolesove a ta 12tka ma rovnake kolesa, je hlupost dat tolko penazi za tak maly bicykel to uz radsej tu 16tku...dakujem pockam na foto ak najdete...

tana2278
16. jan 2015

@pallacinka Neviem kolko vazi, ale priznavam, ze je dost tazky, ale to boli vsetky bicykle, co sme pozerali. Dokonca nam v jednom obchode hovorili, ze nema moc vyznam kupovat s tym lahsim ramom ( myslim hlinikovym), lebo pri takychto malych bicykloch je rozdiel vo vahe maly a v cene velky. Kazdopadne syn s tym nema problem pri bicyklovani ( ani nasadanie a zosadanie) a inak bicykel nezdviha. Ja ho mozem iba odporucit, je to uz 'ozajstny' bicykel.

pallacinka
16. jan 2015

@tana2278 Dakujem za rady. Budeme musiet asi hladat dlhsie, ja naozaj nerozumiem, co na tychto bicykloch moze vazit 10 kil. Odrazadlo sme mali najprv puky a ked sme ho vymenili za first bike to bolo nebe a dudy, tak som dufala, ze aj medzi bicyklami sa najde nejaka ina moznost.

tana2278
16. jan 2015

@pallacinka Dost na vahe robia aj nafukovacie kolesa a tie su na tych bicykloch dost hrube. My sme kupovali odrazadlo s nafukovacimi kolesami a bolo o dost tazsie ako to s tymi "umelymi".