Ako vymeniť dušu alebo plášť na kočíku X-lander?

zulok
22. jan 2016

Pekný deň prajem,
prosím, viete ako vymeniť dušu na X-lander XA na prednom kolese? Dáko to ísť musí, keď predávajú náhradné duše.. ale ako? Ďakujeem 😀

mipet
22. jan 2016

@zulok tak ako na bicykli 😉 ale ako sa koleso dáva dole to netuším ......skús nejaké videá ci náhodou tam nebude inštruktáž ........take veci rieši mangel u nas a ked nieco pokazí ma pruser 🙂

zulok
autor
22. jan 2016

no..koleso viem dat dole z kocika alebo neviem ho dat dole z toho kovoveho, co ho obopína.. http://www.kocikyluna.sk/6511-large_default/pne...

zulok
autor
22. jan 2016

dusu zo zadnych vymenit viem, len neviem, ako sa dostat k dusi v tom prednom kolese, tam som vzdy defekt opravovala a nedala somdušu dole

mipet
22. jan 2016

To kolíše aj s tym držiakom sa da pomocou poistky vytiahnuť. Potom treba rozobrat osku. My ju mame zaskrutkovanu ale môže byt aj taka ze na jednej strane je klobucik. On je taky väčší a je natlačený na oske. Treba ho vypacit a potom z vnútornej strany napraviť tie výbežky aby sa to dalo nasunúť späť. Potom vyberieš osku a koleso je vonku. Pozor na take plastové vymedzovacie vložky. Treba si zapamätať ktorá bola na ktorej strane. Na fotke to nevidno lebo podla mna z druhej strany su po okruhu celého kolesa skrutky ktoré musis vyskrutkovat a tak sa ti koleso rozpadne na dve polovice a duša je vonku. Pozor zapamätaj si ako boli spojené . Poznačené fixkou alebo niečim. Teraz výmen dušu a presne opačným postupom poskladať . Poprípade premastit ložiska a osku kolesa ako aj osku na drziaku kolesa.

zulok
autor
22. jan 2016

dakujem moc.ja tam mam ten klobucik.tak to budem musiet pacit..este raz vdaka za radu

mipet
22. jan 2016

Pozor aby sa velmi neohol lebo sa natrapis ked to budeš vyrovnávať. Treba velky hrubý skrutkovač