Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

kiakocikovsvet
7. nov 2012

@lenka_21 autosedačka má vnútornú výplň

bubinovci
7. nov 2012

@lenka_21 tá novorodenecká vložka sa používa pre malé detičky, potom ju jednoducho vyberieš. neviem aké rukávniky robí p. Monika, ja mám emitex a ten mi sedí

bubinovci
7. nov 2012

@teddylu aj mňa to znervózňuje to drncanie tých čudlíkov, keď vymyslíte nejaké tesnenie tak si budem prosiť návod 😀 predné kolieska aj ja počujem ale iba vtedy keď idem cez rozbitý chodník. my sme boli na servise v predajni kde sme kočík kupovali, tam nám ho dobre predavač namazal a ide pekne 🙂

teddylu
8. nov 2012

@sevzuz No drnčí mi to hlavně na zámkové dlažbě a nerovném povrchu chodníku. Když je hladký chodník,tak není slyšet ani ťuk 🙂 🙂 🙂 ! Nejlépe se mi ovšem jezdí v obchoďáku 😀 ,tak ale teď moc často nejezdím a raději jsem s malou na čerstvém vzduchu 😉 .

teddylu
8. nov 2012

@bubinovci Určitě napíšu,když se to povede utěsnit 🙂 ! Já jsem to ze začátku vůbec neslyšela,tak jestli se to vykloktalo tím věčným skládáním 😲 ? Možná bychom mohli dát taky kočárek do servisu,ale jezdíme teprve 3 měsíce,tak to ještě chvilku počká. Už se ale spíš těším na sporťák. Mám už i doma látku na vložku,deku,madlo,tak to musím poslat paní Monice,jak si tu od ní všichni nechávají šít doplňky. Mám černý kočárek na bílé a k tomu tuhle látku.

bubinovci
8. nov 2012

@teddylu na začiatku to ani u nás nebolo počuť, predsa sa to používaním troška rozhrká. aj ja som si u Moniky nechala šiť, len u nás je to ťažšie s výberom, my máme takú tyrkysovú modrú na bielej konštrukcii

misullka20
8. nov 2012

Ahojky holky, plánujeme poříď brio go, láska na první pohled 🙂 zatím jsme slyšela samou chválu, tak se ptám i Vás... jak se s ním jezdí v zimě ? A zvládá nějaký teren ? Díky moc 🙂

zvalka
8. nov 2012

@mirkap84 takyto sportak mam aj ja. objednavate si u p. moniky nieco? aku latku ste vybrali? ja stale neviem 😅 😅 ale rozmyslam taku namornicku pasikavu s kotvou cervenou 🙂 🙂

mirkap84
8. nov 2012

@zvalka ...kuk stranu 121 😉 , mam ruzovu striesku a k nej madlo, dve podlozky (z kazdej strany iny motiv) a k nim dve madielka, mam ochranu na rucku... 🙂 Tento rok uz nejdem nic riesit, ale buduci rok by som vyskusala tyrkys striesku aj s madielkom a k nej nejaku fajnotku podlozku - uz mam vyhliadnutu, ale nemaju skladom, Monika slubila, ze sa mi v pripade naskladnenia hned ozve tak sa tesim, s nou je perfektna komunikacia 😵
Mate chlapceka alebo dievcatko?

mirkap84
8. nov 2012

K tym "hrkajucim" gulickam na rucke...pocula som ich ked som par metrov prechadzala po malych dlazobnych kockach (macacie hlavy) v centre mesta a teda mne to nejako na nervy neslo 😕 , skor som sa na tom zabavala ze aha, Brio ma nejaku "chybu" 😀 ...predne kolieska (predpokladam ze loziska) pocut iba v terene ale tiez mi to nerobi problem 🙂 ...prechadzka s Briom po beznom terene je maximalne tichucka a extra lahka, ale to majitelky Bria vieme 🙂

mirkap84
8. nov 2012

@misullka20 ...mam ho otestovany iba na centimetrovom snehu par tyzdnov dozadu 😅 , ale ak si prelistujete diskusku, snehom prejde uplne v pohode 😎 , lahsi teren zvlada bez problemov, tazsi (ten praktizujem ja - rozbite tehly, kamene a jamy - staviame) zvladne tiez, ked je zle, ide na zadne nech si ho nedonicim 😅 ...uzasne pruzi, mala je tam ako v bavlnke ci idem po ceste alebo terene 🙂

zvalka
8. nov 2012

@mirkap84 dakujem, krasnucke to mate. no ale teda ja mam chlapceka 😵 takze ruzova to asi nebude 🙂 aj ked ruzove tricko uz jedno kupene ma 😵

sevzuz
8. nov 2012

@mirkap84
@teddylu
@bubinovci teda baby dnes som si na tie "chyby" s hrkajucimi kolieskami a polohovacimi gulickami na rucke davala specialne pozor a to po cete pre maleho do skolky (25minut) a zo skolky (85 minut 😀) a teda teren vselijaky okrem staveniska, rovna cesticka aj prejazd cez hrbolatu cestu myslim taku ze popraskany asfalt a hrbolatu taku len betonovu s kamienkami. a ja som podobne problemy nenzaznamenala fakt jedine ked idem u nas po namesti po macacich hlavach tak trochu hrkaju tie cudliky polohovacie ale predne kolieska nehrkaju kedze kocik je odpruzeny tak sa to pekne "vyrovnava".
Podla mna roblem bude v tom ze na ten kocik prilis tlacite, viem znie to divne ale ked kocikuje moja mama tak som si vsimla ze drzi rucku velmi pevne aby jej nahodou nevyklzla 😝 a vtedy ide kocik tvrdo ale akonahle trochu uvolnite uchop a kocik vyslovene len suniete zlahka tak budete prekvapene ako sa vam zmeni jazda. Mne uz asi nikto neuvari ze nerobim reklamu tomuto kociku, sakra aj zadormo mi ho mahli dat 😀 😀 😀

mirkap84
8. nov 2012

@sevzuz 😀 😀 😀 tak to si ako ja, kde idem tam vychvalujem a vsak si aj zasluzi 😎 😅 ...tie gulicky pocujem na macacich hlavach presne ako ty, inde som nezaznamenala 😕 a kolieska trosku pocujem, resp. to lozisko ked som na nasej stavbe, ale tam je fakt sakra bordel 😀 ...ked idem napr. po trave, kolieska nepocujem a gulicky tiez nie 😎

bubinovci
8. nov 2012

@sevzuz mne tie predné kolieska vŕzgali, ale už sú dobre premazané a je to ok 🙂 tie čudlíky hrkocú len na nerovnom teréne ( rozbité chodníky a pod,), aj v predajni mi povedali že to je normálne. ja som s Briom nadmieru spokojná, ani za nič by som ho nemenila, to už je detail že hrkocú čudlíky, ale takéto maličkosti by sa našli na každom kočíku. Ja stále tvrdím že kočíky by mali navrhovať mamičky 😀

sevzuz
8. nov 2012

@mirkap84
@bubinovci no tak tie predne kolieska mne z casu na cas vrzgaju alebo tam pocuem taky pukaci zvukci co ale to je ked sa nejaka necistota dostane do kolieska alebo to toho aretovacieho prstenca vtedy vyberiem utriem zo suchym servitkom a nastriekam teflonovym sprejom🙂

mirkap84
8. nov 2012

@zvalka ...keby som mala chlapceka, pacilo by sa mi toto...
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=4907... (opicky z jednej strany a tyrkys z druhej)
...urcite by som odporucila dat aspon na jednu stranu nieco pestrejsie, ja mam dve podlozky, jedna je jemnejsia a na druhej je kaori vzor (ako je na foto tu na diskuske) a to je pre mna uplna srdcovka, uzasny vzor prave preto, ze je taky "plny" 😵

mirkap84
8. nov 2012

@sevzuz ...ako casto striekavas?

bubinovci
8. nov 2012

@sevzuz aj ja som minule vyčistila a nastriekala, ale stále som to počula, tak sme zbehli do predajne a tam nám to namazal vazelínou, odvtedy super, tak teraz mm donesie z roboty vazelínu čo je na ložiská a budeme mazať tým 🙂

zvalka
8. nov 2012

@mirkap84 tie opicky by celkom sli, lebo mam tiez bielu konstrukciu..no musim do jari vymysliet nieco 🙂
ja ho mam momentalne doplnene emitexom - fusak, taska, aj narucnik - alebo ako to nazvat 😀

sevzuz
8. nov 2012

@mirkap84 ta opickova je krasna ja som chcela cez leto objednavat dve podlozky ale nemala nejake latky tak som nakoniec poprosila svokrusu usila mi krasne podlozky z latky co som kupila v obchode tiez z jednej strany jednofarebne a z druhej viacfarebne, ta pruzkova je v skutocnosti krasna, jasne ze monika sije prpracovaniejsie, ale postacilo mi aj toto.
inak ja som si dala sit bielu striesku a biely fusak a modru striesku a modry fusak, uz som to aj mala doma len mam zas nejaku velku striesku a nesedela mi ta usita strieska tak buduci tyzden by mali prist znovu veci uz sa tesim, potom hodim fotky🙂

inak mazem v lete menej casto tak raz za 6 tyzdnov ale teraz je horsie obdobie to drzim kocik v cistote aj kazde dva tyzdne cistim a mazem lebo nemam rada spinavy kocik, vlhcenou to pretriem snad aj kazdy tyzden, ja som uchyl ale kocik mavam na balkone takze ho nosim cez byt denodenne a nechcem si tu spinit🙂

@bubinovci vazelnu nepouzivam fakt pouzivam len ten teflonovy sprej z cyklo predajne je to lepsie ako napriklad WD40 alebo silikonovy🙂

teddylu
8. nov 2012

@sevzuz Tak já to snad natočím 😀 😀 😀 ! Né vážně mi ty přední hrozně drnčí a né jen na zámkovce(kočičí hlavy)! Přítel mi ale tvrdí,že je tam veliká vůle a proto to rachtá. Taky tam zkoušel dát nějaké těsnění,ale nešlo to. Promazané to mám,ale kolečka prostě rachtají pořád. Já jsem to tu ale četla,bylo to někde na začátku,ale hodně to tu holky řešily. Tohle jediné mi na kočárku vadí ☹!

sevzuz
8. nov 2012

@zvalka tie opicky by boli pre teba uuuplne ako stvorene budes to mat krasne🙂

mirkap84
8. nov 2012

@zvalka ...krasne 😵 a chcela by si aj striesku? Kukni sem...
http://www.fler.cz/zbozi?ucat=134737

...suhlasim so @sevzuz , k tej bezovej emitex vybave parada!

zvalka
8. nov 2012

@sevzuz toto je hlboka vanicka, ale sportak mam presne ten ako mirka - navy....

memek
8. nov 2012

Ahojte uz tu bola taka otazka ale starsieho data, tak sa pytam aky je rozdiel v modeloch 2011 a 2012? okrme toho ze vo farbach a v kvalite potahov je tam rozdiel v nejakej technickej casti? napriklad,ze sa da nieco viac /menej sklopit? nemaju vase deti problem s tym,ze ked su v sportovej casti ze sa neda dat celkom do roviny? vyzdvihli by ste velmi strucne maximalne plus a maximalne minus tohto kocika? a posledna otazka kupovali ste cez internet ci v predajni alebo od ruky? DAKUJEM za vsetky vase odpovede a reakcie. 😉

sevzuz
8. nov 2012

@teddylu ty ale fakt to natoc mas ich dobre nasadene prave na preve a lave na lave? tesnenie sa tam neda dat lebo to by sa ti potom netocily kolieska, vola je tam vlastne len kvoli tomu cudliku co drzi koliesko na svojom mieste tu volu sposobuje velkost tej dierky cez ktoru ide ten cudlik ☹

mirkap84
8. nov 2012

@zvalka ...k navy farbe bude bezova este lepsejsia 😎

bubinovci
8. nov 2012

@teddylu keď nič nepomáha, tak skúste reklamovať, môže sa stať že je vadný kus 😖 kočík máte krátko takže by nemal tak hrkať 😒

zvalka
8. nov 2012

@mirkap84 iba tu podlozku asi...a na madlo..ale tie opicky su mile, no mam nad cim do jari rozmyslat 😀