Mám kúpiť bicykel 16" alebo 20" pre dieťa s výškou 116 cm?

montinka
1. júl 2013

Ahojte dcerka bude mat narodeniny a chcela by som jej kupiť bicykel. Má 116 cm/ 5 rokov a neviem sa rozhodnut ci kupit bicykel "16" alebo bicykel "20". Chcela by som aby jej vydrzal dlhsie a nemuseli sme na bud.rok kupovať zase novy....Neviete pri akej výške sa už môže kúpiť bicykel " 20"?

anjelicek26
1. júl 2013

@montinka - Saska ma 113cm a kupili sme 16-ku a prijde mi maly 😖 Po sestre tu ma zdedeny 20ku a lieta na tom ako sarkan... kupte radsej väcsi.

lubina
1. júl 2013

aj ak to ma byt darcek najlespie je vyskusat dieta posadit na bicykel a potom sa rozhodnut. LEbo aj ked meria 116 cm, nemusi dokazat ten bicyklik ovladat, hlavne ak sa nevie este bicyklovat, ide to aj s tym, aku ma dieta koordinaciu a pod. My sme dcerke skusali, aj ked to bol darcek na 6-te narodky.

kaja73
1. júl 2013

na 16 kovom mi jazdi moj syn od 2,5 roka-vtedy mal 104cm a ako tak dociahol na zem spickami. Teraz ma 109cm,vek 3,5 a v pohode dociahne na zem.Sedanku uz mozeme vytiahnut vyssie.
Na vasu vysku by uz vyuzila 16 len kratku dobu. Ja by som volila uz 20.
Ale najlepsie je ist do obchodu a vyskusat si to nazivo-lebo su rozne typy bicyklov a nie je to len o kolese-ved stara komunisticka ESKA mala kolesa ako cca 16 a jazdili na nej dospelaci.

sammy
1. júl 2013

My sme kupovali teraz dcere 20-tku, naucila sa bicyklovat na 16-tke, ale ta jej uz bola beznadejne mala. Bude mat 6 rokov, no ma uz 126 cm. Myslim, ze sa vyrabaju aj 18-tky v mensom mnozstve, tak pripadne skus pozriet ci nenajdes taky. Ale zas mas aj dalsie deti, takze aj ked kupis 16-tku, nestrati sa u vas 🙂

dejnas
1. júl 2013

určite radšej 20´... dcérke sme teraz kúpili bicykel 16´.... je vysoká cca 107 cm....(už teraz sme zvažovali 20´) .... predpokladám, že tak rok - maximálne dva ho využije, potom kúpime väčší 😉

kejtie21
1. júl 2013

My sme tiez tento rok kupili dcerke k 5.narodenám bycikel, ale musela si ist skusit, lebo na niektorej 20´´ dočiahla a na niektorej nie. Tiež sme sa nevedeli rozhodnut, nakoniec sme kupili 20´´, naučila sa na tom rychlo, aj ked občas ma problem pri zastavovaní udržat ten bycikel a stane sa ze spadne, ale som rada ze sme nakoniec kupili tu 20´´ lebo 16´´ by bol asi len na tuto sezonu a nie je to zrovna lacna zalezitost ktora sa da kupovat ako na beziacom pase 🙂

ninka1234
1. júl 2013

určtite 20tku, 16tku sme mali min, roku a bola už mala a tiež ma dcerka 5 rokov a 116 cm 😉

bubelko
1. júl 2013

@montinka mne sa podarilo zohnat cez internetovu predajnu u nas 18". na 20" mal pri 116cm problem nastupit. teraz ma 120cm a bicykel je uplne v pohode a este chvilu urcite bude. skus pozriet na nete, ci nenajdes 18" 😉

mummy01
1. júl 2013

Moja bude mat 7r. a tiez ma 116cm,mame "16" a akurat dnes sa konecne naucila sama bicyklovat ale podla mna jej je ten bicykel uz maly.Takze by som na tvojom mieste kupila vecsi ale pred kupou by som dietatu dala vyskusat.

silviatt
2. júl 2013

Treba ju zobrat vyskusat. Nasa mala ma tiez 116 a 6rokov a na na niektore 20 nedociahla. 16sa mi zdal maly, tak sme nasli 20", ktory je uplne super. Kupili sme Demu.

m.i.r.i
2. júl 2013

urcite vyskusat..my kupujeme malemu prvy bicykel a tiez sme riesili, ci 12tku ci 16tku...a rozhodli sme sa po konzultaciach pre 12tku aj ked budem o rok kupovat vacsi..mozno...na vacsom je dieta nestabilnejsie, nas napriklad je ohnuty, dociahne na zem aj na nom pedaluje ale tazsie nasadne, nedociahne dobre na brzdu...radsej kupim mensi a na buduci rok ho predam a kupim vacsi..nechcem riskovat len kvoli tomu, nech ma bicykel dlhsie..
Oficialne tabulky su podla vysky dole na obrazku...nas ma ale napriklad 100 cm a nejdeme na 16tku este..je mu to viditelne nepohodlne este...aj ked dociahne..

zuzanale
2. júl 2013

ono to nezávisí iba od kolies ale veľa zaváži tvar konštrukcie a jednoznačne skúšať prvý bicykel mala staršia dcéra kupovaný naslepo bez nej a darmo že 16tky kolesá velmi rýchlo bol malý a hrbila sa nech sme nastavovali sedadlo akokoľvek 😝 a nakoniec sa ani bicyklovať nechcela tento rok sme jej kúpili na jar nový a má ho už vopred ako velký darček k 7 mim narodeninám tie má ale až koncom augusta tak nech si ho cez leto užije kúpili sme 20tku kolesá ale tiež sme vyskúšali viac výrobcov a modelov bicyklov s 20 a 24 ami kolesami kým sme našli to čo sadlo a aj pri zdvihnutí sedadla to bude pohodlné a bicykel v pohode 2 roky vydrží potom posunieme mladšej a staršej už rovno kúpime dospelácky...

mata128
2. júl 2013

my sme tiez na 16ke zacinali ako 2,5rocna...3,5uz na nom behala bez pom.koliesok,dalsi sme jej kupiili na vianoce,to mala 6,5,ale rovno 24ku,sam predavac mi povedal,ze 20by mala tak na rok,lebo je vysokaaa

yukki
2. júl 2013

20" rozhodne

recenz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
3. nov 2021

majlepsie spravis ked ju na tie bicykle posadis a uvidis co je lepsie

beahavala
4. nov 2021

ked jej kupis moc velky bude sa jje na nom zle bicyklovat, chapem ze chces aby vydrzal dlhsie ale zbytocne velky bude na skodu

miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz