Brio go verzus Bugaboo chameleon

leporeloo
31. jan 2013

Ahojte mamicky, chcem sa poradit, co si myslite ktory z tychto kocikov je vhodnejsi, lepsi... skratka s ktorym mate lepsie skusenosti...
rada by som bola ak by svoje skusenosti napisali mamicky ktore mali oba tieto kociky... kocik by som rada uzivala aj v miernom terene, som z ba (takze horsky park zelezna a podobne) a chcem aby zvladal aj sneh . troska sa bojim malych prednych koliesok u bria, preto som asi zatial skor naklonena bugaboo ale viac sa mi paci brio... dakujem za vsetky info a skusenosti 😉

ustrachana
31. jan 2013

mala som oba a Bugaboo je 1+ ( ak mam porovnat tieto dva) takze ja medzi tymito odporucam urcite bgb

pallacinka
31. jan 2013

Kolieska urcite nie su problem, Brio ich nema male a od 2013 sa daju dokupit aj velke rovnako ako na BGB. Pre mna je hlavny rozdiel medzi tymito dvoma vyska, hlavne, co sa tyka vanicky. Ak ste vyssi, chodte radsej do Bria- ak nie, tak potom treba hladat dalsie kriteria 🙂

miskalevica
1. feb 2013

@pallacinka a nevies prosim ta, ci tie velke predne kolieska budu sediet aj na Brio z 2012/2011? Alebo su len na podvozky z 2013? Lebo by sa nam zisli na tieto slovenske tankodromove chodniky, prip. v zime 😉

pallacinka
1. feb 2013

@miskalevica Ahoj, ja myslim, ze su az od 2013, aspon vsade na nete som to tak citala, mozno priamo v obchode by ti vedeli lepsie povedat. My mame starsi model a v pohode s tymi malymi kolieskami vsade prejdeme, aj po snehu 🙂

pewe
14. feb 2013

ahoj, ja som mala Brio Go, kamoska Bugaboo Chameleon. Mam odskusane obidva, ale som presvedcena ze Brio Go je lepsia volba. Strucne porovnanie:
-Kompaktnost - Bugaboo je kompaktnejsi, napriklad v obchode, Brio je zase kompaktnejsi v zlozenom stave.
-Skladanie - Brio je uzasne lahke zlozit (s upevnenou sedacou castou, kosik netreba vyprazdnit), Bugaboo viac komplikovane.
-Vanicka - Brio mam vyssie polozenu vanicku, lepsi vyhlad na dieta, Bugaboo vanicka je prilis nizko polozena, ale je vacsia oproti Brio.
-Strieska sportova cast - Strieska je lepsia na Bugaboo, je pevnejsia, ale Brio mam zase vetracie okienko ktore na Bugaboo chyba.
- Kolesa - Brio ma kolesa zo specialneho materialu, ktore sa nikdy nezoderu a neprepichnu, tlmia vsetky nerovnosti a tak zabezpecuju pohodlie diatatka.
- Tlmenie - Toto je porovnatelne dobre u oboch, patent ktory pouziva Brio je vsak vyborny oproti "strunkam" na prednych kolieskach u Bugaboo
- Priestrannost - Bugaboo je priestarnejsi, vanicka i sportova cast. Brio sportova cast je vsak dostatocne vysoka i pre starsie dieta (3-4 roky)
- Sportova cast - Bugaboo nema samostatne polohovatelnu chrbtovu cast, zmena polohy moze byt tazsie nastavitelna pri tazsom dietati a tiez s vekom kocika sa horsie prepina do zelanej polohy. Brio ma samostatne polohovatelnu chrbtovu cast lahulinko nastavitelnu do akejkolvek polohy. Skoda len, ze ani jeden nema chrbtovu cast polohovatelnu do uplneho lahu.
- Kosik - ziadny iny kocik nema taky vyborny kosik ako Brio Go. Je priestarnny, lahko dostupny z kazdej strany a lahko sa da vycistit. Bugaboo kosik je tiez priestranny, avsak nie tak lahko pristupny.
- Rucka - Brio ma gumennu rucku, nezoderie sa a je lahunko nastavitelna. Pre pohodlie moze byt nastavena do roznych poloh, trosku vsak moze zavadzat v stesnenych priestoroch (tu sa vsak da upravit do polohy, kde ""nezavadzia"). Bugaboo rucka je teleskopicka, s vekom kocika vsak straca jednoduchost polohovania. Tlacia sa oba skvelo na roznych povrchoch, ergonomicka rucka na Briu vsak umoznuje omnoho pohodlnejsie ovladanie kocika.
- Click system na Briu umoznuje jednoduche upevnenie vanicky i autosedacky. Nie soom si vsak ista aku autosedacku pouziva Bugaboo.

U mna vyhrava Brio Go, svojim jednoduchym skladanim (i s upevnenou sedackou), lahko sa zmesti do kufra auta, ma uzasne tlmenie a pohodlnu rucku. Dietatko sa citi v kociku pohodlne a chrbtova cast sportovej casti sa da samostatne jednoducho polohovat pre zvysenie komfortu.
Bugaboo Chameleon je popularne vsade vo svete, vdaka svojmu lahkemu ovladaniu a priestrannej vanicke i sporotvej casti.

Dufam, ze som trosku pomohla a daj vediet pre ktory ste sa rozhodli 🙂

swarovski
14. feb 2013

My máme bgb, kamarátka si vybrala brio a teda mne prišiel brio nespratnejsi ( máme malý byt a ja mám aj malé auto). My sme vyberali hlavne ergonomiu. Kolesá sú "neznicitelne" aj u bgb, sú plnené gelom a defekt nehrozí. Samozrejme, kazdy si pochváli to svoje 🙂

leporeloo
autor
19. feb 2013

@pewe woow vdaka fantasticka reakcia, vdaka za namahu ozaj 🙂

sonicka27
19. feb 2013

Aj ja som mala obidva kočíky a určite všetkými desiatimi odporúčam Brio. Samozrejme aj bgb nebol zlý a má určité vyhody, no ak by som si mala opäť kúpiť jeden z nich tak Brio.

leishmania
19. feb 2013

mala som oba a oba su skvele, su lahke, dobre ovladatelne, kvalitne, dobry ulozny priestor

bgb
+ o nieco lepsie sa mi ovladal, ma lepsiu variabilitu co sa farebnosti a doplnkov tyka, rucka mi vac vyhovovala ako t brio
- skladanie z dvoch dielov, nizka vanicka a pri vanicke zly pristup ku kosiku, nehupe 🙂

brio go
+ lahucke skladanie pri sportaku v jendom kuse aj so sportovou castou, hupe, vanicka je vyssie, maksia sportova cast ako bgb, viac chrani pred slnkom, vetrom
- taky tankovitejsi vzhlad, potahy sa tazsie davaju dole na opratie ako bgb

sama neviem ktory by som skor odporucila, ja pri dalsom mam zalusk na bgb buffalo ak budu dobre recenzie, inak by som asi sla do brio

leporeloo
autor
20. feb 2013

@leishmania ten bugaboo buffalo vyzera skvelo, je vyssi , terenne kolieska vdaka za tip myslim ze to bude asi vitaz 😉

zipsy
5. aug 2016

pridam svoj prispevok, aj ked uz to tu nikto necita, ale mozno do buducna niekto bude hladat, tak ako ja 🙂 mala som tuto dilemu, nevedela som sa rozhodnut, viac sa mi pacil bugaboo cameleon dizajnovo, stylovo, proste cool, a britax go (resp. brio go) bol zas praktickejsi. kupila som naprv cam3 a po prvej testovacej vychadzke na kupalisko, kde sice vsetko super, letna strieska ze woow, manevrovanie super, ALE pre mna velke negativum, ten prisup do kosika pri hlbokej casti, vlacila som mega tasku s uterakmi a pod. lebo do kosika sa daju dat veci akurat tak po jednom... kupila som teraz britax go, a tam neporovnatelny kosik, zmestia sa tam asi aj dve krabice plienok, hocico 🙂 manevrovanie rovnake, len neni tak cool, nemozes tak menit striesky 🙂 i ked som zistila, ze stresky z bugaboo cam sedia aj na britax go sportovu cast. pridavam foto

ladyblcha
14. sep 2016

@zipsy ahoj, prosim ta, povedz mi nieco s odstupom casu, si spokojna s kolesami? nelutujes, ze si nevzala go next?

zipsy
15. sep 2016

@ladyblcha ahoj, este som len v 8. Mesiaci 😌 Kocik mi stojí zatiaľ doma. Ale uz SIM si všimla, že nie je raky tichý, predné komicky trochu buchocu ked napr ideš na obrubník, proste pri zdvihnutí a dani spať na zem 😒 no ... Žiaden Kocik nie je dokonalý 😔

zipsy
15. sep 2016

@ladyblcha telefón mi opravuje slova ... Nie komicky ale kolecka Atd 😊

monnell
2. apr 2017

Dobry den, mamicky vhcem sa spytat ci pouzivate striesku na bugaboo len tu jednu aj na leto aj zimu, viem ze je na leto ta predlzujuca ina ale ci nieje v kociku babenku zima v tej povodnej?Vdaka

natasa17
20. okt 2017

Čítala som tu príspevok jednej mamičky, mám Brio Go a tiež by som chcela vymeniť striešku zo športovej časti. Ale Brio "už nie je" a neviem či tam pasujú striešky Britax Go. Neviete mi v tomto poradiť? Ďakujem

januulienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika20011993
28. apr 2019

@natasa17 dobry den ako ste dopadli zo strieskou? 🙂 skusili ste to riesim tu istu dilemu ;)

natasa17
29. apr 2019

@dominika20011993 dobrý deň 🙂 ja som to neskúšala ale bolo mi povedané, že komponenty z Bria Go pasujú na Britax Go..

dominika20011993
3. júl 2019

@zipsy Ahoj prosím ťa ohladne tej striešky z Bugaboo Cameleon 3 hlbokeho pasuje na Britax Go ak to dobre chápem? Lebo si chcem dat ušiť striešku a vraj nemaju ma Britax strih tak by som objednala ma Cam keby to pasuje :* ďakujem za odpoveď