Je lepšia zavinovačka do autosedačky či letný fusák?

marikaj
7. mar 2010

Ahojte, mamičky,
rada by som Vás požiadala o radu: Začiatkom apríla sa nám má narodiť baby a ja sa neviem rozhodnúť, čo kúpiť pre toto ročné obdobie: prechodnú zavinovačku do autosedačky, alebo letný/prechodný fusak (oboje Emitex). Určite už nechcem kupovať zimnú verziu, myslím, že stačí, ak malého pod prechodnú verziu viac naobliekam.
Fusak sa mi zdá byť praktickejší, keďže má odzipsovateľný spodný diel, ktorý mi predlží využitie fusaku o 1 rok + dá sa využiť aj ako podložka a prikrívka do kočíka. Na druhej strane zavinovačka stojí o 1/2 menej a o trochu viac mi vyhovujú aj ponúkané farby.

Čo myslíte, oplatí sa mi investovať do takéhoto fusaku? Máte niekto skúsenosti?

z.u.z.k.a.
8. mar 2010

ahoj, ja som riesila nieco podobne. babo mame mat v maji,ale aj tak som chcela nejaky tenky fusak,alebo zavinovacku do skrupinky. Predsalen su dni,kedy je chladnejsie, fuka, poprcha... a kedze mame 5 bodovu autosedacku,tak toto bol jediny fusak, ktory mi vyhovoval a pekne "sedel " . Tiez sa da komplet odzipsovat a potom sluzi len ako podlozka. Planujem ho vyuzit este na jesen a v zime 🙂

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

marikaj
autor
9. mar 2010
minitrouble
9. mar 2010

marikaj ...my sme mali prve dieta 28.2.2008 a stacilo nam uplne prikryt dekou - ta autosedacka je dost hruba a dietatko vzdy teplejsie oblecies ...podla mna specialne do autosedacky by som kupovala len pre cisto zimne babatko - inak su to uplne zbytocne vyhodene peniaze
jasne ak sa ti to paci a mas peniaze navyse tak si to kup pre dobry pocit - ale fakt tak isto ti posluzi aj deka ;) ..odspodu je ta autosedacka podla mna dostatocne tepla
druhu dceru mam 31.12. a pre tu sme pouzivali fusak lodger bunker ale to len pri teplotach pod cca 5 stupnov - inak sme ju prikryli len dekou zvrchu

luciaj
9. mar 2010

zuzka, moje skusenosti su take, ze mi aj v zime posluzila do autosedacky len zavinovacka (EMITEX), pretoze malej bolo vo fusaku v aute desne teplo a strasne sa mi od spodu potila. fusak som mala v autosedacke len parkrat, ked sme sa boli kocikovat v autosedacke (ked som isla kocikovat dalej od domu, takze autom a vedela som, ze mi mala zaspi v aute a teda ju nebudem prekladat do vanicky), ale to bolo skutocne vynimocne a hlavne to bolo v zime, nie v aprili - maji, ked to bude aktualne pre teba. ja by som na tvojom mieste kupila len zavinovacku.

z.u.z.k.a.
9. mar 2010

je zavinovacka emitex vhodna aj pre 5 bodove pasy? ten fusak,ktory som kupila je letny, uplne tenky.

luciaj
10. mar 2010

ano, ta zavinovacka je vhodna aj na 5 bodove pasy. aj ja som mala vajicko s 5 bodovymi pasmi.

marikaj
autor
11. mar 2010

lucia, dík za radu. Pri tých 5 bodových pásoch si musela pásy rozoberať, alebo tam šla tá zavinovačka bez problémov vyberať a vkladať?