Kočík do lietadla

10. feb 2023

Ahojte, poradite kocik vhodny do lietadla?

A ako to funguje, viem si vziat kocik na palubu? Alebo musi ist do podpalubia? Ak dolu, tak kde ho odovzdavam? Este sme s kocikom neleteli. Maly ma sice uz 3 roky, ale je kocikovy a let mame v noci. Tak bude asi praktickejsie mat ho v kociku.. len vobec neviem ako to funguje 😆
Dakujem

hanka1674
10. feb 2023

Záleží asi aj od toho, akou spoločnosťou idete. Kočík by si si mala vedieť vziať až po lietadlo a potom by ho mali naložiť, do lietadla teba s ním nepustia.

petamich
10. feb 2023

do lietadla iba v pripade ak splna velkost prirucnej batoziny v opacnom pripade odlozis pri nastupe do lietadla a bude vas cakat bud pro vystupovani z lietadla alebo ho daju na/pri pas

autor
10. feb 2023

@hanka1674
@petamich cize s nim mozem prist az ku schodom? Tam ho zlozim a niekomu odovzdam? Letiet budeme so smartwings z Ba letiska. Ja viem, ze sa pytam ako debil ale starsi je uz velky a on kocik uz od 2 rokov nemal. Cize to som vobec neriesila pri nom 😆
A poradite aj konkretny typ kocika? 🙏

autor
10. feb 2023

@freeja nejde mi to otvorit 😔

srferreira
10. feb 2023

Ano ides az ku schodikom s kocikom. Tam ho odovzdas a daju ho do podpalubia. V destinacii ho zas vylozia pri schodikoch (ale toto zalezi aj od letiska), niekde ho potom vyzdvihnes v nadmernej batozine, alebo medzi normalnou.

freeja
10. feb 2023

Och, mne to ide, neviem. Kazdopadne je to pozicovna kocikov v BA, kocik do palubneho priestoru vedia priviezt aj na letisko, maju cybex aj kinderkraft, to len taka moznost ak sa ti nechce investovat do noveho

milanemila
10. feb 2023

Su kociky, ktore si mozes zobrat na palubu, ak zlozene splnaju rozmer prirucnej batoziny. My mame joolz aer, pouzivame ho odkedy mala 10m a zmesti sa do neho este aj teraz, ked ma 3 roky. Dalsi model je napr yoyo babyzen, ale je ich viac. Klasicky kocik som mala cybex priam, takze som nechcela riskovat, tu manipulaciu na letisku, kedze batozinou tam hadzu, takze na dovolenky a vylety pouzivame joolz.

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanka1674
10. feb 2023

Ale normálne sa pýtaš, však aby si sa vedela zariadiť, nech tam potom nemusíš stresovať a vymýšľať nejaké záložné plány, ako vôbec dostať kočík do lietadla 🙂

jan510
10. feb 2023

Pojdes s nim az ku schodom a tam ti hp personal vezme tak sme leteli z Cypru. Z ba na cyprus som davala do podpalubia

autor
10. feb 2023

Dakujem kocky. Tak nieco popozeram. Lebo muz tvrdi, ze netreba. Ale ja si poznam decko 😂 a potom ho tam budem nosit na rukach 🙄 hlavne ked letime v noci

petamich
10. feb 2023

ono sa da castokrat aj pozicat kocik na mieste ak napr. tam by ste potrebovali, kazdopadne hej to ti to letisko nevyriesi 🙂 pripadne aj Bugaboo Butterfly alebo Easywalker Jackey alebo Elodie Details Mondo by mali splnat kriteria ale nie som si ista

ale mne osobne napr. staci, ze mi ho vezmu pri nastupe, daju pri vystupe aj ked obcas hej zrovna, ked ti ho daju az na pas, je to otrava

dzejsik
11. feb 2023

hlavne kocik nejako dobre zabal, ak by mal ist do podpalubia nech ti ho neoskru … vyhoda tych malych na palubu je, ze casto su aj s taskou s ramennym popruhom dodavane … z nespomenutych su v rozmere batoziny aj Easywalker Miley a Petite&Mars Up

autor
11. feb 2023

@petamich
@dzejsik dakujem. Pozriem 🙂

autor
11. feb 2023

Baby a ked ma smartwings na stranke, ze prirucna max 55x45x25 a kocik ma 56x46x25, tak ho budem moct vziat na palubu? Ci uz smola 😂

petamich
11. feb 2023

zlozeny? aky mas kocik?
tak oni to nebudu riesit, kedze s nim pojdes az k lietadlu tam ho zlozis a vezmes si - ALE ak ten 1cm sposobi, ze nebudes vediet zavriet ten batozinovy priestor nad hlavou, tak to problem byt moze ale to si nemyslim 🙂 takze by to malo byt asi v pohode

autor
11. feb 2023

@petamich ten petite&mars up ma take rozmery 🙂 a petite mame aj teraz street+ a som strasne spokojna. Tak by som vzala od nich aj tento up 🙂

petamich
11. feb 2023

podla mna to bude v pohode 🙂 so SmartWings len teda vacsina nizkonakladoviek ma tie rozmery prirucnej mensie napr. Wizzair 55x40x23, Ryanair 55x40x25 a ti by ti to rovno supli do podpalubia za poplatok 😆 ti maju mensie skrinky nad hlavou

len by som sa zamyslela, ja ekonomicky zmyslajuci typ, ci mi je fakt treba kupovat kocik, pre 3 rocne dieta, kvoli jednej ceste 🤷‍♀️ ak lietate kazdy mesiac to je asi ine

evaachesa
11. feb 2023

Odporúčam baby jogger city mini zip. Zložíš ho na mini rozmery. My sme ho odovzdali pred schodami. 🙂

autor
11. feb 2023

@petamich vies co, my sme aj tak planovali nas sportovy po zime posunut a kupit nejaky golfac, co si plestim do auta a bude tam 🤷‍♀️ Kedze fakt mam pocit, ze toto decko budem v kociku este aj do skoly vozit 😆🙄

vierka0508
14. jan 2024

@autor Ahoj, mozem vedieť ako ste to nakoniec vyriesili s tym kocikom. Tiez budeme letiet so smart Wings, mame petite&mars street, lenze ten ma rozmery 75x56x30. To uz asi presahuje prirucnu batozinu.

evaachesa
14. jan 2024

@vierka0508 mali sme rovnaký kočík a práve pre veľké rozmery sme kvôli letu kúpili bazarovy baby jogger city mini zip, čo uvádzam vyššie. Perfektný kočík na cestovanie. Potom sme ho využívali až do konca kočíkovania namiesto petite&Mars.

autor
14. jan 2024

@vierka0508 ahoj, my sme novy nekupovali. Brali sme nas P&M street+. Pri check in sme ho len nahlasili, oznacilo ho. Potom sme ho odovzdali az pri schodoch do lietadla (BTS). Leteli sme do larnaci, tam sme si ho nasli na pase nadrozmernej batoziny. A naspat sme ho opat pri check in nahlasili. V larnace sme nastupovali cez rukav, nechali sme ho podla pokynov pri dverach lietadla na konci rukava. Po prilete na BTS sme po vystupeni z lietadla nasli kocik pri zadnej casti lietadla (ak by tam nebol, bol by opat na pase nadrozmernej batoziny). Kocik prezil bez ujmy

vierka0508
14. jan 2024

@autor ale ten vas asi splnal rozmery ci?

@evaachesa dakujem za tip

autor
14. jan 2024

@vierka0508 nie, isiel dolu ako podpalubna batozina. Nie hore ako prirucna