Kočík do lietadla

gabika53
26. feb 2009

babenky ktorá z vás mi poradí kočík pre 1,5-ročné dieťa do lietadla? aby bol skladný, ľahký aj pohodlný..

danona
1. mar 2009

Na dovolenky mam PP plico-absolvoval s nami zatial 5x cestu lietadlom, od "hadzania" do lietadla ma trocha pokrivenu budu, no je super lebo: v lete ma veelku budu co je dobre proti slnku,rychlo sa zlozi ked potrebujem, ma velky ulozny priestor pod kocikom-dobre na osusky, hracky do piesku... 😎

stresmenka
1. mar 2009

Gabika ja mám ten takke off je super a na cestovanie jedinečný či auto či lietadlom 🙂 či len tak na dovolenku 🙂

mirka755
2. mar 2009

my měli 6,5kg golfky, ale byli s námi maminky které měli klasické velké kočárky. Myslím si že u malého sporťáčku a golfek není vůbec problémy 🙂

gabika53
autor
2. mar 2009

joj ste také zlaté 🙂 ďakujem moc za rady, lebo ja s tým skúsenosti nemám...ale potrebujeme k moru/atopický ekzém/, hlavne nech je to čo naskladnejšie a najľahšie, lebo pri 3 deťoch je moc vecí...

miika
2. mar 2009

Ahoj Gabika, letela som s kocikom dva krat, vzdy to muselo ist cez check-in, aby tomu dali stitok, ale nevazia ho, cize nezaratava sa do hmotnosti. Napr. detska sedacka sa bohuzial zaratava.
Cely cas bol maly v kociku a az tesne pred nastupom do lietadla nam kocik zobrali a potom nam ho odovzdali pri vychadzani z lietadla. Lenze, raz sme sli s PP Aria (velmi maly a skladny) a stratili nam drziak na napoj a nieco z kolieska. Druhy raz sme zobrali vacsi PP Atlantico, co vydrzi vselico a opat nam stratili ten pultik na napoje,ktory mas hore pri rucke. Aj sme spisali protokol, ale kedze sme si to mali uplatnit u zahranicnej spolocnosti a predlozit blok za tu stratenu cast, bol to dost problem, pretoze zrovna tu cast sme uz nevedeli do kocika dokupit a v podstate sme tu reklamaciu ani nedoriesili... Takze odporucam kocik tak ako to robia ini skuseni rodicia - zlozit a zafoliovat v zlozenom stave, ale na to nie je vzdy priestor a cas - ak priamo v tom kociku vezies celu cestu dieta... Alebo vsetko, co sa da stratit radsej zobrat do igelitky na palubu (pultiky, drziaky na flasky a ine lahko odpadnutelne sucasti kocika).

gabika53
autor
3. mar 2009

miika dík, vidíš, ja mám PP Plico zatiaľ, len som nevedela, či ho vziať či hľadať dačo menšie...aj my máme ten pultík na nápoje pri rúčke, vidíš to, dobrá rada od teba, a potom namiesto madla tam máme teiž pultík, čo sa tam dá dať fľaška dostredu...myslíš, že aj to máme dať dolu? to je super, že sa to nezarátava do hmotnosti..veď kočík má 8,5kg..

caira
3. mar 2009

my letame hodne casto takze jsem take potrebovala kocik dobry na cesty takze jsme poridili golfky MACLAREN TECHNO XT, slozit se da jednou rukou zatim co clovek v druhe drzi dite takze super protoze dost casto letam s malou jen ja bez manzela a dokud neumela sedet neslo ji jen tak nekam "polozit". Da se sklopit uplne do lehu takze spokojenost 🙂

bihan
3. mar 2009

Najlepší kočík je žiadny kočík 😀 S malou som cestovala len v šatke, ruky voľné, žiadne problémy so skladaním, držaním dieťaťa, kým sa niekomu uráči znovu mi priniesť kočík.. tých mamín, ktoré sa na letisku trápili s dieťaťom, príručnou batožinou a ešte aj kočíkom, mi bolo celkom ľúto. Na väčšie dieťa by som si zaobstarala ring-sling - teda ak môže (chce) chodiť, tak chodí a keď sa to nehodí, rýchlo ho šupnem do slinku a ruky mám voľné.

caira
3. mar 2009

bihan, no uz se vidim jak rocni dite rvu do satku 😀 😀 😀 😀 Pro me je teda pohodlnejsi kocarek nez se tahat s ditetem priksirovanym k telu 🙂 Musim rict, ze ani klokanka mi nevyhovovala, proste jsem si prisla takova nepohybliva..takze ja nedam dopustit na golfky 😉

bihan
3. mar 2009

Otázka prístupu 😀 čoskoro ma čaká 11h plus prestup v Európe (asi to poznáš 😀) a kočík rozhodne brať nebudem 😉 (napriek tomu, že máme doma dva a ten ľahší má menej než 4kg).

caira
3. mar 2009

presne jak rikas, otazka pristupu, je fakt, ze znam spoustu lidi, co mimo vpodstate odnosili v klokance/satku atd ale u nas to nejak neklapalo, prislo mi to i docela nepohodlne ( a to jsem koupila snad tu nejlepsi klokanku na trhu a stejne me bolely zada) Je fakt,, ze kdyz je na to clovek zvykly tak proc ne.. Nasi klokanku ted davam brachovi, cekaji mimo a taky planuji, ze budou hodne nosit.

lennis
3. mar 2009

Holky, letěla jste některá s Easy Jet s autosedačkou? Nevíte jaký tam jsou podmínky? Myslím 9-18kg, nééé vajíčko. Nebo všeobecně jak to funguje s těmito autosedačkami.

sirinka
4. aug 2011

ahojte... letel teraz niekedy niekto s kocikom z viedne? lebo v cestovke nam povedali, ze normalny kocik sa vazi a zaratava do batoziny, iba obycajne golfky nie..no a tie su mi naprd pre malu...
a budeme letiet aj s prestupom, tak hadam sa nam nestrati...
inac beriem aj manducu, ale zase na dovolenke by som obcas chcela aj nenosit a zaplavit si a pod... 😝 a to sa s manducou a babatkom neda....

christi
28. jan 2014

zdravim, letel niekto s kocikom quinny zapp xtra ?

leusska
4. jún 2014

@christi neviem ci je otazka este aktualna...my sme leteli s quinny zapp xtra

christi
4. jún 2014

@leusska dakujem, uz nie je aktualna 🙂 dik 🙂