Kočík Peg Perego alebo Bexa

marianka99
9. feb 2012

Konkretne sa rozhodujeme zatial medzi Peg Perego PLIKO P3 ON TRACK MODULAR alebo Bexa B4X???? Čo myslíte? Ake kolieska sú najlepšie??? Babo sa ma narodit v septembri čiže pojdeme hned do zimy, tak neviem čo by bolo lepšie....Alebo viete o nejakej lepšej značke? Privitam akukolvek radu, kedže je to naše prve babo a neviem podľa čoho mám presne vyberat...a hlavne budem potrebovat kočik čím najlahší, keďže nemáme výtah a byvame na 3 poschodi.....díky

marianka99
autor
10. feb 2012

nikto mi nič neporadí?? ☹

zuzikkaa
10. feb 2012

@marianka99 co sa tyka vozenia,volila by som tu bexu no zase by to bolo na ukor toho vynasania po schodoch...
takze musis sama uvazit ci radsej pohodlnejsie vozenie-hlavne pre dieta lebo na tych maly kolieskach to dost strpa- alebo lahsi kocik ...a nemozes si kocik nechavat niekde vo vchode,je nutne ho vynasat??

lodgermaniacka
10. feb 2012

@marianka99 ja nie som zastanca polských kočíkov, alebo aka je vlastne bexa značka, ale voziť vaničku na podvozku PP pliko..uff! to asi radšej tu nafukovaciu bexu 😅 prečo maš vo vybere len tieto 2?

lucik85
10. feb 2012

@marianka99 ahoj ,my sme mali PP Pliko ,ja som s nim bola spokojna,je velmi sikovny,nechcela som velky kocik ..tiez ma odhovarali ze male kolieska ale my sme s nimi zvladli zimu v pohode ..jedine co mi zacalo casom prekazat boli golfove rucky

lodgermaniacka
10. feb 2012

@marianka99 nerozmyšlala si nad jane, concord, alebo aj tento:
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3111...
tie nie su ťažke..

lodgermaniacka
10. feb 2012

@marianka99 sorry, píšem postupne, lebo zabudam čo som chcela, mala som pliko, v zime ak nasneží a neodhrnu-neprejdeš 😒 😒 😒 a celkovo pliko sa neovlada až tak dobre, ešte ked je zaťažene vaničkou tak neviem neviem, jedna znama si kupila tuto 3-kombi a velmi nadava..

lodgermaniacka
10. feb 2012

@marianka99 vyborna cena na concord
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3455...

vaničku kupiš na bazare lacno, lebo cela trojkombi už vychadza dosť a na vaničke po babatku sa ti nema čo zničiť 😉

ancovicka30
10. feb 2012

@marianka99 ahoj, ak ho planujes vynasat tak ta bexa je prilis tazka (ale nazivo ten kocik nepoznam, len podla udajov na nete)....my byvame tiez na 3 bez vytahu, a mam peg perego pliko p3, ale nemala som k tomu vanicku ale len fusakotasku porte enfant, a navyse mame na prizemi kocikaren, takze som vynasala len tu tasku s dietatom, resp. autosedacku s dietatom...uprimne na vynesenie celeho kocika aj s dietatom som si parkrat trufla ked to bolo nutne, ale to bol fakt zaberak, neviem si predstavit ze by som to robila stale, skus zvazit ci sa neda nejaka cast kocika nechat vo vchode dole a pripadne zamknut ako bicykel, ak nemate kocikaren...

marianka99
autor
10. feb 2012

@zuzikkaa no vo vchode by som ho nechcela nechavat, kedze u nas sa cez den nezamkyna, takze ho budem asi znasat aspon do pivnice nech nie je tak na ociach...to je predsa menej schodov 🙂

marianka99
autor
10. feb 2012

@lodgermaniacka ja zatial vobec neviem aky vybrat, takze som zatial uvazovala len nad tymito 2 skusim este pozriet tie concordy 😉

marianka99
autor
10. feb 2012

@ancovicka30 budem ho asi nechavat v pivnici, nebudem ho trepat hore, lebo to by mi bol asi kazdy tažky....nejak to este musime poriešit 🙂 a ake mas ty skusenosi s pliko p3, da sa zvladnut zima s tymi kolieskami?

marianka99
autor
10. feb 2012

@lucik85 a preco ti zacali prekazat??? a nema velmi malu vanicku?

marianka99
autor
10. feb 2012

a čo myslíte su lepšie 3 kolieska alebo 4??

lenka3103
10. feb 2012

@marianka99 my sme malej kupili BEXU 4 kolesovu, presvedcila ma hlavne velkost vanicky, kedze som nasla velmi malo kocikov, ktore by mali väcsiu vanicku...... mne tvrdili, ze 3 kolesove nie su az take stabilne ako 4 ....

lucik85
10. feb 2012

@marianka99 lebo sa neda kocik ovladat jednou rukou ..vanicku ma akurat ,mne sa maly narodil koncom juna a vo vanicke sa vozil do konca januara aj s fusakom a spaval v nej este ako 8mesacny doma ..a to nebol nejake male babatko (ako pol rocny mal 8200gr) ..cize vanicka je v pohode .. ale ak budem este raz vyberat kocik tak urcite nie golfac a taky aby mal odpruzene kolieska ..pliko nema a po nerovnom povrchu hrkoce ..co sa tyka toho ci 3 alebo 4 kolesa..urcite 4 ..od 3kolesovych ma dost odhovarali

marianka99
autor
10. feb 2012

@lenka3103 aj mne kamoška vravela, že 3 kolesový by už nechcela, takže aspon v tomto mam uz jasno 😉 a ktoru konkretne ste kupili???

lenka3103
10. feb 2012

@marianka99 kupili sme tuto http://www.ekociky.sk/?940,bexa-fashion-colors a farba cherry a plus este autosedacka .... kociar vyzera dobre, sportova cast je tiez dost velka . . . . . pre mna bola pri vybere kociara najdolezitejsia velkost vanicky

lenka3103
10. feb 2012

a tiez byvame na tretom poschodi a bez vytahu 🙂 ale premyslala som, ze konstrukciu budem nechavat v aute a hore budem brat len vanicku - nie sme predsa z cukru aby sme to nezvladli 🙂

marianka99
autor
10. feb 2012

@lenka3103 ten je pekny....skoda, že tam nie su aj nejake este ine farby, aj ked aj tento cerry je pekny, je viac do cervena či do bordova??? ja by som asi tiez chcela radsej vacsiu vanicku v zime aj fusak tam natrepat, tak nech je tam viac miesta

marianka99
autor
10. feb 2012

@lenka3103 no tak to bude najlepsie...nosit len vanicku.....aspon rychlejsie schudnem 😎

lenka3103
10. feb 2012

@marianka99 je do bordova . . . ked pojdes uplne na koniec stranky tak tam najdes aj ine farby, je zelena, modra , hneda, cierna atd ...

lenka3103
10. feb 2012

teraz pozeram, ze dokonca je moznost vyberu aj konstrukcie ... ked som ja objednavala kociar tak bola na vyber iba biela . . .

marianka99
autor
10. feb 2012

@lenka3103 ved to ze manzelovi sa viac paci biela konstrukcia a mne sa zas pacia tie vzorovane farby co su na B4 a B3 na vyber, ale tam sa zas neda vybrat konstrukcia 🙂

d_anica
10. feb 2012

@marianka99 Ahoj! My mame Bexu B4X a zatial sme spokojni. Zvladla som s nou kde aky teren, aj tieto snehy priserne zamrznute. Ma priestrannu vanicku a lahko sa ovlada. Prenasali sme to po schodoch len par krat na navsteve, ale na kazdodenne nosenie neviem. Ja si myslim, ze je to super kocik za taku cenu.

lenka3103
10. feb 2012

@marianka99 tak ja moc nie som na vzorovane farby co sa tyka kociara ale biela konstrukcia nevyzera zle ... teda aspon nam s manzelom sa paci 🙂 Myslim, ze je uz len na tebe ako si vyberies 🙂

marianka99
autor
10. feb 2012

@d_anica a nemala si este defekt??

marianka99
autor
10. feb 2012

@lenka3103 ved to, že to su uz len take drobnosti 🙂 nakoniec mozno vyberieme taky, čo by som teraz povedala, že určite nie 😅 a kedy ste asi zacali kupovat vybavicku pre babo? v kolkom tyzdni?

lenka3103
10. feb 2012

@marianka99 hmm kociar som objednavala v 4. mesiaci a zvysok som kupovala v 5 na prelome 6. mesiaca ale uz mam vsetko aj pre malu a dokonca aj pre seba do porodnice . . . teraz uz len oddychujem 🙂

zuzikkaa
10. feb 2012

@lenka3103 no to je ale blbost ze 3kolky su nestabilne...mozno u tych polskych znaciek,lebo napr spominana bexa nema predlzenu konstrukciu na to predne koleso ako napr jane,teutonia,quinny... a jedine to moze sposobovat nestabilitu,ja som mala vacsinou 3kolky a nestalo sa mi zeby bol nestabilny
@marianka99 no popozeraj sa radsej po nejakom co ma celu rucku,,tie golface su na nervy...a kolko chces vlastne do kociky investovat??

d_anica
10. feb 2012

@marianka99 nie, defekt sme nemali a to som s nim teda jazdila divoky teren, polne cesty, luky a tak 😅 iba raz za cas dofukneme kolieska, co je robota asi na 10 min. Nafukovacie kolieska maju svoje nevyhody, ale mne sa zatial osvedcili. Kamaratka ma Britax B-Smart 3, co je trojkolka bez nafukovacich koliesok a jazdi s nim tiez dost terenne, a da sa, ale je vidiet, ze sa s kocikom viac natrapi, predsa len je menej stabilny ked najde na nejaky vymol, alebo kamen a viac drnca. Ale v konecnom dosledku by si sa mala rozhodnut co od kocika ocakavas, kde s nim budes najviac jazdit a kolko don chces investovat. Ja som sa rozhodla pre 4 kolesak s velkymi kolieskami, lebo som vedela co ho caka a ked som urcila pribliznu cenovu hladinu vysla mi z toho bexa 😉