Cybex Talos 2023 verzus Balios

dani_elaa123
29. apr 2023

Ahojte uvažujem nad kúpou športového kočíka Cybex balios alebo Cybex Talos 2023 máte niekto skúsenosť? Nieje ten Talos veľmi veľký?

dzejsik
29. apr 2023

@dani_elaa123 Talos je rozhodne tazsi, tak by som zvazila ako casto ho budes niekde tahat a nakladat (schody, auto…), zavisi aj od terenu po ktorom planujete jazdit, sk prevazne mesto, tak Balios

dani_elaa123
autor
29. apr 2023

@dzejsik áno prevažne Mesto... Len ten balios sa bojím že tam nebude malý dosť priestoru keďže on je dosť pucko 🙈a chýba mi tam aj tá opierka na nožičky...nieje to problém že to tam nieje ?

dzejsik
29. apr 2023

@dani_elaa123 tak ja osobne to lemovanie na nožičkovej časti nemám rada, lebo to prekáža staršiemu dlhšiemu dieťaťu a na Baliose mi je sympatické, že to tam nie je 😁

gabika128
29. apr 2023

@dani_elaa123 mala som talos a super kočík, veľmi som s nim bola spokojná, môžem povedať že sa super ovládal, možno aj lepšie ako ľahší kočík ( team mam peg perego book cross, kt má 10kg). Nakladanie do auta tiež v pohode, XXL strieška je oproti Baliosu ako obrovský stan, kolesá sú terénnejšie a konštrukcia je mohutnejšia, žiadna hrkalka.

dzejsik
29. apr 2023

@dani_elaa123 na Youtube si môžeš pozrieť oba vynovené modely na Trendy Baby CZ (vo februári tuším pridali), ukázali všetky zmeny, aj premerala pani obe časti, dokonca si do nich sadla, lebo Cybex vraj testuje 100kg záťaž

sla_ninka
3. máj 2023

Ja som pred par mesiacmi riesila podobnu dilemu. Pri prvej dcere som mala balios a bol to super kocik. Teraz som si vybrala Talos a ten je tiez super. Konstrukcia je mohutnejsia a tazsia. Mne to vobec neprekaza. Jazdi sa s nim naozaj super. Vsetky nerovnosti a znicene mestske chodniky dava na 1, lesne chodniky tiez. Za mna rozhodli predne kolieska. Tie na Baliose sa znicia po par jazdach a vyzeraju velmi nepekne. Na talose su predne rovnako kvalitne ako zadne. Co mi vadi je strieska, a starom baliose mala silt a k malej sa nedostal ani naznak slnka. Na tejto poobednajsie slnko svieti tak, ze musim otocit sedadlo. Ale to su detaily. Nech sa rozhodnes akokolvek, budes spokojna aj tak aj tak 🙂

veverka86
11. sep 2023

@sla_ninka Dobry den, zvazujem kupu cybex talos s lux, mohla by som sa prosim opytat, kedze byvame na sidlisku na kopci, budeme chodit hore a dole, nie je pri jeho hmotnosti tazky pri tlaceni do kopca? Tiez by som chcela chodit na prechazdky do prirody, zvlada strkove cesty, luku, sneh? 🙂 Na druhej strane, kedze je vacsi, manevruje a chodi sa s nim dobre aj v meste, obrubniky a tak? Dakujem krasne za odpoved 🙂

sla_ninka
21. sep 2023

@veverka86 prepac, ze az teraz. Casto tu nechodim. Za mna je tento kocik super a som spokojna, ze som si ho vybrala. Asi vela zalezi ake tazke dieta tlacis do toho kopca, moja ma 9kg a som s tym uplne ok. Necitim rozdiel, ze by sa tlacil tazsie ako balios. Lesnu a nerovnu cestu zvlada so zaaretovanymi kolieskami super, strk da zabrat asi kazdemu kociku. Sneh som stihla s tymto kocikom len tu zmocenu kasovitu hmotu. Ta isla samozrejme tazsie. Inak to kazdodenne mestske kocikovanie zvlada na vybornu, obrubniky aj nerobnosti dava s prehladom hladko a bez toho, aby si dieta vylomilo zuby. Je tichucky, vobec ho nepocut. Kolieska su po cca 6 mesiacoch intenzivneho pouzivania ako nove (aj predne).Za mna jedine minus je strieska, ale ta sa mi nepacila od zaciatku