Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

eviska83
2. sep 2009

ahojte,
no mna ste sice presvedcili,ALE....
Kedze mam klokanku po synovi - bol v nej mozno raz a teraz sme dostali klokanku darom tak ich proste len tak nemienim vyhodit a kupovat dalsie erga.Keby som to pouzivala tak pouvazujem,ale kedze mam 2 drobcov- tak ich proste v ziadnych satkach ,ergach nenosim.
Ale budem musiet pouzit klokanky pocas cestovania domov- kedze kociar nam daju do lietadla a my potrebujeme s MM este volne ruky na prirucne kufre a st.syna.Snad im to tych 30min.neuskodi- co myslite?

xzaje01
2. sep 2009

Evisko, urcite jim to neuskodi.. 😉

helad
2. sep 2009

Ahojte, co ste sa tu stazovali na ceny ergonomickych nosicov - mate pravdu - ale pozrite si tento:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Ja ho mam a som s nim maximalne spokojna - a aj cena je podla mna velmi vyhodna. 😉

shaula
2. sep 2009

No já nevím, ale např. Ergo stojí nové okolo 2,5 tisíce Kč, Manduca jen o malinko víc, to je srovnatelné s cenami těch "lepších" klokanek...

eviska83
2. sep 2009

shaula- ja netvrdim ze su cenovo drahsie- len ked uz doma mas a nepouzivas (teda len vynimocne)tak naco????

shaula
2. sep 2009

Eviska, to celkem chápu, můj příspěvek nebyl směřován přímo k tobě 😉

xzaje01
2. sep 2009

evishko, jsou maminky, ktere maji noseni na dennim / tydenim poradku a pak jsou maminky, ktere nosi vyjimecne z nutnosti. Vubec bych se nebala pouzit ve tvem pripade na tu chvilku neergonomicke nositko, pokud ma vporadku popruhy, nehrozi prasknuti a vypadnuti ditete. Vsak ty tvoje deti uz taky nejsou nejmensi!

Vezmi si, jak nosis deti na rukach. Nejspis nemaji nozky vzdy v ergonomicke poloze a vzorne podeprena zadicka, i kdyz by to tak idealne asi melo byt.

kloranebb
2. sep 2009

helad: mne sa na tom tretom obrazku zda, ze to dieta nema ohnuty gulaty chrbatik, ale rovny. A bola tu rec o tom, ze by to tak byt nemalo. Zda sa ti ten nosic fakt dobry?

nikollette
2. sep 2009

Baby mne nejde ten link, na tie "visiace deti v klokankách" ☹
a pozrela by som si to... som rada že nasmu sa v klokanke hned nepacilo, takze tam bol ani nie minutu na vyskusanie a na druhy den som ju uz aj predala...

nikollette
2. sep 2009

No už som si to pozrela 😕
a baby aj tie detičky co mali maminy na chrbátoch, aj to je zlá poloha??
Ja nedjem kupovať klokanku ani nič podobné, len sa pýtam...
som počula že na chrbte je to lepsie... ak mu nôžky nevisia...

shaula
2. sep 2009

Hm, nevím, čím to je, mně funguje normálně... Zkus si ho zkopírovat a vložit přímo do prohlížeče, třeba ti to tak půjde.

shaula
2. sep 2009

Aha, tak jsi byla rychlejší 🙂 Na zádech se běžně nosí, to je OK, jen je to vhodné až pro starší děti (cca od těch 6 měsíců, až samo naprosto bezpečně ve všech situacích udrží hlavičku). My už teď nosíme prakticky jen na zádech. Je to i pohodlnější pro nosiče, hlavně když je už dítko těžší 🙂

nikollette
2. sep 2009

Ja len nechápem ako tam mohli davat tie matky ani nie mesačné babatka, co som videla 😕
strasne mi ich bolo luto ☹

shaula
2. sep 2009

Mně taky, když jsem to viděla poprvé, úplně mi běhal mráz po zádech 😢

nikollette
2. sep 2009

A behali tam s nimi po obchodoch, velký výpredaj bol v parndorfe v rakusku a oni tam s tými detičkami 3-4týždnovými pobehovali, v klokankách, všade tlačenica ludí, vydýchaný vzduch, a im to očividne neprekážalo..
fakt mi bolo strašne lúto tých miminiek ☹

helad
3. sep 2009

kloranebb: áno ja ten nosič mám doma a používam, skúšala som už aj Manducu či Ergo, Liliputi je to isté, dieťa tam sedí tak ako má. 😉 Asi to je blbá fotka alebo zlý uhol fotenia, ked sa ti to tak nezdá...

lorrien
11. sep 2009

Ahojte..my máme tiež klokanku od Chicca požičanu..malú som v nej zatial len skúšala nejakych 5-10min nosiť..ale po tom čo som si tu prečítala ju asi vrátim..myslela som si že je to dobra vec, že dieťatko je vlastne v takej istej polohe ako keď ho nosím na rukách..ale po tom ako som videla to video sa mi to už nezdá take ok

nikollette
11. sep 2009

Lorrien, správna voľba 😉

meleri
12. sep 2009

super věc je i to čínské nosítko, je to jak ta Manduca, jenom je to prostě kus látky, mám to teď půjčené od kámošky a moc se mi to líbí...akorát teda vázat v tom na záda se neodvážím, na to je lepší fakt ta Manduca asi..
Jo Chicco je na prd, hlavně z toho děsně bolí záda..přitom je to drahé jak sv....a.

bambusko
12. sep 2009

meleri, myslis mei tai? asi ano 🙂 to je presne ten rozdiel oproti neergonomickym nositkam, ktore nemaju vahu rozlozenu aj na pas, drzia len na ramenach, preto je to nepohodlne a tazke nosit vecsie dieta.

rimmel
13. sep 2009

ja tiez niesom zastancom klokaniek zo zdrav.dovodov ked tak vidim ako ich ludia po vonku nosia a babatka im tam zaspia s odkvecnutou hlavickou az mi zle dojde.
ked uz radsej ten satok

meleri
13. sep 2009

Bambusko,

promin nemohla sem si vzpomenout na název, jo to je ono..

nedávno sem viděla ženskou s novorozencem v té klokance, byla v supermarketu, bylo tam fakt chladno, a on byl jenom v bodyčku, ani čepička na té holé hlavičce, a lezla s ním tak rychle, děcko se tam hrozně natřásalo, a ona frajerka, že nese děcko v klokánce...až mě zabolelo u srdce za toho kojenečka...

nikollette
13. sep 2009

Meleri, aj ja také vídavam, a pomerne dosť často 😔

rose86
13. sep 2009

ahojte baby. odkedy mozem davat babo do klokanky?? klokanka je vraj od 0 mesiacov ale neviem ci je to vhodne pre novorodenca. asi nie ze? 😒

nikollette
13. sep 2009

Rose klkanka nie je vhodná od nikoľko mesiacov 😒
pre novorodenca už duplom nie!!! 😲

rose86
13. sep 2009

nikol ano ani mne sa nepaci babo nosit v klokanke. ale u nas su miesta kde sa s kocikom nedostanem. napriklad na postu alebo co mame obchodny dom. a stale sa niekomu prosikat aby mi pomohol?? myslim ze na pol hodinku raz za tyzden to nema nejaky vplyv na chrbticu.

shaula
13. sep 2009

Rose - klokanku určitě ne, i za půlhodinu týdně (ty stihneš obchodní dům za půl hodiny? 😕 ). Radši kup některé z ergonomických nosítek nebo šátek. Ale pro tak malinké miminko jako máš ty, vidím jako nejvhodnější babyvak.

nikollette
13. sep 2009

Podla mna má aj tá pol hodinka.. kúp nejakú šatku, ked už chceš nejaký nosič, a nie kolkanku...
ako píše shalula, BABYVAK 😉

rose86
13. sep 2009

tak hovorite satku?? urcite si necham poradit. prveho syna som v tom nenosila. ten bol len v kociku.

nikollette
13. sep 2009

Rose áno 😉