Využilo vaše trojročné dieťa brzdu na odrážadle?

oblecenieavecicky
17. máj 2014

Ahojte, náš malý bude mať čoskoro tri roky a chceli by sme mu kúpiť odrážadlo na učenie stability a rovnováhy. Pozerala som rôzne, líšia sa nielen cenami, ale aj nosnosťou, celkovou hmotnosťou, ale aj napr. spomínanými brzdami. Tak by ma zaujímalo, či Vaše detičky využili brzdu, či ju vôbec vedia používať a či by nestačilo odrážadlo bez brzdy. Ďakujem!

vevesh
17. máj 2014

tiez som kupovala s brzdou....a nie, mala to nevyuziva a ani uz nechce, lebo ona "je uz velka a chce pedale"....takze zo skusenosti odporucam bez brzdy....(je to aj o hodne lasnejsie..) 😎

berus222
17. máj 2014

nie, lebo na nu nedociahne. uplne staci bez brzdy.

mimajo
17. máj 2014

mame bez brzdy, odkedy ma uz dva roky, teraz vie krasne sa nahanat. brzdy netreba, oni su este mali, nevedia via veci naraz - musi sa susredit na rovnovahu... brzda staci potom pri bicykli

gretka2
17. máj 2014

Ja som kupovala s brzdou, a nelutujem to. Ale treba dieta aj naucit ju pouzivat. Mala na odrazadle dokazala nabrat naozaj dost velku rychlost. A v ramci bezpecnosti je rucna brzda naozaj super vec. A nenuti ju to brzdit nihami 😖 Minule som v ZOO BA videla ist na odrazadle dievcatko dolu kopcom....keby nemala brzdu, tak by zrejme skocila asi dost zle. (aj ked to bola chyba rodicov, ze na nu nedihliadli)
Trojrocne dieta sa obycajne rychlo nauci udrzat rovnovahu a potom je to uz len o rychlosti 🙂 .
Takze ja keby kupujem odrazadlo znovu, tak jednoznacne s brzdou. ( a aj ju naucit pouzivat samozrejme )

lucia78
17. máj 2014

@oblecenieavecicky Jednoznacne s brzdou, aj moje male trojrocne sportove nemehlo ju okamzite zacalo pouzivat. Neviem si ani predstavit, ze by nebola, ved rychlost bola obrovska...

lilitela
17. máj 2014

@oblecenieavecicky mame s brzdou, zatial nevyuziva - ale nas model bol iba s brzdou a verim, ze casom bude vyuzivat a potom bude tomu rozumiet aj na bicykli.

raza
17. máj 2014

ja som o tom ani nepočula, že existujú odrážadlá s brzdou 😕 prosím, dajte nejaký konkrétny link..

oblecenieavecicky
autor
17. máj 2014

Baby a ešte pozerám, že niektoré sú s blatníkmi a dokonca majú veľmi odlišné nosnosti - 20 kg, 30 kg aj 50 kg. Malý má teraz cca 15 kg, ale tie s vyššou nosnosťou by mali byť asi pevnejšie, nie? Len ten rozdiel cien :/

vevesh
17. máj 2014

@oblecenieavecicky s pevnostou to nema nic spolocne (ta sa lisi od znacky) , ale rozdiel je vo velkosti kolies (cim vacsie - unesu vacsiu hmotnost). velkost kolies zalezi aj od vysky a veku dietata (tie najmensie su robene uz od 1r-1,5r.)

koniarova
17. máj 2014

Máme s brzdou, odporúčam.

dendy1
17. máj 2014

My máme bez brzdy, strider. Asi treba dať aj pozor aby tie väčšie odrážadlá neboli na dieťa zbytočne ťažké. Radšej vymeniť keď podrastie.

sisaha
17. máj 2014

@oblecenieavecicky my sme mal firt bike a bez brzdy by som nekupovala.. Niekolkokrat bola situacia (staci mierny kopec) a brzda bola potrebna. Dcera sa ju naucila rychlo pouzivat. Treba si uvedomit, ze deti na odrazadlach dokazu vyvinut celkom slusnu rychlost.

mirkapal
17. máj 2014

Nasa jazdi na first bike s brzdou a bez brzdy by som nekupovala, tak ako bolo pisane vo viacerych prispevkoch vyssie.

bonita711
17. máj 2014

U nás ficime na odrážadle od 2 a pol roka a brzdu veru využíva

pitik
17. máj 2014

Mame bez brzdy, brzdi nohami (aj tie topanocky potom vyzeraju 🙂), ale neviem, ci by ju vedel pouzivat. Ja by som chela uz na tretie narodky kupit maly bicykel s pedalmi, no uvidime, ci to zvladne 🙂

kavitka
17. máj 2014

@oblecenieavecicky prave tento mesiac dostal na tretie narodeniny odrazadlo puky http://vnimavehracky.sk/sk/odrazadla/120093-odr...
hned zacal brzdit brzdou, konecne nebudu znicene kazde tenisky 🙂

denisafono
17. máj 2014

@oblecenieavecicky nasa bude mat 2roky, kupili sme jej uz bicykel, kedze odrazadlo-motorka jej uz nestaci, jazdi na nej ako Fittipaldi. Tiez sme rozmyslali na takom odrazadle ale nakoniec sme kupili bike.

pitik
17. máj 2014

@denisafono A v pohode sa naucila? Ma aj pomocne kolieska este?

denisafono
17. máj 2014

@pitik jasne ma pomocne, no mame ho asi 2tyzdne ale pocko nie je najlepsie, ale ked sme ju dali-dociahne v pohode tak sa snazi tlacit do pedalov, takze si myslim ze sa nauci rychlo. Na tej moto ked sa rozbehne tak to vyzera nebezpecne, uz aj na moto musi mat prilbu-sice z nej nespadne ale ked to vidim ako na nej ide tak mi je zle. 😀

oblecenieavecicky
autor
17. máj 2014

Náš malý má bicykel, ale neche pedálovať. Asi je lenivý, zato odrážadlá od kamošov si veľmi rád požičiava a chcel by také 🙂

smobyk
18. máj 2014

Dobrý deň

Ak budte kupovať odrážadlo sa zamerajte na nasledovné vec aj lacné sa dajú kúpiť dobré.
Odrážalo nech má nastaviteľné sedalo aj riaditká nech rastie dieťaťom. Tak isto nech má gumené kolieská nie plast. Kolieská úplne postačuje ak sú plná gume nemá zmysel si doplácať za nafukovacie kolieská dieťa sa len odráža. Brzda je určite výhoda učí sa dieťa postupne ovládať veď zachviľu prejde na bicykel. Cena bez brzdy a brzdou je rozdiel 3 eura čo je zanedbateľné. Nepotrebujete žiadne ferari ale funkčné odrážalo. Pozritesi odrážadlo Dragon.

mimla
19. máj 2014

Brzdu môj syn vôbec nevyužíva. Skôr ho rozčuľuje. Ale má len dva a pol roka, predpokladám, že časom to pochopí. Máme Maxíka. Brzda tam aj ide dost ťažko.