Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

tanusenka
15. máj 2014

@pellullinka ooo je peknaaa ... som rada ze ten cybex pretoze nad tym som uvazovala viacej ... a dufam ze trojkombinaciu vyuzijem 🙂

enah
15. máj 2014

@tanusenka cybex, aj ked starsim cybexom vrzu plasty o polystyren.../

pavli79
15. máj 2014

@pellullinka a Brio 2013 ma jake kola? Plastove? Nedela to hluk? 🙂

tanusenka
15. máj 2014

@enah to hadam prezijeme nejak 🙂

tanusenka
15. máj 2014

a trojkombinaciu ste vyuzili ? tiez ma napada ci to nie je zbytocne ale sak vanicku cez zimu autosedacku tez vyuzijem a karicku na leto ze?

kpn
15. máj 2014

Damy ak by ste mali niekora zaujem predavam 3komninaciu brio go 2013 biely podvozok, cierne komponenty (vajicko,vanicka,sportiak,nanoznik) kupovany 01/2014 takze este dlho v zaruke. Vsetko plne funkcne, sportovu cast sme ani nevyuzili. V pripade vazneho zaujmu tunning 2x sity priamo na brio ktomu zadarmo spolu s plastenkou. Viac info zatial do ip, kedze nemam este nahodeny inzerat. K

pavli79
15. máj 2014

@kpn ahoj a proc ho prodavas?

pellullinka
15. máj 2014

@tanusenka urcite využijete 🙂

@pavli79 nejsou plastova,název hmoty neznám. Záleží kde se jezdí,je usenet,že na kostkach slyšet jsou,ale jinak ne.

kpn
15. máj 2014

@pavli79 v tomto ma moj manzel oznacuje za sialenu 🙂, asi by som to nazvala kocikova maniacka. Pri prvorodenom som mala 7 kocikov, a toto moje druhe spuntica sa chysta na 3ti kocik. Spokojnost s briom fantasticka, vanicka je priestranna a isto by v nej vedel pobudnut este dalsie 2-3mes, ale potrebujem zmenu. Priatelia si zo mna robia srandu,ze si mozem otvorit obchod,abo ponuknut testovanie kocikov.

enah
15. máj 2014

@pellullinka @pavli79 je to pena EVA - najkvalitnejsia porovita pena na celosvetovom trhu vobec.
Na kostkach su pocut predne kolieska - nadhadzuje ich, ak kocik nadzdvihnem / brio ma super tazisko, velmi lahko sa nadzdvihava - napr. pre este lepsie houpani 😉 / ani na kostkach nie je pocut viac ako nafukovacie. A to zijem v Prahe kde su kostky vsade...

enah
15. máj 2014

@tanusenka az teraz som si vsimla, ze to je Aton 3 ... v bezpecnosti su Cybexi stale na spici, ale Aton 3 nepresiel Adac testom v bezpecnosti textilii... ostatne atony presli... no neviem co dodat. Inak ja osm zas maniacka do autosedaciek - mala som brio /prave v inzarate a zaruke do 10.2015/, cybex aton2, cabriofix na skusku a teraz s uzivam Pebble. Ak by si mala otazku k niecomu kludne zodpoviem.

pellullinka
15. máj 2014

Tak na ty kostky mám jiný názor. Měla sem při prvním synovi kočár s nafukovacimi a oproti tomu je brio slyšet hodně na kostkach,ale my je máme v podstatě jen na starém meste kam moc casto nejezdím a i když jsou slyšet,mě to nevadí 🙂 @enah

enah
15. máj 2014

@pellullinka este ma napada, ze klepe doska v kosiku...ak nie je zatazena. samotne zadne kolieska vam klepu o kostky? Ja ako som prisla na to, ze zadne su tiche uvazovala som nad kupenim velkych prednych koliesok, ale v prahe by som si prisla trochu divna a uz by mi nevyhovoval v malych potravinach...

enah
15. máj 2014

@pavli79 @tanusenka obe sa pytate na jeho vyuzitie. Kazda mamicka to ma individualne. Dolezite je vediet KAM s nim budete jazdit, KEDY sa vam narodi dieta - ci potrebuje siroku korbu na zimu, alebo vzdusnu korbu svetlych farieb na leto. Jazdite autom casto, alebo mhd? Brio je skladne + ma vyhodu ze po zlozeni stoji na kolieskach = nezaspini sa pri vkladani do auta, nelezi na zemi.) Do Mhd so schodikmi je vsak tazke... to zvaldaju len golfky do 8kg /odhadujem/.

Ja osm si vybrala Brio nedobrovolne. 😎 Vobec som nechcela tak drahy kocik! V malviku som bola porovnat Teutoniu - pre doporucenie vloznej tasky /byvame na 4patre bez vytahu/, Easywalker, Red Castle, Peg Perego Skate a Bugaboo aby sa nepovedalo aj Navington-klasicky houpaci.) Hned som odmietla vsetko neodpruzene ako stokke, mamaspapas... tvrdy mi prisiel aj bugaboo. Navington a Peg Perego ma odradili plastami. Trojkolky nestabilnostou a vahou... K Briu som sa vracala a stale žasla... a nechala si cas na zistivanie informacii ako ze jeho textilie su ciste ako detske hracky 0+, co ine kociky maju textil tetsovany EU normami ako hracky 3roky+....takze nie su na ocucavanie madla pripravene.

Brio ma očarilo - pre bezkonkurencne najjazdne vlastnosti a skvele tazisko a stabilitu s autosedackou, korbou aj sportiakom = skvele na prekonavanie obrubnikov. Brio houpe! a houpe este viac ked ho nadzdvihnete na zadne kolieska - super uspavanie.) Brio je odpruzene a zvlada lahky teren ako prazske parciky, travniky, sneh a piesok! Brio ma vodeodolnu striesku a nanoznik = neriesim plastenku do dazda! Brio sa lahko vedie jednou rukou a skvele zataca v malych priestoroch ala potraviny "zabka". Brio ma vysoky sportak, lahky tak, ue mozem sediace/spiace dieta prehadzovat zo strany na stranu - ako fuka vietor, alebo pre jej zabavu / ked je nervozna a nechce sa vozit zmena smeru jazdy ju vzdy zabavi a nachvilu mam pokoj/ Rucka bria je velmi pohodlna na dlhe prechadzky, milujem ju!!! mohla by som o nej pisat a pisat! Kosik je velky a lahko pristupny - nerobime nakupy autom - je to moja zachrana /je velmi malo kocikov s tak praktickym kosikom/ + taska do kocika na plece je dalsia laska bez ktorej nemozem zit.) Lahke skladanie je super aj na cesty vlakom + stoji na ulicke a neprekaza. Za rodicmi na slovenko jazdim jedine s autosedackou kt. je dost priestorna. Jedinym minusom je vaha , trochu tazky na vynesenie v rukach do tramvaje... ale schody zvlada dobre, tiez sa dobre drzi pre druheho. Znasanie zo schodov je iez lepsie nez u inych - chytam za kovovu cast hore . Mam rada aj polohovanie dietata a vobec cele logicke fungovanie /az na to zakladanie nanoznika 😅/
Jedine co ma stve je ta tramvaj a ze predne kolecka klepu na kockach /casto ho nadzdvihnem a idem len po zadnych/ 😎 Jo a biela konstrukcie je proste cool, znami ma poznaju uz z dialky.)

enah
15. máj 2014

- je strieska sice je dost velka, ale na leto sa hodi vacsia. Plus ked je dieta v smere jazdy hneva ma, ze sietka sa zipsuje nevhodne, ak by sa zispovala zdola hore, vidim na dieta lepsie...
-je vraj servis pri reklamaciach, osobne nemam skusenost.

pellullinka
16. máj 2014

@enah slyšet jsou přední kolečka. V košíku mám box,takže ta deska mi tam nedrnca.

europia
16. máj 2014

Holky, omlouvám se, pokud se to tu už řešilo, ale nemůžu to najít...máte některá zkušenosti se sluneční clonou Brio? Stačí ta malá nebo je lepší ta maxi? Žijeme ve Španělsku,, často tu praží slunce ale zároveň fučí vítr, takže nějaká plenka přes stříšku nepřipadá v úvahu, neb hned ulítne 🙂 tak zvažuju nějaké důmyslnější řešení, ale nevím, co by bylo lepší...nevím, jestli ta malá poskytuje dostatečný stín a naopak, jestli z pod té maxi díťo něco uvidí...budu moc ráda za vaše postřehy!!
Ještě odkazy
maxi clona: http://www.detskydum.cz/detail/brio-go-slunecni...
menší clona: http://www.zbozi.cz/vyrobek/brio-go-slunecni-cl...

lenulice
16. máj 2014

Holky, treba si trochu pohrat s tema prednima koleckama, mne to hrkani strasne vadilo a proto jsem si je trochu v miste naklikavani olepila a jedeme krasne tichoucko vsude, aj na kostkach, mam kolekci 2012. 2013 ma ale jiny uchyceni kola, tam to asi jen tak nepujde :(

champ
16. máj 2014

@pellullinka tak jsem nakonec objednala tento a muzu doporucit: http://www.amazon.com/gp/product/B004VQR7NW/ref...

pslahorova
16. máj 2014

@enah kolieska vyriesis ak mas uz model 2013🙂 a vaha- ver ze tie co mame Brio sme stastne ze je tak lahke🙂 vyskusala som ich uz niekolko🙂

pellullinka
17. máj 2014

@champ nemáš foto na kočárku?
@europia hned na začátku stránky mam fotku clony od abc design,ktera stojí 500kc oproti 1500brio

enah
17. máj 2014

@lenulice wau, ukaz ako.

enah
17. máj 2014

@pslahorova ako? kupenim velkych? tie nebudu zatacat, v malych potravinach to potrebujem. Kazdopadne mne to hrkanie nepride nijak strasne. 😉

pellullinka
17. máj 2014

@europia pardon,stránka zpět

europia
17. máj 2014

@pellullinka Jujo, našla jsem, děkuji!! Promyslím to...

lenulice
17. máj 2014

@enah ok, vyfotim to behem dne

enah
17. máj 2014

@lenulice 😵 budu se tesit.

lenulice
17. máj 2014

@enah promin, dnes uz to nestiham, rano dohodim ;)

enah
17. máj 2014

@lenulice klidne i o tyden,,, vzdyt o nic nejde. 😉

simmi80
18. máj 2014

Ahojte kocky..nemáte niektorá na predaj Brio, farba NAVY, biela konštrukcia, len sportak 🙂 dakujem...