Ako ušiť podložku do športového kočíka?

denisocka
29. apr 2009

chcela by som ušiť podložku do Jane Nomada,niečo na štýl Casualplay , len neviem kde hladať strih . Ma niekto skusenost?alebo nejaky odkaz na niekoho,kto to za rozumnu cenu ušije?

lucikan
23. júl 2011

@lucia.kl a cim ich plnis prosim ta?

lucia.kl
23. júl 2011

@lucikan ja dávam preloženú deku z ikea - tú modrú za 0,99€ alebo ak chcem hrubšiu, tak paplón tiež s ikea za 2,50€ pridávam linky...
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0007...
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1013...

lucikan
23. júl 2011

@lucia.kl jej tak to je fakt zaujimave. A osvedcilo sa ti to dobre? Neklze sa to vo vnutri? Vies to aj porovnat, s tym ked sa to plni napr jednym orezanym kusom molitanu? Tym som to totiz planovala plnit ja. (To planovala v tomto momente znamena, ze este nemam ani sijaci stroj a viem prisit akurat tak gombik, ale blizi sa moja 30 a ja som si povedala, ze sa prosto idem naucit sit, tak chcem ako dar ten stroj. Tak uz teraz si zbieram inspiracie, co akych peknych veciciek sa pustim 🙂 .)

lucia.kl
23. júl 2011

@lucikan z molitánom som neplnila, ale z hladiska vzdušnosti sa mi ta deka páči viac.. ja to zošívam tak, že si dám dve vrstvy deky na to látku z lícu a potom z rubu a spolu to všetko prešijem a nakoniec prevrátim tú látku čo bola z rubu a prešijem spodok a po okrajoch a potom ešte prešijem cikcakom každý akoby zhyb na tej podložke, takže nemá šancu sa to klzať a prala som teda už hodne vela x tie podložky a aj otvory na pásy to držia...

lucikan
23. júl 2011

@lucia.kl super, dakujem za tip 🙂

najjulinka
23. júl 2011

molitan je nešmýkavý.... a teda ja ked som dala ešte na tu jednu stranu flís, tak som mala čo robiť molitan dostať dotoho akože ušiteho navleku... flis je tiež dosť nešmýkavý.... 1cm molitan prešije aj stroj bez problemov.. ja som zhyby nešila cikcakom ,a le rovným stehom... .ale som skoro začiatočníčka ako ty... 😀 😀 😀 mne robí problem obšívať tie otvory.... ja totiž sice na stroji už šijem (občasne) tak pol života.. .ale gombikove dierky ani za svet a podobne volovinky.. .same take rovne som si šila... povliečky a tak.... sedák na stoličku, závesy.. .raz taku bluzu a to nikdy viac... nikdy..... 😝 😀 😀 😀

a tiež tu pokukujem po staršej deke, že na vypln bude dobra.. tak možno dalšie budu dekové a nie molitanove.. uvidime..... IKEA mam od ruky... a mam zalusk na tu pružkovanu IKEAcku a hrošikovú zelenú 😀

lucia.kl
24. júl 2011

@najjulinka nabudúce skús tak ako som písala prešiť už molitán alebo deku spolu z látkami , je to jednoduchšie ako to potom do toho strkať a vypasovávať... môj postup ste hádam pochopili...

llenkapettko
23. aug 2011

@lucia.kl ahoj, aj ja mám v pláne ušiť si podložku do kočíku. zaujal ma tvoj nápad - Ikea deka.
chcem sa spýtať, ako to potom hore na športovej častu upvníš, aby to nepadalo. predsalen, je to mäkká výstuž.
ďakujem za odpoveď 😉

lucia.kl
23. aug 2011

@llenkapettko ahoj, keď šijem z tých pevných ikeáckych látok, tak mi to v podstate držia len popruhy - to boli podložky aj s tými ušami na bolku, teraz som šila do kočíka hrubšie podložky - ikea paplón teraz tuším za 3,50€ a hore som robila taký akoby vačok - horný oblúk + dole 10cm a to sa navlieklo na opierku ( dá sa pretočiť na obe strany..) ono to záleží všetko od kočíka...

llenkapettko
23. aug 2011

@lucia.kl aha, tak to je celkom dobrý typ . aj ja to tak urobím , že to navlečiem na opierku.
ďakujeeem 😀

najjulinka
23. aug 2011

Baby čo by ste mi poradili, ak kcem celý poťah prešiť....??? aku latku? predstavujem si to naivne tak, že obšiejem komplet starý poťah.... ale som v tom total začiatočník a neviem aký druh látky obzerať.... vooobec netušim.... 😅

katkapapacova
23. aug 2011

@najjulinka ahoj, ja som odevnicka no ak ti mozem poradit chod do obchodu s metrovym textilom a oni ti poradia, malo by to byt nepremokave ako celtovina,skus tak

jeanine2
13. okt 2011

@najjulinka Dobrý deň. Môžem sa spýtať, odkiaľ ste kúpili molitán do podložky do kočíka? Ďakujem, zháňam

najjulinka
13. okt 2011

@jeanine2 tam kde predavaju látky (metráž)

jeanine2
13. okt 2011

Ďakujem 🙂

moonixi
14. jan 2012

@jeanine2 da sa aj v obchode s kobercami ;)

moonixi
14. jan 2012

Baby, akurat sa chystam malemu kupit sportovy kocik a tiez som rozmyslala nad nejakou podlozkou...vy ste ma inspirovali a usijem si ju sama!!! dakujem pekne, ste skveleeee 🙂

berry11
5. jún 2012

@denisocka ahojte viete mi poradit s tymi krasnymi podlozkami za rozumnu cenu lebo ani jeden z linkov mi nejde teda ide ale vyhodi ma hlavnu stranku miibazaru dakujem

lienka0078
5. jún 2012

ahojte, ak budete potrebovat podlozku do kocika, napiste mi 🙂

tanula84
10. júl 2012

baby viem,že toto je téma o podložkách,ale len sa opýtam 😀 skúšal už niekto prešiť aj stirešku na kočíku,alebo obšiť pôvodnú látku nejakou inou??? ak áno,poradte ako na to 😉

najjulinka
13. júl 2012

@tanula84 ja mam v okoli 2 zname čo prešivali - obšívali kočíky.. jedna striešku nechala tak a druhá aj strišku obšila, ale šila latku priamo na povodný poťaha v spoji, kde nevedela to spraviť dokonalo dala reflexnu taku pasku a teda ja som všetkými desiatimi za reflexne prvky, takže super.....

tanula84
13. júl 2012

@najjulinka dakujem za odpoved.lebo chcem to aj ja skúsiť,tak som chcela nejaké info o tom,či sa to vôbec dá doma spraviť 😉

zoriazz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miladkad
29. nov 2012

@tanula84 skúsila si tú striešku už obšiť? lebo plánujem tiež si prešiť striešku tým, že na ňu priamo budem prišívať druhú látku, len neviem, že ako presne, keďže sa tá strieška nedá vybrať z tej zanitovanej konštrukcie. že či už len priamo ručne. tak hľadám nejakú radu, ako na to...

a ešte neviete poradiť nejaký link, kde by som našla strih na nánožnik na kočík orientačne?

tanula84
29. nov 2012

@miladkad nie,nerobila som to

alexis13
29. máj 2013

ahojte chcela by som skusit usit podlozku do kočika viete mi poradit ako nato? jednu mam original staci podla toho nejako nakres a len skusit?? nemate nejaky link odkial sa daju objedant tie krasne latky sovičkove, opičkove a tak? dakujem

sendym
7. jún 2013

Ahojte ,prosim vie mi niekto poradit nejaku sikovnu krajcirku co by mi vedela urobit novy potah na kocik?nikoho neviem najst
:-/ . Dakujem

tortelinka
7. jún 2013

@sendym pozri sashe.sk

sendym
7. jún 2013

@tortelinka dakujem! 🙂

2danculik
14. aug 2013

@tanula84 ahoj, ja som nedávno sila poťah na športový kočík, starý som dala dolu a polozila na látku, podla toho som videla ako je strihaný. Tie časti, ktoré boli tvarované respektívne na nejaký roh alebo tak som rozparala a ulozila vedla, obkreslila som to s rezervou 3cm, vystrihla a zošila 🙂 látku som kupovala z čiech kočíkovú. stála ma 20e, ale nepremokavá a vyšiel aj nánožník.
a ozaj strihala som to na dve látky, vrchná kočíková a spodná obyčajná bavlnená - kvázi futro