Je lepšie kúpiť pre prvé dieťa používaný alebo nový kočík?

kat13s
26. apr 2016

Ahojte,

Momentalne som v druhom trimestri a uz sa obzeram po kociku pre svoju ratolest, vedeli by ste mi poradit, ci je lepsie kupit kocik pouzivany, alebo radsej novy? Je v tom nejaky zasadny rozdiel?

Dakujem

ajana1
26. apr 2016

Zalezi iba od vasich moznosti a preferencii. Ak kupite pouzivany mozete najst velmi drahu znacku za dobry peniaz a v principe tomu kociku nic nie je. Len je potom lepsie sa ist pozriet na kocik osobne a spravit si aj kolecko 🙂

inka04
26. apr 2016

Tazko povedat, ja by som uz novy nekupovala, obe deti nechceli byt v kociku. Navyse zavisi, ci chces drahy znackovy kocik alebo uplne obycajny. Nove znackove kociky su strasne drahe, dnes by som uz mozno obzerala malo pouzivany, znackovy, za dobru cenu na bazare. Rozdiel ziadny, pokial kupis od ruky v top stave, nevidim rozdiel. Rozdiel je iba v hlave "mam novy/pouzivany". Ale ak pouzivany, kupa iba osobne 😉

sardinka335
26. apr 2016

Podla mna zavisí aj od toho ake maš finančne možnosti, či ešte planujete dalšie deti. Aj kočik z druhej ruky moze byt fajn, zavisí na čo natrafíš. My sme si pre prvé dieta kupovali kočík fungl novy - predsa len sme chceli dieťa ,,privitať,,, do noveho, pekneho a nepouzivaneho - ale to bolo vyslovene subjektívne. Potom sme znovu potrebovali kočík pre tretie dieťa, ten prvy sme uz davno nemali a ked sme si pozerali ceny na nete toho kočíka, ktorý sa nam pačil tak sa nam cena za novy zdala celkom dost a ked si poviem, ze to dieta v tom bude tak cca 2 roky a tak sme pozreli či niekto nepredava a takto sme kupili z druhej ruky kočík, ze by nikto nepovadal, ze je uz po jednom dietati pouzivany, v perfektnom stave bol, všetko sa dalo vyprat a trojkombinácia s prislušenstvom. A ušetrili sme 500 eur. Takze rozdiel je hlavne v cene, všetko ostatne je uz skor subjektivne ako to ty vnimaš, niekomu to vadi mat niečo po niekom.

henikav
26. apr 2016

Podla financii a podla toho ako budes kocik pouzivat, ci budes mamicka, ktora denne kocikuje, alebo vacsinou autom a kocik vytiahnes len raz za cas. Ak zalezi na cene, tak je lepsie kupit kvalitny drahy kocik spod ruky ako novy lacny, tazky a zle skladatelny. Taktiez prihliadaj na to kde budes kocikovat ci v meste, ci po cestach necestach, ci ho musis vlacit po schodoch, alebo ho vies lahko zaparkovat hned pri vchode do domu, ci ho budes casto nakladat a vykladat z auta. Dalej nevidim vyhodu kupovat trojkombinaciu, lebo tie sportaky su velke a tazke, lepsie dobry velky hlboky kocik a potom neskor lahky a dobre skladatelny sportak.

mimla
26. apr 2016

Nový bude po krátkej chvíli vyzerať ako ten používaný. Odpadá problém s hrkotaním koliesok, pretože na jazdenke to veľmi ľahko zistíš, kým nový kočík sa môže rozhrkať až po pár prechádzkach a teraz dokazuj, reklamuj. Pri prvom dieťati (a často ani pri druhom a treťom..) nevieš odhadnúť spôsob života, trasy, potreby dieťaťa. Takže sa môže stať, že kúpite kočík, ktorý vám nebude vyhovovať a aj tak budete zháňať iný. Zistíte, že potrebujete napríklad preklápaciu rúčku, alebo širšiu striešku. Dieťa bude slížik a bude sa v šporťáku strácať (ako môj starší), prípadne bude tučko a nepomestí sa do vaničky už v 4 mesiacoch (ako môj mladší). Ja by som išla do jazdenky z finančných dôvodov. Nič im nie je, poťahy už nesmrdia tou chemikáliou, ktorou farbia a impregnujú poťahy, vieš či nehrká a niekedy k tomu dostaneš aj celé príslušenstvo, ktoré by si si inak musela dokúpiť,

bonaqa2013
26. apr 2016

Za mňa nový. Keby som vedela koľko budem mať detí, tak si kúpim najdrahší aký nájdem ....len nový.

terezka1947
26. apr 2016

ja za seba=kedze sme chceli mat uz kociar aj pre potencialne druhe dieta,kupovala som novy...a je uz opat vyuzity 😉 kupovali sme trojkombinaciu
ale tazko povedat...napr.keby som mala moznost kupit od niekoho znameho pouzivany kociar,v dobrom stave,mozno by som to zvazila
moj kociar je aj po druho dietati uplne pokojne predajny....a v super stave,niekto zase zrontosi kociar aj keby ho mal iba v nakupnom centre stale...je to na tebe
ale nie je to ponuka,ja kociar este potrebujem

eliska1309
26. apr 2016

Poviem ti ak mas svokru ako ja tak je lepsie kupit novy bez jej vedomia. Mne 3 x zohnala pouzivany bezomna. Prvy mal zlomene koleso, druhy zabacal dolava a treti vyzeral ako po piatich detoch. Tera som jej v sllovene zakazala na kocik co i len pomysiet a pre druhy aom kupila nocy ktory mozem potom v pohode predat.

susu29
26. apr 2016

Zasadne je, kto ho pouzival 😀 poznam maminy, co kociky dokazali doslova znicit za par mesiacov a zasa take, co aj po dvoch detoch je kocik ako novy. Univerzalna rada neexistuje, ale podla mna, ak chces kocik drahsi, oplati sa asi viac kupit sice pouzivany, ale v dobrom stave a su znacky, ktore su jednoducho spolahlivejsie ako ine.

poohie
26. apr 2016

ked vyberies kvalitny, staci ti pouzivany a vyuzije sa dlhsie. my mame Quinny speedi, vozi sa v nom uz stvrte dieta a nic mu nie je, mozno dakde oskrete... pri tretom dietati sme menili plaste na kolesa, proste uz dosluzili, to ale na kazdom kociku. my teda kocik pouzivame vela. v inych kocikoch sa vobec nevyznam, to bol len priklad. ja som skor za to kupit kvalitnejsie veci a pouzivane ako lacnejsie a nove. takisto s autom, topankami pre deti...
najskor si asi skus pozistovat, ktore znacky a typy kocikov sa ti pozdavaju (aj vzhladom k tomu, v akom terene a ako casto ho chces pouzivat) - najdes tu takych diskusii urcite habadej - a potom sa rozhodni podla ich ceny, ci novy alebo pouzivany. ale pouzivany samozrejme ist pozriet osobne. dobre referencie su zaklad.
prajem ti krasny cas tehotenstva a rychly a stastlivy porod! 😉

girlnextdoor
26. apr 2016

My sme kupovali nový - trojkombináciu. Avšak ak by som sa vrátila v čase späť, urobila by som toto - kúpila z druhej ruky hlboký kočík, v ktorom dieťa bude (záleží od veľkosti vaničky a veľkosti bábätka) pár mesiacov - cca pol roka, čo je naozaj krátka doba... Dokonca mám kamošky čo mali deti vo vaničkách 4-5 mesiacov, lebo sa tam nezmestili...
A až potom by som šla do nového drahého kvalitného kočíka, ktorý by spĺňal všetky parametre pre pohodlný kočík nielen pre mamičku ale predovšetkým pre dieťa. Nakoľko práve tento bude najviac vyťažený a to podstatne dlhšie.
Samozrejme, že aj drahé kvalitné kočíky majú trojkombinácie, ale stále ťa to vyjde podstatne drahšie ako moja vyššie spomenutá rada... Napr také Brio go - ako 3 kombináciu ho kúpiš za cca 1000 €, ale šporťák nájdeš už iba za polovicu... Za hlboký z druhej ruky dáš cca 100€ a máš ušetrených 400€... 😉 (Ceny viem ako boli keď sme kupovali my, možno išli trošku dolu...)

kukakaj
26. apr 2016

Ja keby som teraz cakala prve dieta tak kupim vanicku z druhej ruky a potom investovala do noveho kvalitneho sportoveho kocika. Novu trojkombinaciu by som uz urcite nekupovala.

zuzanaete
26. apr 2016

Je to velmi individualne a zalezi od vasich preferencii. My uprednostnujeme pouzivane kvalitne veci (okrem topanok, tie jedine nove). Mnohe pouzivane vyzeraju takmer ako nove. Pre mna je kociar uzitkova vec na urcite obdobie. Radsej kupim za menej pouzivany a pripadny skrabanec ma netrapi, ako kupit novy a starat sa on, aby som ho potom este predala. A pouzivany je uz vyprany a vyvetrany od chemikalii. 🙂

sissy27
26. apr 2016

Dieťaťu je to celkom určite jedno 😉 kľudne pozri inzeráty, ja som kúpila za super cenu používaný - presne 1x sa s ním boli prejsť okolo domu 🙂 čiže prakticky nový a o polovicu lacnejšie ako v obchode, dali mi k tomu aj blok a záručný list.

cmulinko
26. apr 2016

ci uz novy alebo pouzivany...mnohe mamicky vystriedali x kocikov a maju album plny fotiek zo zbierky,kym ako tak dospeli k zaveru,ze im jeden kocik aj tak nevyhovuje. Ja sama mam 1 kocik '' terenak '' 1 extra mini v aute na rychle presuny a 1 bezny golfovy kocik momentalne v garazi lebo ten pouziva moj manzel do auta a vsetky tieto kociky som kupovala nove pre moje stvrte dieta 😀 takze nech uz kupis cokolvek tak si myslim,ze to nebude tvoj prvy a jediny kocik....casom zistis co potrebujes a co ocakavas od kocika a dovtedy mozno ich par vystriedas.

spoony
26. apr 2016

My sme pre obe deti kupovali používané kočíky a boli sme s nimi spokojní. Pri synovi my muž povedal že ešte že tak lebo on v kočíku nechcel byť vôbec a bol v babyvaku a v nosič a kočík sme predali keď mal rok. Dcére sme najprv kúpili používaný hlboký a v roku používaný športový. A so všetkými sme boli spokojní.

radlinka
26. apr 2016

My sme mali novu trojkombinaciu Quinny buzz, stalo to zato a ostala nam sportova verzia pre druhe dieta, lebo muz vanicku predal na Ebay, ze naco nam to bude, vyjde novy dizajn zase. Tak nakoniec sme kupovali dalsiu vanicku aj so 2nd hand kocikom z Ebay a poskladala som si novy kocik. Kedze tieto drahsie kociky su kvalitne, stale pouzivame aj nadalej. Druha sportova verzia mi zostala na cestovanie, nemusim rano nic nakladat a vykladat, kedze denne soferujem a potrebujem sa dostat z miesta A do miesta B. Takze niekedy je super mat nieco pri dome v zahrade a nieco hodene v aute pre pripad ze musime hned vyrazit 🙂 Zhodnodte si to podla financii, co vam vyhovuje, chodte poskusat do detskych obchodikov, pytajte sa, informujte. Nech je to vhodne, lahke, skladatelne do kazdeho auta a nech vam to hlavne vyhovuje 🙂 My sme sa pri kupe rozhodli az v obchode, mala som vybrate aj odskusane nieco ine a nakoniec vypadol Quinny uplne nahodne a pritom som ho tak strasne nechcela a dneska sa vozi uz dalsie dieta 😀

s_mt
26. apr 2016

Ak planujete viac deti,urcite by som kupila novy.. Je pravda,ze vanicka a vajicko sa vyuziju max.9 mesiacov a najviac sa pouziva sportovy. Kocik kupovany z bazara je urcite lacnejsi,ale teraz vyrabaju vsetky vyrobky tak,ze to vydrzi len par rokov a kupovat po niekom je riziko,na pohlad moze byt ok a za par mesiacov sa pokazit. A kolesa sa opotrebovavaju na kazdom kociku,ja som napriklad po prvom dietati menila vsetky kolesa a stali skoro 100 eur. Ak niekto predava v bazari skoro novy kocik,moze to byt dobra kupa,ale znaci to aj to,ze nieco na nom zene nesedelo.. ;) Vsetko zavisi od financiiiii

katulienkax
26. apr 2016

Ja som kupovala teutonia starú používanú a nebanujem. Nato ako sa s ňou dane narába v akom teréne jazdi ako sa s nim hádže a ake tažké nákupy v nej vláčim tak klobúk dole po štyroch deťoch stále drzí pokope. Áno kolieska su trochu vydrate ale len kvôli výzoru nebudem meniť nové. 2 deti v ňom vozil kolega a dve ja. A stále drzí. Ale najlepsie kupit starý od známeho o ktorom vies ako s nim zaobchádzali a tiez urcite nekupovať starý kočík poľskej kvality ale len tie co povodne boli tie lepsie. Mne nestalo dat zato 1000 EUR jas som ho vzala za 350 komplet všetko aj s autosedackou.

meusicka
26. apr 2016

dobry, tak ja som pri prvom dietatku ani velmi neuvazovala, ale som rovno kupila kociarik novy. pocitala som s tym, ze sa mi zide aj pri dalsom. pri dalsom tehu som uz bola mudrejsia. prvy som musela predat, kedze namiesto druheho dietatka prisli dvojicky a tak som kociarik predala. a to dost pod cenu zial 😒
dvojickam som uz kupovala kociar pouzivany, a nebanujem. takze podla mna, pokial najdete na bazariku nejaky pekny zachovaly tak niet co riesit.
potom som uz pre dvojky kupovala aj sedacky do auta pouzivane, tiez po dvojickach.
takze pokial chcete usetrit tak kupovat pouzity kociar, niektore su naozaj pekne, zachovale.

lulilla
26. apr 2016

Ja mam prve dieta a znackovy kocik (trojkombinaciu) sme kupili pouzivany vo vybornom stave, novy by ma vysiel 1200 E a takto ho mam za 450E, ...jasne ze ten pocit ze malemu davas novucke vonavucke je velmi lakavy ale nakolko bol kocik len po 1 babatku, bola som ho osobne kuknut a skutocne mu nic nechyba.. tie usetrene peniazky vies investovat aj lepsie 🙂

andromeda_ja
26. apr 2016

V zásade je to jedno. Skôr ide o pocit, ci chceš pre svoje dieťatko niečo nové a rovnako, koľko detí planujete. V prípade používaného, by som ale hľadala model, kde sa da celý poťah prať.

dahra
26. apr 2016

Ja som v 2010 kupovala už vtedy stary Roan Hugo (dvojkombinacia, neviem z akeho roku Páně) už po 2 detoch, ale mal veľkú vaničku, a keďže som mala julove dieta a zima ho čakala až o pol roka, tak som chcela, aby sa ta zmestil. A fakt sa zmestil. Mysleli sme si, že budeme mať len jedno dieťa, pretože doktori nám nedávali veľkú šancu. Tak sme nechceli investovať do noveho kvoli 2-3 rokom. Mal velke nafukovacie kolesa, vozila som maleho aj v kopach snehu v meste, aj v zahrade u nasich, zvladol cesty-necesty. S hlbokym kočíkom som bola max. spokojná, ale ako šporťák bol už privelky na sirku pre dieťa. Sme kupovali golfac, ale to malo zasa ine muchy. Potom sa nám zadarilo druhé a tretie dieťa...hm, doteraz ten kočík mám, (smejem sa, že už len ja a bezďáci, čo v ňom vozia zelezný srot a papier 😀) Pár mesiacov sme presťahovaní a tentokrát musím s kočíkom "zhopkať" od/k výtahu pol poschodia, tak je tomu asi týzden, čo nám asi nenavratne odišlo koleso, vydrate a nedrzí, cestou sklzava dole. Tak doslúžil. Akurat, keď malej už mozem kupit dalsi. Myslím, že neľutujem, že som ho mala a opäť by som doň šla, aj keď vizuálne bol ako starožitná rároha.
Čo by som ale spravila je: určite nekupovať dvoj/trojkombinaciu, vaničky su prilis male a zasa sportak vacsinou kazdy meni za golfac, alebo prvoplanovo sportovy. Kupila by som hlboky moderny pekny z druhej ruky, je to len na par mesiacov a potom podla moznosti nejaky sportovy (aj novy), ale ja som vzdy za second-hand veci, lebo na nove sa upnem a potom hysačim pri kazdom skrabanci. Pri sekacovych veciach je mi suma-fuk, či sa niečo natrhne, zoderie a pod.

papricka33
26. apr 2016

To je ako s autom. Uz na druhy den po kupe jeho cena klesa 🙂 Takze na prvy rok (Vanicka +sportak ) z druhej ruky, kedze po malom babe nebude a z tak zniceny. Potom pre vacsie (lahky sportak, golfky... ) by som kupila nove. To uz sa pouziva pri vacsich detoch, su viac opotrebovane... a bude sa pouzivat este dlho

taya4
26. apr 2016

Tak toto som nejak neriesila, muz kupil cez inzerat pouzivany kocik. Na urcitych miestach to na nom aj vidiet, ale mne to nevadi a malemu uz toboz. Je to len na osobnej preferencii, ci chces mat novy kociarik alebo staci aj starsi.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
26. apr 2016

Zalezi od toho,ako ste nastaveni vy. Ak vam neprekaza kupa z druhej ruky,preco nie? Ale tiez by som volila moznost vidiet kocik z druhej ruky na zivo.

Ja som kupovala novy - trojkombinaciu. Nelutujem,lebo to bol sportiak a hlboky v jednom,takze som ho pouzivala dost dlho a pri oboch detoch..kebyze je tretie,aj to by sa v nom vyvozilo...Pouzivala som.ho dost dlho. A kebyze viem to,ako to bude,pouzivala by som ho este dlhsie. Mal dlhu vanicku,dal sa dat do uplneho sedu i lahu,mal remence,pouzitelny v akomkolvek terene,mal velky nakupny kosik,co som potrebovala a krasne peroval.

christina_petrikova
26. apr 2016

V mojom prípade to je tak že ja určite chcem nový kočík pre našho drobca. Viem že by som možno za lepšie peniaze kúpila už používaný ale proste chcem aby náš mal všetko nové. Je to náš prvorodený tak mu doprajeme, potom ostatný budú dediť 🙂

saurian
26. apr 2016

aj pouzivany kocik ak je v dobrom stave tak ti urobi tu istu sluzbu ako novy 🙂
skor ide o inu stranku... ak sa kocik pre teba spaja s niecim dolezitym, neviem to asi presne napisat, ale dietatko sa ti narodi 1krat, 2krat za zivot a je pre teba dolezite, uzivas si to ze vyberas kocik, vyberies si presne taky aky sa ti paci pre to svoje dietatko a len pre neho... takze je to individualne - napriek tomu ze starsi kocik ti moze posluzit rovnako, ak CHCES novy kocik "pocitovo", tak chod do noveho.
my sme odvozili obe deti na kociku po neterke a po nasich este jej brasko ho mal, a vsetko ok.

qwertxy
26. apr 2016

Kupovať ešte raz tak vaničku z druhej ruky a potom nový kvalitný športový kočík... Okrem toho autosedacku do auta od narodenia a vajíčko využívať len v nutných prípadoch pri prenose zvladnutelnom rukami, cize ku kociaru by ani nemusel sedieť