Čo si dávate do tašky na kočík?

lexilaracroft
31. mar 2017

Ahojte zeny! Nosite tasku na kocik? Co si do nej davate?

Mam dve deti a obe nosia plienky tak mam tasky dve a praskaju vo svikoch. Ak ideme niekam na dlhsie berem aj nejake jedlo no dnes sa mi stalo ze som tam nasla jogort kto vie ako dlho tam bol. Nevadi ci uz. No tak isto je to aj s vecickami na prezlecenie. A ked ich vytahujem tak uz su male lebo na nich zabudnem. Na co su mi v taske veci ktore potrebujem a ked ich potrebujem neviem ze tam su. Ako to riesite vy?

glorikarebeka
31. mar 2017

@lexilaracroft nosim tam to co ty vodu,plienky,veci na prezlecenie,piskoty atd,ale teda ja to aj pouzivam ak sa ti zda,ze tasku len nosis na kociku aby tam bola tak ju nenos,ale vtedy ti zrovna bude nieco chybat.To mas ako s dazdnikom ked ho mas neprsi a ked ho nemas zmoknes😀

siska53
31. mar 2017

@lexilaracroft nosila som plienku,vlhcene,gel. Vreckovky. Zo zaciatku aj doklady a kluce,no neskot uz nie.
Dalej flasu s vodou,sucastou bola prebalovacia podlozka,cize aj tu..postupne sa nazbieralo,aj sietku proti hmyzu, ak uz boli vacsi,tak aj olovrant ci desiatu, drobny nakup. Tasky na nakup. Voda na pitie..
Oblecko len ak sa slo na dlhsie cesty.
No nazbieralo sa. Az tak,ze po 5rokoch pouzivania,resp.tesne pred tym, sa pokazil zips a s kocikom som uz tasku predat nemohla.. No vyuzita bola maximalne.

sykorkauhliarka
31. mar 2017

cokolvek do tasky vlozim po prichode domov aj vylozim takze tieto problemy nemam

mandarinka34
31. mar 2017

Kedze som kojila kratko,tak termoska s vodou davkovac s mliekom, flasa,extra dudel,vlhcene,plienky,neskor dake piskoty,vyzivu,kluce penazenku ,extra oblecenie .od pol roka som kupila novy kocik a taska bola este vacsia tak tam bolo pol kuchyne😂 ked som sla do prace tak som mala problem si zbalit kabelku😂

lexilaracroft
autor
31. mar 2017

@glorikarebeka no nosim tam aj daznik az igelit na kocik asi preto je tak narvana. No nechce sa mi balit tasku zakazdym ked ideme von
@siska53 no ja tam takisto nosim vsetko no vela veci nevyuzijem a zabudnem ze tam su

siska53
31. mar 2017

@lexilaracroft tak to zas treba raz za cas spravit prefuky.
A jedla som tam zabudla.maximalne piskotu. Jogurt ani omylom,lebo ten zjedli vzdy,ked sme boli vonku,dbala som dost o cas na jedlo,takze to sa zabudnut nemohlo. Piskota a chrumky tam boli len pre pripad keby daco. A raz za nejaky cas tam.prebehla kontrola celej tasky. Vytrasenie omrviniek,ak sme vedeli,ze za nepojde von, oprala sa.

jana_eyre
31. mar 2017

Mam.deti tri a nosim bud jeden ruksak, alebo jednu kocikovu tasku.. Mam sacok na zips, kde mam 3plienky, latkovu plienku, vlhcene obrusky, reckovky, cistiacu vodu v spreji a maly krem a to si prehadzujem podla toho ktory typ tasky potrebujem.. Inak kazdy den do tasky hodim vodu, ovocie, sladkost a suchare, ci kuk.chrumky.. Cukriky a zuvacky priebezne doplnam do oboch, sluzia ako posilnenie ked sa deti vlecu.. Raz do tyzdna tasky preberiem od smeti co sa tam nazbieraju..

mimla
31. mar 2017

Nemám tašku na kočík. Kojím, teda žiadne termosky, ani dávkovače, plienka stačí jedna na vychádzke a malé balenie vlhčených utierok -obe tieto prepotrebné veci, ktoré ale nikdy nevyužijem sa mi zmestia do kabelky 😀 Vozím v kočíku aj fľašu s vodou, tá je vo vrecku v strieške kočíka. Chrumky, ani podobný snack nenosím, dudle nepoužívame, hračky malého nezaujali. Občas si niečo vezme do ruky, ale je to veľmi zriedka. Možno, keby som išla na nejaký veľmi dlhý výlet, vezmem nejaký pretlak, alebo niečo suché do ruky. Ale aj to by sa mi zmestilo do kabelky. Jediná vec, bez ktorej neopúšťam dom je Fenistil a lyžička k nemu, ale ani na to nepotrebujem tašku na kočík. Možno v tomto období prihodím nejaké malé balenie opaľovacieho krému. Pri prvom synovi som používala pomerne veľkú tašku na kočík. Vždy som tam mala haldu plienok, utierok, krémov, sunare, fľaše s prevarenou vodou, čaje, hračky, dudle, sáčky, chrumky, grisini, pretlaky,. Myslím, že sa tam vyvinula celá kultúra z chrumkových drobkov. Možno dorazili až k luku a šípu, možno dokonca k písmu, kým som sa dostala k revízii tašky. Preto sa teraz snažím ísť v tomto cestou minimalizmu.

moni244
31. mar 2017

@lexilaracroft fiha 😀 ty dnes ides 😀 naco 2 tasky? To kolko plienok a veci nosis? Ja som mavala klasiku, par plienok, nieco pod zub, pitie, na prezlecenie malokedy, skor ked sme isli na dlhsi vylet a postupne som pridavala, co bolo treba, napr.krem na opalovanie, dezinfekciu a tak

janka54321
1. apr 2017

@moni244 veru ...dnes jej ide karta...ta nema cas byt pri kupani deti...tak naco by vykladala jogurt...sak o pol roka ho tam najde...neujde jej

mirkafu
1. apr 2017

@lexilaracroft ako mozes zabudnut na nejake veci ze tam su a este jedlo ??? ved do tej tasky chodis stale ???? nie ?? nechapem prepac

lexilaracroft
autor
1. apr 2017

@mirkafu tu tasku tam nosim aj ked ju nepotrebujem je tam stale tak asi preto no uz si davam pozor

mima1
1. apr 2017

@mirkafu ako moze zabudnut na jogurt? Normalne ked zabudne ze sa jej dieta kupe tak co tam po jogurte. Podla mna si to vymysla cele.... toto fakt neni mozne

mimla
1. apr 2017

Toto je síce reklama, ale krásne ilustruje môj vývoj. PRESNE takto som chodila s prvým, pomaly celý arzenál. Druhé v nosiči, akurát kvalitnejšom a pohodlnejšom a kabela cez plece. Moja kabelka je ešte menšia ako tá v reklame 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=PkLehjW-yto
katrin21
1. apr 2017

@lexilaracroft oblecenie si davam do košika kočika, nie do tasky. v taske mam 1-2 plienky, male vlhcene obrusky, kapesniky, dudel, krem pre mna na ruky :D... pitie pre malu, nieco pod zub, podbradnik... a nejake hracky... to vacsinou.. + samozrejme osobne moje veci.
Teraz uz ked je mala vacsia, tak toho nenosim tolko,ale aj predtym som mala cca. to iste v taske, len viac plienok a mlieko ...

girlie_konik
1. apr 2017

@lexilaracroft boze, ty si fakt mimo 😲

trevis12
1. apr 2017

Ja nosím všetko v kabelke veeelkej a mám ju dole v kociari+ zvlášť igelitka s oblečením :D a nejaké to odrazadlo + hracky do pieskovisku :D sme plne vyťažený :D
@lexilaracroft

lexilaracroft
autor
1. apr 2017

@trevis12 no obavam sa ze moja taska tam je len ako zavazje haha vecsinou ani nevyuzijem co tam mam a len to skladujem

trevis12
1. apr 2017

@lexilaracroft ja napríklad furt nosím vodu a takmer nikdy sa z nej nenapiju lebo ma ani nenapadne im ju dať ...Ale mám ju 😂 potom prídeme domou a vylejem 😂

lexilaracroft
autor
1. apr 2017

@trevis12 no u nas sa voda minie ako prva a ked som teraz vyhadzovala veci s tasky tak som ju chcela vzat a zabudla som a bolo treba

selena2
1. apr 2017

Ja mam dve male deti a jednu tašku na kocik.Teraz som kupovala väčšiu...Nosim tam vlhčebe,plienky,vodu,caj,nieco na zahryznutie ako piskoty banan atď.Prebaľovaciu podlozku,krem na zapareniny,mlieko pre mensiu dceru,termosku s teplou vodou,peňaženku,lesk pre seba na pery.Toto nosim napr. k lekárovi ked budem dalej od domu.Vzdy si po príchode vsetko vybalím.Tasku vytrúsim.Keď ideme len na prechádzku tak mám mensiu tasku.

lexilaracroft
autor
1. apr 2017

@selena2 no keby ju ja vylozim a mam zase balit pred odchodom tak to najdolezitejsie zabudnem....vodu

jasminet
1. apr 2017

2 plienky, mokre servitky, podlozka na prebalovanie, prsiplast na kocik, nahradne oblecko ako body, leginy a ponozky, voda pre malu, voda pre mna, krem na ruky pre mna, doklady s penazenkou,mobil, fotak, kluce, zuvacky, pero, nakupna taska, keksiky pre malu, vyziva pre malu, sladkosti pre starsie deti, kopec blockov z obchodov (raz za tyzden dva vyhodim), teraz aj 3 ciapky pre krpatu (na viazanie aj na neviazanie, hrube aj tenke 🙂... synove auticka, vrtulniky a hracky z kinderok co mi tam pohadze a potom sa nestacim cudovat.... pod kocarom aktovka starsej dcery, bundy, mikiny mna aj pre vsetky deti....lebo rano zima poobede horuco. veci do piesku

lexilaracroft
autor
1. apr 2017

@jasminet chvala bohu ze uz nemrzne to som musela aj troje rukavicr ibe pre starsiu lebo ked boli mokre tak revala a tej mensej zase ciapky ta ich straca hadze na zem

leeloominai
1. apr 2017

Ked idem kocikovat okolo domu, nie do mesta, dam vodu rovno do kocika, a vlhcene utierky, kvoli pieskovisku. Nic ine. Ked idem do mesta, do lesa, na vylet, zoberem jedlo podla toho kolko je hodin, a kolko sa planujeme zdrzat (tak, bud olovrant, alebo aj obed zoberem, lyzicku a podbradnik; u nas ziadne piskoty, chrumky, a podobne...), 1-2 plienky, vlhcene utierky, cumel, a antibakterialny gel (pre seba, ked ho prebalim). Podla pocasia niekedy capicu, alebo sveter, deku... vsetko podla toho kam ideme. Nikdy nevlacim vela toho.

autumn11
4. apr 2017

ja mám v taške na kočíku vždy jedny vlhčené obrúsky, 2-3 plienky, bepanthen care a cumlík. Podľa potreby potom dohodím vodu, piškóty,nejaké jedlo a náhradné oblečenie.

maykaaa1122
20. sep 2017

V mojom kočíku sú vždy vlhčené obrúsky, 2-3 bavlnené plienky, bepanthen care a cumlík, v termoske vodu, piškóty, jedlo a samozrejme náhradné oblečenie.