Je lepší babyvak alebo šatka pre novorodenca?

adamkofjo
11. okt 2012

do coho je prosim vas vhodnejsie davat tak mesiacne babo , je lepsia satka alebo babyvak???? 😒

lenkaks
11. okt 2012

Ja svojho 2,5mesačného syna nosím od prvého mesiaca v elasticka šatke a ja aj on sme maximálne spokojní 🙂

simca06022011
11. okt 2012

V com ti bude chciet byt 🙂) Ja som si kupila aj satku aj vak nakoniec a ani v jednom nechcela krpana byt

ivuska1680
11. okt 2012

ja mam aj to aj to....ale babyvak som dostala no babysatku som si kup. za 60 eur...
v BA je na to speci obchod pri slovanete...mne to odporucila laktacna poradk.
neviem si tu satku vynachvalit aj na ulici ma zastavilo par ludi a bud ma pochvalili alebo sa opytali kde sa ta satka da kup.
inak ta satka je vhodna do 3 roku alebo do 20 kg.

vonicka
11. okt 2012

babyvak som nemala, ale je lahky na obsluhu, no boli z neho chrbat urcite viac ako zo satky. ja som mala satku,ale zial neelasticku a je dost hruba, sice sme sa v nej nosili nejaky cas a aj sa v nej pekne babo vyspinkalo (niekedy aj 3 hodiny), ale hned ako som mohla, presla som na nosic. ked budem mat druhe babo, kupim si radsej lahku elasticku satku

lilysk
11. okt 2012

@adamkofjo Manduca najlepsie 🙂

adula76
3. nov 2012

najlepsia je jednoznacne satka, pripadne Manduca. Babyvak nie, je to velka zataz na jedno rameno.

zumasi
3. nov 2012

drobec si vyberie 🙂 mne v babyvaku nechcel byt, satku miluje. ked tak este ergonomicky nosic, ale neviem ako je to u novorodencov. satka je v pohode od narodenia 🙂

alenka600
3. nov 2012

@adamkofjo Mam oboje, maju svoje plusy aj minusy.
Satka je pevnejsia, dieta ma v nej vhodnejsiu polohu, vyborne sa nosi. Ale treba ju viazat a dieta je stale v polohe tvarou k Tebe.
Babyvak je lahky a rychly na obsluhu, dieta z neho moze pozerat dookola von. Ale tazsie sa nosi a poloha v nom nie je prave ergonomicka.
Takze satku som vyuzivala hadam od narodenia, na dlhe trasy, je stabilna, nemusela som davat pozor aby dieta nevypadlo. Babyvak som kupila uplne obyckovy za par eur pouzity, nosila som ho v aute a brala som si ho len rychlo na plece ak som isla do obchodu, ci na postu a tak - dcerka rada vykukovala z neho pri nakupoch, mohla v nom aktivnejsie pozorovat ako v satke.
Ale pre tak male babo je satka jednoznacne vhodnejsia z hladiska polohy, tak od 4mesiacov som pouzivala ten babyvak ako som pisala.

slniecko77
3. nov 2012

@alenka600 ahoj
..prosim ta aku pouzivas baby satku? Ja som pouzivala ergo nosic..ale pri dalsom baby by som rada kombinovala, len sa bojim, ze satku nebudem vediet poriadne uvizat.. 😕

alenka600
3. nov 2012

@slniecko77 Vies co? Kupila som si nejaku no name neelasticku za 23 E. Posluzila uplne v pohode a velmi dobre, nelutujem, ze som nekupovala elasticku, aj ked samozrejme ta je lepsia. Viazat som sa ju naucila za pomoci videa a mama na mna pozerala a hovorila co robim zle a co mam robit inac a islo to vazne raz dva a potom uz aj poslepiacky 🙂
Ja si zasa teraz chcem kupit nosic, lebo budem mat rozdiel medzi detmi 12-13mesiacov a neviem, myslim si len, ze budu urcite okamihy, kedy budem musiet utekat za starsou dcerkou a zaroven si nainstalovat mladsieho syna a neviem, ci mi dve ruky budu stacit 🙂

adula76
8. nov 2012

@slniecko77 no name satky vacsinou nie su to prave, na tvojom mieste by som siahla po overenej znacke - Stochenwiege, Hoppediz, ak mas vela penazi 🙂 tak Didymos. Skus si pozriet testovanie mamiciek, mozno ti to pomoze

http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testovanie_...

Satku uviazes, toho sa neboj, mozno to vyzera zlozito, ale nie je. Elasticka satka je skor pre malicke babatka, potom ju nasledne treba vymenit za nosic alebo pevnu satku.

slniecko77
13. nov 2012

@alenka600
@adula76 dakujem dievcata za odpovede 🙂
..inak ceny satiek ma celkom zarazili, na to ze je to ''len kus latky'' 😀 ale ako som napisala pri druhom baby, kotre je zatial len v plane by som chcela skombinovat nosic a baby satku, lebo nosic som pouzivala az od 3. mesiaca, dovtedy som ho nosila na rukach 😵 to sa nestazujem 😉 tak nam to vyhovovalo..sice mame na nosici taky pridavok aj na nosenie novorodenca, ale nejak sa mi to nepozdavalo
..pozriem aj tie konkretne znacky co si mi odporucila Adi
..Alenka myslim, ze aj nosic je fajn, ja som kupovala taky co spravne formuje klbiky babatku (kedze mame v rodine anamnezu s klbikmi) a samozrejme ergonomicky nosic kvoli nasej chrbtici 😉
..este raz DAKUJEM 🙂

matilda2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ducci
25. nov 2012

myslim ze pre male babo je satka lepsie.. my sme mali iba nosic a zacali sme ho pouzivat az v 2,5 mesiaci... mali sme babybjorn a nedam nanho dopustit, mala ho milovala, od 4 mesiacov chodila tvarou dopredu a strasne jej v nom bolo dobre.. teraz ma 20 mmesiacov a uz dost dlho nepouzivame, len niekedy na strihanie nechtov 🙂.. ale fakt prvy rok velmi casti a do takych 15 mesiacov sme to prilezitoste pouzivali.